Witam!
Będę stawiał grillo-wędzarnię, a co za tym idzie będę potrzebował drzwiczki do zamykania moje budowli podczas wędzenia, wstępnie zakładałem, że drzwiczki będą wykonane z blachy ocynkowanej o grubości ok 2mm.
Jednak znajomy mi powiedział, że słyszał iż blacha ocynkowana pod wpływem wysokiej temperatury wydziela szkodliwe substancje...
Czy ktoś z was słyszał o czymś takim??
Wstępną alternatywą jest zwykła blacha stalowa, którą pomaluję jakąś farbą odporną na wysoką temperaturę (istnieje w ogóle taka? - może taka jak się maluje drzwiczki w piecach węglowych).
Będę stawiał grillo-wędzarnię, a co za tym idzie będę potrzebował drzwiczki do zamykania moje budowli podczas wędzenia, wstępnie zakładałem, że drzwiczki będą wykonane z blachy ocynkowanej o grubości ok 2mm.
Jednak znajomy mi powiedział, że słyszał iż blacha ocynkowana pod wpływem wysokiej temperatury wydziela szkodliwe substancje...
Czy ktoś z was słyszał o czymś takim??
Wstępną alternatywą jest zwykła blacha stalowa, którą pomaluję jakąś farbą odporną na wysoką temperaturę (istnieje w ogóle taka? - może taka jak się maluje drzwiczki w piecach węglowych).