logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Z czego drzwiczki do grillo-wędzarni? Blacha ocynkowana?

wiktorwspanialy 09 Feb 2011 21:18 6382 1
ADVERTISEMENT
  • #1 9128564
    wiktorwspanialy
    Level 10  
    Posts: 30
    Rate: 11
    Witam!
    Będę stawiał grillo-wędzarnię, a co za tym idzie będę potrzebował drzwiczki do zamykania moje budowli podczas wędzenia, wstępnie zakładałem, że drzwiczki będą wykonane z blachy ocynkowanej o grubości ok 2mm.

    Jednak znajomy mi powiedział, że słyszał iż blacha ocynkowana pod wpływem wysokiej temperatury wydziela szkodliwe substancje...

    Czy ktoś z was słyszał o czymś takim??

    Wstępną alternatywą jest zwykła blacha stalowa, którą pomaluję jakąś farbą odporną na wysoką temperaturę (istnieje w ogóle taka? - może taka jak się maluje drzwiczki w piecach węglowych).
  • ADVERTISEMENT
  • #2 9128675
    lynx22
    Level 17  
    Posts: 244
    Help: 5
    Rate: 27
    Ocynk się nie nadaje, bo zaraz zejdzie. Po krótkim czasie efekt będzie taki sam, jak zastosowanie gołej blachy. Najlepiej byłoby zastosowac nierdzewkę. Stosując zwykłą blachę, nie stosowałbym żadnej farby (od wewnątrz).
ADVERTISEMENT