Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w210 3.0d gaśnie podczas jazdy

09 Lut 2011 18:45 6948 8
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich postanowiłem napisać nowy post ponieważ nie znalazlem odpowiedzi na temat mojego problemu z samochodem aczkolwiek mam podobny problem.

w210, 96r. 3.0d , kluczyk typu scyzoryk, skrzynia automat

Pierwsze objawy zaczeły sie jakies 2 miesiace wczesniej ,samochod pracujac na wolnych obrotach po prostu zgasł , nie przejołem sie tym poniewaz normalnie odpalił a wczeniej wymienialem filtr olejowy i paliwowy ,pomslałem ze moze sie jakos przypowietrzyl tylko . Z czasem problem zaczoł narastac i samochod corac czesciej gasł w najmniej spodziewanych mometach np. podczas wyprzedzania czy na światłach . Najgorsze jest to ze samochodu nie da sie odpalic zaraz po zgaśnieciu , ponieważ po ponownym przekreceniu kluczyka w stacyjce zapalaja sie i gasna na przemian zielona i czerwona lampka centralnego zamka na lusterku , samochod kreci ale nie ma zadnej reakcji , aby ponownie go odpalic trzeba poczekac jakies okolo 30s lub wcisnac guzik w pilocie(zauważyłem że troche pomaga) .

Próbowałem juz paru sposobów tj

-zdjołem klemy i je zwarłem do siebie na cała noc (nie pomogło) :cry:
    -skasowac bład za pomoca wciskania odpowiedniej sekwęcji
    właczników od klimatyzacji (nie pomogło):cry:
    -sprawdzenie bezpieczników :cry:

Musze tez nadmienic (nie wiem czy jest to istotne) , ze nie dawno przedziurawiłem chłodnice poniewaz wpadłem w dziure w naczych po zimowych drogach , i po odkreceniu jej znajdowa sie tam dwa przewody z boku mysle ze to do chlodnicy automatycznej skrzyni biegów .Po sklejeniu i zamontowaniu chlodnicy ,sprawdzajac stan oleju w skrzyni biegów zauwazylem ze jej stan znacznie przewyzsza norme o jakies 6cm<lol>. nie wiem co jest tego przyczyna, poniewaz przed wymiana chlodnicy bylo w normie ,czy mogło sie przypowietrzyć ???? .Mysle ze w zrozumiały sposób przybliżyłem temat mojego problemu z Mesiem konczac chciałem pozdrowić wszystkich i prosic o pomoc w rozwiazaniu tego problemu.
  • Computer Controls
  • Poziom 20  
    piotrek_massi napisał:

Próbowałem juz paru sposobów tj

-zdjołem klemy i je zwarłem do siebie na cała noc (nie pomogło) :cry:
    -skasowac bład za pomoca wciskania odpowiedniej sekwęcji
    właczników od klimatyzacji (nie pomogło):cry:
    -sprawdzenie bezpieczników :cry:

Witaj, jak powyższe nie pomogło to jest tylko jedna rada. Do księdza na egzorcyzmy musisz pojechać.
  • Poziom 39  
    Wizyta w odpowiednim warsztacie też rozwiąże problem.
  • Computer Controls
  • Poziom 19  
    Pisze to już większości iż Mercedes 210 jest upchany mnóstwem elektroniki/elektryki sterującej,a cala elektryka pojazdu oparta jest o szynę CAN.
    Tutaj samemu nic się w zasadzie nie poradzi poza sprawdzeniem bezpieczników, czasem przelutowaniu jakiegoś sterownika.Można wymienić kilka podzespołów i na nic.
    lekarstwem jest tylko wizyta w zakładzie który dysponuje komputerem serwisowym Mercedesa Star Diagnose.
    Jeżeli nie wiesz gdzie w twojej okolicy taki się znajduje to popytaj taksówkarzy z okularów na postoju.
    Diagnoza w granicach 100 zl +/-.
  • Poziom 13  
    po prawej stronie pod maską w zabudowanej skrzynce obok sterownika silnika znajduje się mała puszka (oznaczenie w schematach K40 ) rozbierz tą obudowę i przelutuj płytkę na pewno są tam zimne luty . Powinno pomóc
  • Poziom 9  
    sprobóje jeszcze poprawic te zimne luty a jak nie pomoze no to faktyczne bez wizyty w jakims serwisie sie nie obejdzie myslalem , że da sie cos samemu z tym zrobic . Dziekuje za odpowiedzi
  • Poziom 9  
    w210 nie ma listwy CAM. CAM jest od W211 i tu zaczyna się dopiero zabawa gasnące radia podczas jazdy itp. itd
  • Poziom 19  
    jarzyn2525 napisał:
    w210 nie ma listwy CAM. CAM jest od W211 i tu zaczyna się dopiero zabawa gasnące radia podczas jazdy itp. itd

Faktycznie listwy CAM nie ma w 210:D, jest szyna CAN jak pisałem wyżej..:idea:
  • Poziom 9  
    dzięki za poprawkę nie wiem skąd mi się wzeła listwa hihi:D