Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z klawiaturą czy z Windowsem?

czekoladkaaa 09 Lut 2011 19:57 3333 19
  • #1 09 Lut 2011 19:57
    czekoladkaaa
    Poziom 7  

Witam. Jestem po raz pierwszy na forum, za jakiekolwiek błędy przepraszam.

Posiadam laptopa Acer Aspire 5738ZG. Pewnego dnia postanowiłam lekko przeczyścić przyciski (klawiaturę) więc tak jak w innych klawiaturach standardowych powyjmowałam literki i wacikiem zwilżonym oczyściłam. Przyczepiłam klawisze z powrotem i tu zaczyna się problem. Włączam laptopa, na początku tak jak zwykle pokazuje się na ekranie napis "Empowering People" po czym powinien się pokazać obraz powitalny aby się zalogować, niestety nie doczekałam się tego bo pojawił się napis, żeby od nowa wybrać system operacyjny (przy zakupie miałam wgranego Windows Vista, później w promocji pocztą dostałam Windows 7 [jakieś rozszerzenie czy coś]). Kliknęłam Enter - nic nie zadziałało, żaden klawisz nie działał. Postanowiłam go wyłączyć i ponownie włączyć - zaczął piszczeć jak szalony (Laptop). Tak się złożyło, że gwarancję miałam jeszcze przez kilka dni, w sklepie nie chcieli przyjąć powiedzieli że sama powinnam wysłać do reperacji co się okazało że aż do samych Czech :/ Zrezygnowałam bo to ryzyko wysyłać skoro gwarancji było jeszcze niecały tydzień. Po paru dniach postanowiłam włączyć laptopa bo kto wie może sam się naprawił hehe :) a tu się okazuje, że po pojawieniu się ekranu z napisem "Empowering People" i kilkakrotnym wciśnięciu F2 ujrzałam obraz "Odzyskiwanie po błędzie systemu Windows" już miałam nadzieję... Czytam dalej - "Przyczyną może być niedawna zmiana sprzętu lub oprogramowania" były do wyboru 2 opcje żeby "Uruchomić narzędzie do naprawy (zalecane)" i "Uruchomić system normalnie" a tu jak na złość dalej żaden przycisk nie działał. Gdy włączyłam go drugi raz nie klikając F2 znowu był ten wkurzający sygnał.

Pewnie bardzo głupio zrobiłam czyszcząc w ten sposób klawiaturę ale może macie jakąś radę, bo póki co to nie wybieram się do jakiegoś serwisu z naprawą bo w moim mieście chyba dobrych fachowców nie ma.

Pozdrawiam serdecznie.

• #2 09 Lut 2011 21:14
    Kristoff10
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czy przypadkiem wacik nie był za bardzo zmoczony i nie zalałaś laptopa?
    Wydaje mi się że może też być wina stale wciśniętego któregoś klawisza... polecam sprawdzić te rzeczy... najlepiej zacząć od odłączenia całkiem klawiatury...

• #3 09 Lut 2011 21:28
    czekoladkaaa
    Poziom 7  

Kristoff10 napisał:
    najlepiej zacząć od odłączenia całkiem klawiatury...

a jak można to zrobić w laptopie? Zastanawiałam się już po woli czy aby nie zainwestować w nową klawiaturę zwykłą pod usb albo jeszcze raz wyjąć klawisze.

Cytat:
    Czy przypadkiem wacik nie był za bardzo zmoczony i nie zalałaś laptopa?

raczej nie, w takich rzeczach jestem ostrożna, przynajmniej tak mi się wydaję.

• Pomocny post
    #5 09 Lut 2011 22:14
    d3zynh
    Poziom 21  

Aby odłączyć klawiaturę powinnaś przyjrzeć się jej obramowaniu. Tam powinny być widoczne zatrzaski (ząbki) i małym, płaskim śrubokrętem po kolei każdy odblokować - w bok. Pamiętaj, że nie siła jest tu potrzebna a cierpliwość i dokładność. Czasami producent dla utrudnienia montuje klawiaturę na śrubkę od-dołu. W tym przypadku należałoby rozkręcić laptopa od dołu (śrubokręt gwiazdka mała PH-0 będzie potrzebny) i w rejonie pod klawiaturą poszukać, czy nie ma tam takowej śruby. Na ogół są długie bo muszą się przedostać przez kilka podzespołów. Przy rozkręcaniu zrób jakiś szablon z widokiem laptopa - montażu śrubek - i po ich wykręceniu poukładaj je sobie i opisz (lub rób zdjęcia).
    I nie zakładaj z góry, że u Ciebie nie ma fachowców. Właśnie prędzej tam będą. Jeśli się obawiasz to zrobić poproś kolegę - na pewno pomoże ;)

Dodano po 1 [minuty]:

Kristoff10 wyślij koleżance opis. Tyle punktów za pobranie sobie liczysz? Zobacz jej konto :/

• #6 10 Lut 2011 13:10
    czekoladkaaa
    Poziom 7  

Kristoff10 napisał:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9128893#9128893 tu masz instrukcję do tego laptopa i na 58 stronie masz pokazane i opisane jak zdjąć klawiaturę.

nie bardzo jeszcze kumam o co chodzi z tymi punktami ale tam nie zauważyłam żadnej instrukcji co do mojego problemu.

