Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile oleju do skrzyni biegów VW CADDY 1.9TDI

bolek 09 Lut 2011 19:25 28517 11
  • #1 09 Lut 2011 19:25
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Jak sprawdzić stan, ewentualnie spuścić olej ze skrzyni manualnej w takim aucie (2005r)?. Można tam wlać/dolać tranself EP 80W90?.

3 11
  • #2 09 Lut 2011 22:07
    pioart
    Poziom 37  

Co do ilości i specyfikacji oleju .

1
  • #3 09 Lut 2011 22:16
    bolek

Szukam, ale nic ciekawego nie znalazłem. Pewnie będzie tak jak zawsze- dolać aż przeleje przez śrubkę, tylko którą?.

A olej co wspomniałem można wlać/dolać?

0
  • #4 16 Lut 2011 00:50
    zeimp
    Moderator na urlopie...

bolek napisał:
    Szukam, ale nic ciekawego nie znalazłem. Pewnie będzie tak jak zawsze- dolać aż przeleje przez śrubkę, tylko którą?.

A olej co wspomniałem można wlać/dolać?

Znalazłeś? Jeśli nie to jutro wrzucę fotki (palcem pokażę hehe). A co do oleju to też sprawdzę i Ci podam - pozdrawiam.

0
  • #5 16 Lut 2011 09:32
    bolek

Tak, jest bez udziwnień- śruba na imbus, od frontu, mniej więcej w połowie wysokości. Ale zapytam bo pod mechanizmem też jest śruba, rozumiem że typowo do spuszczania oleju który jest wspólny dla obydwu części

0
  • #6 16 Lut 2011 21:20
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Więc, jak obiecałem tak czynię. Zalecany olej wg. AUTODATY to : SAE 75W/90 syntetyczny. Jak podają to wchodzi około 2L. Dostęp jest wręcz "wymarzony" - idealny, tak więc po odkręceniu osłony silnika, śmiało można działać, bez obijania rąk ;). Na poniższej fotce zaznaczyłem co potrzeba, ale o pomyłce nie ma mowy - pozdrawiam.

4
  • #7 17 Lut 2011 17:08
    Pastrana19999
    Poziom 10  

Sa Dwa korki jeden na spodzie skrzyni drugi bardziej z boku i na wysykosci Poloski ;) poziom bedzie dobry jezeli bedzie sie wylewac troszke korkiem wlewajacym ;) Mozesz wlac tego olejku

0
  • #8 17 Lut 2011 17:19
    bolek

Dzięki, wszystko wiem. Pomagajki nie idzie dać (znikły?), nie mniej dzięki!

2
  • #9 23 Maj 2014 12:44
    easyshare
    Poziom 9  

Witam,

Wczoraj wymieniłem olej w skrzynki w swoim Caddy. Skrzyni manualna 5-biegowa. Niestety po spuszczeniu starego oleju do skrzyni weszło tylko 1,2 litra nowego oleju. Według katalogów powinno się zmieścić 1,7 litra.

Możecie potwierdzić ile oleju prawidłowo powinno się zmieścić w skrzyni ?

0
  • #10 23 Maj 2014 18:06
    zeimp
    Moderator na urlopie...

easyshare napisał:
    Możecie potwierdzić ile oleju prawidłowo powinno się zmieścić w skrzyni ?

1,7-1,9L. Za pewne nie umiejętnie spuściłeś olej ze skrzyni. Podaję procedurę:
    W celu spuszczenia oleju postąpić w następujący sposób:
    Wcisnąć i przytrzymać wałek przełączający.
    Wcisnąć pręt [A] rys. 107660 i obrócić w prawo, aż zazębi się i zablokuje wałek przełączający.
    Wyjąć korek spustowy [4] rys. 107660 i czop obrotowy wałka przełączającego [5] rys. 107660 i następnie spuścić olej.Po spuszczeniu oleju poluzować wałek przełączający i przywrócić pręt [A] rys. 107660 do pozycji wyjściowej.

14
  • #11 28 Maj 2014 14:34
    easyshare
    Poziom 9  

zeimp dzięki wielkie za pomoc.

3
  • #12 16 Mar 2018 09:50
    MarcinUM
    Poziom 9  

Super instrukcja, wertowałem godzinami internet w poszukiwaniu instrukcji wymiany oleju w skrzyni VW o symbolu LKA. Znalazłem tą instrukcję serwisową ale w języku angielskim i nie potrafiłem jej rozszyfrować.
    Mam tylko 1 pytanie, brakuje mi wskazówki jak taką skrzynię napełnić? Gdzie wlewamy olej? Pytam bo w internecie są różne sposoby, że nalewamy za pomocą specjalnych przyrządów, do 1 otworu lub 2, przez czujnik wstecznego. Można dużo znaleźć na temat wymiany oleju w skrzyniach DSG a jak jest z napełnianiem oleju skrzyń manualnych w VW???
    Symbol skrzyni LKA odczytałem z tabliczki/naklejki w bagażniku. A gdzie szukać symbolu na skrzyni? Czy da się go odczytać będąc pod autem, bez demontażu skrzyni?

Pozdrawiam
    Marcin

0