Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5738ZG klawiatura nie dziala, touchpad dziala

22 Kwi 2011 15:54 16287 9
  • Poziom 2  
    Witam w temacie model komputera Acer Aspire 5738ZG
    Problem jest dziwnej natury, komputer klawiaturę widzi, reinstalacja jej sterownikow nic nie daje.
    Touchpad jak w temacie dziala bez problemow, podobnie jak inna klawiatura pod USB.
    Dodam, ze klawiatura nie była zalana.
    Wyjmowanie baterii również nie pomaga.
    Klawiatura nie działa w biosie
  • Poziom 25  
    Może to głupia podpowiedź ale czy sprawdzałeś czy taśma od klawiatury nie odpięła się od płyty głównej?
  • Poziom 2  
    Sprawdzane, podłaczane jeszcze raz i nawet czyszczone w miare mozliwosci...nic
  • Poziom 28  
    Sama klawiatura jako tako elektroniki nie ma więc system nie ma co widzieć , ( widzi w menadzeze urządzeń konktroler klawiatury czyli scalak na płycie głównej laptopa).
    99 % przypadków to klawisz który się zaciął i w ten sposób blokuje całą klawiaturę. Wymacaj wszystkie przyciski , może na którymś gumka się zablokowała. Jeśli to nei pomoże to nie pozostaje nic innego jak sprawdzić inną klawiaturę.
  • Poziom 40  
    Należy odpalić komp. z wyjętym aku. tylko na samym zasilaczu, jak będzie ok to wina elektroniki aku.
  • Poziom 28  
    lol co ma wspólnego bateria z klawiaturą ??
    / jednak ma :/

No patrz , człowiek całe życie się uczy.
  • Poziom 25  
    Brodi napisał:
    lol co ma wspólnego bateria z klawiaturą ??

Układ potocznie zwany KBC, u ciebie jest to Winbond wpce773 to pod niego jest podłaczona klawiatura, to on steruje ładowaniem baterii i jeszcze paroma innymi sprawami z biosem włącznie, jak jeden element pada np: bateria to ten układ potrafi zwariować i np: nie widzi klawiatury.
  • Poziom 2  
    otóż motyw z bateria dawno sprawdzony, nie pomaga, to tez nie wina gumek ani blokady klawisza, zapewne klawa padla po prostu.
    Dzis podłaczylem klawiature z vaio i cos da sie napisac - oczywiscie sama klawiatura nie odpowiada ukladem do znakow ktore pisze, ale działa, wiec nalezy wymienic klawiature, prawda?
  • Poziom 8  
    Witam !

Odświeżam temat z tego samego powodu. Mojej dziewczynie przestała działać klawiatura u laptopa. Mówiła że pisząc maila na początku było widać literki na ekranie tak jak w lustrzanym odbiciu, a później klawiatura padła całkiem. Touchpad działa, podpięta klawiatura i myszka pod usb działa. Próbowałem wyciągać baterie i włączać na samym kablu. Bez skutku nie chodzą klawisze, żeby dostać się do biosu i w ogóle. O dziwo w menadżerze urządzeń pisze, że obie klawiatury działają poprawnie. Ta z laptopa i ta podpięta. Ponadto sprawdzałem menadżer urządzeń w nim rozwinąłem drzewko z klawiaturami i klikając na jedną z klawiatur PPM wybrałem opcje "Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu". Przy obu klawiaturach system prosi o "ethernet controller" :OO. Co najlepsze klawiatura podpięta usb działa, lecz również prosi przy nie o ethernet controller. Proszę o jakieś rady. Czy obejdzie się bez kupna nowej klawiatury ? Dodam, że laptop to Acer Aspire 5742.