Postaram się być delikatna dla laptopa. Zauważyłam, że są tylko 4 zatrzaski przy klawiszach F a pozostałe po bokach i na dole są "wsunięte" których się nie da ruszyć. Muszę przyznać, że ciężko jest otworzyć 2 zatrzaski - pierwsze po lewej i prawej stronie, są tak jakby dołączone do obudowy laptopa a nie do klawiatury

• #7 10 Lut 2011 13:19
    Kristoff10

Na stronie 58 masz pokazane jak zdjąć klawiaturę...

d3zynh nie życzę sobie za pobranie... to są punkty za transfer które pobiera elektroda

• #8 10 Lut 2011 13:26
    czekoladkaaa
    Poziom 7  

Kristoff10 nie ma tam takiej strony...

wyjęłam klawiaturę tylko co dalej? :D

• #9 10 Lut 2011 13:32
    Kristoff10

Po wyjęciu klawiatury i włączeniu dalej tak samo reaguje że tak piszczy?? Czy nie widać na płycie oznak zalania?

• #10 10 Lut 2011 13:39
    czekoladkaaa
    Poziom 7  

Hmm... ciężko poznać czy to zalane, jakieś cienie są na tej płycie od klawiatury. próbowałam na wyjętej klawiaturze włączyć laptopa ale pokazało mi się co opisałam wcześniej

Cytat:
    Włączam laptopa, na początku tak jak zwykle pokazuje się na ekranie napis "Empowering People" po czym powinien się pokazać obraz powitalny aby się zalogować, niestety nie doczekałam się tego bo pojawił się napis, żeby od nowa wybrać system operacyjny (przy zakupie miałam wgranego Windows Vista, później w promocji pocztą dostałam Windows 7 [jakieś rozszerzenie czy coś]). Kliknęłam Enter - nic nie zadziałało, żaden klawisz nie działał.

zaraz zobaczymy co będzie jak ją przymocuje z powrotem....

a więc podłączyłam ją i dalej jest ten sygnał... :/
    będę musiała kupować nową klawiaturę? :(

gdzieś przed chwilą wyczytałam w sieci, że ktoś ma zalaną klawiaturę w laptopie ale dalej z niego korzysta używając klawiatury ekranowej, czemu u mnie się tak nie da? Może trzeba w jakiś sposób wgrać nowego windowsa?

• #11 10 Lut 2011 14:39
    attiny2313kevina
    Poziom 8  

Witam miałem taki sam problem z laptopem Dell Latitude D510 tyle że znalazłem błąd w kilka minut, otóż moim błędem było to że kilka klawiszy weszło krzywo i bumeczka się ścisneła i cały czas przyciskała styki, czyli że te klawisze były cały czas wciśnięte. Więc sprawdź może to to samo...
    ...
    Pozdrawiam
    Kevin

• #12 10 Lut 2011 15:00
    Kristoff10

Dlatego właśnie zaproponowałem wymontowanie całkiem klawiatury i wypięcie jej z płyty... jeżeli by to pomogło to dokładnie to by oznaczało (wciśnięte kilka klawiszy na stałe).

• #13 10 Lut 2011 15:40
    czekoladkaaa
    Poziom 7  

chyba jednak musi być jakoś zalana bo powyciągałam wszystkie przyciski z klawiatury to pokazało mi się "Odzyskiwanie po błędzie systemu Windows", Enter dalej nie działa... już tak nie piszczał, później znowu włączyłam to pokazało "Menadżer rozruchu systemu Windows" - Enter nie działa a za trzecim razem piszczał jak włączyłam laptopa... Cały czas wracam do punktu wyjścia :(

A co do odłączenia klawiatury, czyli wymontowanie to musiałam odczepić taki duży pasek co jest przyklejony czy nie? Bo może jakbym go odkleiła i przykleiła z powrotem to może by się coś naprawiło?

• Pomocny post
    #14 10 Lut 2011 15:56
    Kristoff10

Odłączenie klawiatury i wymontowanie jej oznacza wypięcie ze złącza na płycie głównej...

• #15 10 Lut 2011 15:58
    czekoladkaaa
    Poziom 7  

Czyli odłączenie takiego paska?

• Pomocny post
    #16 10 Lut 2011 16:04
    artaa
    Poziom 43  

TAK, należy odpiąć z gniazda w laptopie, nie wyrywać...

• #17 10 Lut 2011 16:08
    czekoladkaaa
    Poziom 7  

a od czego go odłączyć? od klawiatury czy od płyty głównej?

• #18 10 Lut 2011 16:28
    Kristoff10

Sprawdź czy może jednak nieuważnie złożyłaś klawiaturę i może część klawiszy jest tak jakby cały czas wciśnięta.

• #19 10 Lut 2011 16:30
    czekoladkaaa
    Poziom 7  

niektóre przyciski do końca nie chcą się docisnąć tak jakby ich zatrzaski były zepsute. Ale najważniejsze że mogę włączyć laptopa a nowa klawiatura może aż bardzo droga nie jest.

• #20 10 Lut 2011 16:34
    artaa
    Poziom 43  

Na Allegro znajdziesz, kupuj tylko takie z gwarancją.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME