Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes w210 3.0d gaśnie podczas jazdy

09 Feb 2011 18:45 8010 8
  • Level 10  
    Witam wszystkich postanowiłem napisać nowy post ponieważ nie znalazlem odpowiedzi na temat mojego problemu z samochodem aczkolwiek mam podobny problem.

w210, 96r. 3.0d , kluczyk typu scyzoryk, skrzynia automat

Pierwsze objawy zaczeły sie jakies 2 miesiace wczesniej ,samochod pracujac na wolnych obrotach po prostu zgasł , nie przejołem sie tym poniewaz normalnie odpalił a wczeniej wymienialem filtr olejowy i paliwowy ,pomslałem ze moze sie jakos przypowietrzyl tylko . Z czasem problem zaczoł narastac i samochod corac czesciej gasł w najmniej spodziewanych mometach np. podczas wyprzedzania czy na światłach . Najgorsze jest to ze samochodu nie da sie odpalic zaraz po zgaśnieciu , ponieważ po ponownym przekreceniu kluczyka w stacyjce zapalaja sie i gasna na przemian zielona i czerwona lampka centralnego zamka na lusterku , samochod kreci ale nie ma zadnej reakcji , aby ponownie go odpalic trzeba poczekac jakies okolo 30s lub wcisnac guzik w pilocie(zauważyłem że troche pomaga) .

Próbowałem juz paru sposobów tj

-zdjołem klemy i je zwarłem do siebie na cała noc (nie pomogło) :cry:
    -skasowac bład za pomoca wciskania odpowiedniej sekwęcji
    właczników od klimatyzacji (nie pomogło):cry:
    -sprawdzenie bezpieczników :cry:

Musze tez nadmienic (nie wiem czy jest to istotne) , ze nie dawno przedziurawiłem chłodnice poniewaz wpadłem w dziure w naczych po zimowych drogach , i po odkreceniu jej znajdowa sie tam dwa przewody z boku mysle ze to do chlodnicy automatycznej skrzyni biegów .Po sklejeniu i zamontowaniu chlodnicy ,sprawdzajac stan oleju w skrzyni biegów zauwazylem ze jej stan znacznie przewyzsza norme o jakies 6cm<lol>. nie wiem co jest tego przyczyna, poniewaz przed wymiana chlodnicy bylo w normie ,czy mogło sie przypowietrzyć ???? .Mysle ze w zrozumiały sposób przybliżyłem temat mojego problemu z Mesiem konczac chciałem pozdrowić wszystkich i prosic o pomoc w rozwiazaniu tego problemu.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 20  
    piotrek_massi wrote:

Próbowałem juz paru sposobów tj

-zdjołem klemy i je zwarłem do siebie na cała noc (nie pomogło) :cry:
    -skasowac bład za pomoca wciskania odpowiedniej sekwęcji
    właczników od klimatyzacji (nie pomogło):cry:
    -sprawdzenie bezpieczników :cry:

Witaj, jak powyższe nie pomogło to jest tylko jedna rada. Do księdza na egzorcyzmy musisz pojechać.
  • Level 39  
    Wizyta w odpowiednim warsztacie też rozwiąże problem.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 19  
    Pisze to już większości iż Mercedes 210 jest upchany mnóstwem elektroniki/elektryki sterującej,a cala elektryka pojazdu oparta jest o szynę CAN.
    Tutaj samemu nic się w zasadzie nie poradzi poza sprawdzeniem bezpieczników, czasem przelutowaniu jakiegoś sterownika.Można wymienić kilka podzespołów i na nic.
    lekarstwem jest tylko wizyta w zakładzie który dysponuje komputerem serwisowym Mercedesa Star Diagnose.
    Jeżeli nie wiesz gdzie w twojej okolicy taki się znajduje to popytaj taksówkarzy z okularów na postoju.
    Diagnoza w granicach 100 zl +/-.
  • Level 13  
    po prawej stronie pod maską w zabudowanej skrzynce obok sterownika silnika znajduje się mała puszka (oznaczenie w schematach K40 ) rozbierz tą obudowę i przelutuj płytkę na pewno są tam zimne luty . Powinno pomóc
  • Level 10  
    sprobóje jeszcze poprawic te zimne luty a jak nie pomoze no to faktyczne bez wizyty w jakims serwisie sie nie obejdzie myslalem , że da sie cos samemu z tym zrobic . Dziekuje za odpowiedzi
  • Level 10  
    w210 nie ma listwy CAM. CAM jest od W211 i tu zaczyna się dopiero zabawa gasnące radia podczas jazdy itp. itd
  • Level 19  
    jarzyn2525 wrote:
    w210 nie ma listwy CAM. CAM jest od W211 i tu zaczyna się dopiero zabawa gasnące radia podczas jazdy itp. itd

Faktycznie listwy CAM nie ma w 210:D, jest szyna CAN jak pisałem wyżej..:idea:
  • Level 10  
    dzięki za poprawkę nie wiem skąd mi się wzeła listwa hihi:D