Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Premium 420 DCI nie wyświetla biegów i nie działa te

09 Lut 2011 17:31 7908 9
  • Poziom 11  
    Witam. W premiumce nagle przestało wyświetlać nr biegu na wyświetlaczu tylko cały czas świeci N i przestał działać tempomat. Stało się to nagle podczas jazdy. Podnoszenie obrotów na postoju działa. Czego to może być usterka i gdzie szukać przyczyny ? Premium 2003r 420 dci skrzynia zf16

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 17  
    Ile auto jedzie? a sam przypadkiem tego nie spowodowales?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    Prędkość 89 km/h i tak tez było wcześniej i raczej nic nie zepsułem chyba ze nie świadomie. Czytałem też coś o jakimś styczniku przy sprzęgle, że mógł się zablokować. Czy jest coś takiego ? i czy jest to możliwe?
  • Poziom 17  
    odlacz kostke na skrzyni biegow kolo kasety sa tam dwie jedna od wstecznych a druga od biegu jalowego i sprawdz czy N zgasnie jek tak to wykrec czujnik i go sprawdz.
  • Poziom 11  
    Witam. Odłączyłem kostkę od czujnika i N nie zgasło. Wykręciłem go i miernikiem sprawdziłem i sam czujnik działa ( otwiera i zamyka przepływ). Zastanawia mnie jakie wartości powinny być na przewodach w kostce bo na włączonym silniku było 0.08V. Pozdrawiam i proszę o dalsze wskazówki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Witam. Nic nie zdziałałem z usterką tego wyświetlania biegów i tempomatem. Wywaliło błąd NEUTRAL DEFECT i jest taki kod błędu: 0 00604 07 006.
    Czy mógłbym prosić o rozkodowanie tego kodu błędu i czy ma on związek ze zwiększonym spalaniem?? Ponieważ pod załadunkiem 24T pali 42l/100. Nie wiem jak było przed wyskoczeniem tego błędu ponieważ wtedy samochód jeszcze nie jeździł u mnie z ładunkami. Ogólnie to nie ma z nim problemów. Jedzie dobrze (chyba że powinien lepiej?), nie kopci, nie ma problemów z rozruchem.

Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 21  
    Kolego a nie było coś z rozrusznikiem kombinowane jakaś dodatkowa masa do elektromagnesu ?
    Mierzyłeś czy na ten czujnik na skrzyni dochodzi masa z vecu ?
    Chociaż jak by nie dochodziła to nie powinien zakręcić rozrusznik chyba że jest tak jak napisałem na początku.
  • Poziom 11  
    Witam kolego. Tak jak podpowiadaja koledzy sprawdz czy na luzie na przewodzie nr 12 przy vecu (taka czarna plastikowa puszka na 4 wtyczki w kabinie po lewej stronie od deski przylaczeniowej) jest masa, a po wbiciu biegu znika. Jezeli to gra odkrec oslone kokpitu na pedalach gazu sprzegla i hamulca. Pod nia jest na pedale sprzegla styk sprzegla sprawdzi czy dziala, a po przewodach dojdziesz do kostki sprawdz czy piny sa ok.
  • Poziom 11  
    Witam. Problem rozwiązałem jakiś czas temu i napiszę jaka była przyczyna, ponieważ komuś może się to przydać. Przyczyną był uszkodzony przekaźnik powielający, który znajduje się nad automatem rozrusznika. Upaliły się styki i przestał działać rozrusznik ze stacyjki. Po zamontowaniu nowego przekaźnika wszystko wróciło do normy. Neutral defect nie występuje, wyświetlacz nr biegu pokazuje, tempomat dziobie:) POZDRAWIAM