Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ile oleju do skrzyni biegów VW CADDY 1.9TDI

bolek 09 Feb 2011 19:25 47594 11
    bolek
    Level 35  
    Jak sprawdzić stan, ewentualnie spuścić olej ze skrzyni manualnej w takim aucie (2005r)?. Można tam wlać/dolać tranself EP 80W90?.
    pioart
    Level 38  
    Co do ilości i specyfikacji oleju .
    bolek
    Level 35  
    Szukam, ale nic ciekawego nie znalazłem. Pewnie będzie tak jak zawsze- dolać aż przeleje przez śrubkę, tylko którą?.

A olej co wspomniałem można wlać/dolać?
    zeimp
    Moderator on vacation ...
    bolek wrote:
    Szukam, ale nic ciekawego nie znalazłem. Pewnie będzie tak jak zawsze- dolać aż przeleje przez śrubkę, tylko którą?.

A olej co wspomniałem można wlać/dolać?

Znalazłeś? Jeśli nie to jutro wrzucę fotki (palcem pokażę hehe). A co do oleju to też sprawdzę i Ci podam - pozdrawiam.
    bolek
    Level 35  
    Tak, jest bez udziwnień- śruba na imbus, od frontu, mniej więcej w połowie wysokości. Ale zapytam bo pod mechanizmem też jest śruba, rozumiem że typowo do spuszczania oleju który jest wspólny dla obydwu części
    zeimp
    Więc, jak obiecałem tak czynię. Zalecany olej wg. AUTODATY to : SAE 75W/90 syntetyczny. Jak podają to wchodzi około 2L. Dostęp jest wręcz "wymarzony" - idealny, tak więc po odkręceniu osłony silnika, śmiało można działać, bez obijania rąk ;). Na poniższej fotce zaznaczyłem co potrzeba, ale o pomyłce nie ma mowy - pozdrawiam.
    Pastrana19999
    Level 11  
    Sa Dwa korki jeden na spodzie skrzyni drugi bardziej z boku i na wysykosci Poloski ;) poziom bedzie dobry jezeli bedzie sie wylewac troszke korkiem wlewajacym ;) Mozesz wlac tego olejku
    bolek
    Level 35  
    Dzięki, wszystko wiem. Pomagajki nie idzie dać (znikły?), nie mniej dzięki!
    easyshare
    Level 10  
    Witam,

Wczoraj wymieniłem olej w skrzynki w swoim Caddy. Skrzyni manualna 5-biegowa. Niestety po spuszczeniu starego oleju do skrzyni weszło tylko 1,2 litra nowego oleju. Według katalogów powinno się zmieścić 1,7 litra.

Możecie potwierdzić ile oleju prawidłowo powinno się zmieścić w skrzyni ?
    zeimp
    easyshare wrote:
    Możecie potwierdzić ile oleju prawidłowo powinno się zmieścić w skrzyni ?

1,7-1,9L. Za pewne nie umiejętnie spuściłeś olej ze skrzyni. Podaję procedurę:
    W celu spuszczenia oleju postąpić w następujący sposób:
    Wcisnąć i przytrzymać wałek przełączający.
    Wcisnąć pręt [A] rys. 107660 i obrócić w prawo, aż zazębi się i zablokuje wałek przełączający.
    Wyjąć korek spustowy [4] rys. 107660 i czop obrotowy wałka przełączającego [5] rys. 107660 i następnie spuścić olej.Po spuszczeniu oleju poluzować wałek przełączający i przywrócić pręt [A] rys. 107660 do pozycji wyjściowej.
    MarcinUM
    Level 10  
    Super instrukcja, wertowałem godzinami internet w poszukiwaniu instrukcji wymiany oleju w skrzyni VW o symbolu LKA. Znalazłem tą instrukcję serwisową ale w języku angielskim i nie potrafiłem jej rozszyfrować.
    Mam tylko 1 pytanie, brakuje mi wskazówki jak taką skrzynię napełnić? Gdzie wlewamy olej? Pytam bo w internecie są różne sposoby, że nalewamy za pomocą specjalnych przyrządów, do 1 otworu lub 2, przez czujnik wstecznego. Można dużo znaleźć na temat wymiany oleju w skrzyniach DSG a jak jest z napełnianiem oleju skrzyń manualnych w VW???
    Symbol skrzyni LKA odczytałem z tabliczki/naklejki w bagażniku. A gdzie szukać symbolu na skrzyni? Czy da się go odczytać będąc pod autem, bez demontażu skrzyni?

Pozdrawiam
    Marcin