Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA 4580A520 - nie włącza się

ryholo 23 Paź 2004 00:40 21279 39
  • #1 23 Paź 2004 00:40
    ryholo
    Poziom 10  

Witam,
    Mam tą pralkę od dwóch lat i ostatnio w trakcie prania tuż przed płukaniem pralka wyłącza się i przysłowiowa d... Nie chce się ponownie włączyć na tym samym programie. Jeśłi ktoś wie co to może być to proszę o radę zanim zadzwonię po "fachowca" z "Usterki"
    Dzięki wszystkim za opinie.
    Pozdrawiam

0 29
  • #2 23 Paź 2004 08:57
    TFX
    Poziom 20  

Czolem!PROSZE PODAWAĆ TYP I NR SERWISOWE !
    A ja mam samochód średni zielony i awarie. Wszyscy wiedzą co kto ma.Pomagacze na forum to nie wróżki.
    pozdrawiam TFX

0
  • #3 23 Paź 2004 10:26
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 23 Paź 2004 11:53
    ryholo
    Poziom 10  

Sorki, już podaje typ PA 4580A520, nr serwisowy to nie wiem jaki jest i gdzie znaleźć, jedynie mam tu jeszcze numer fabryczny 05954200410701.
    Proszę od razu uwzględnić fakt, że kompletnie się nie znam na terminologii fachowej, przynajmniej nie z dziedziny pralek :(

0
  • #5 23 Paź 2004 12:54
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 23 Paź 2004 13:19
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 23 Paź 2004 14:27
    ryholo
    Poziom 10  

Cholera faktycznie miałem 36 miesięcy gwarancji, ale skończyła się 4 października, czy myślicie, że jeszcze ktoś podejmnie się naprawy gwarancyjnej ?
    A odpowiadając Bleble, pralka całkowicie się wyłącza i nic nie mruga.

1
  • #8 23 Paź 2004 14:48
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 23 Paź 2004 15:13
    ryholo
    Poziom 10  

Czy to jest coś co można sprawdzić lub zrobić samemu, czy wołać kogoś i ile taka naprawa może kosztować.

0
  • #10 23 Paź 2004 16:01
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 23 Paź 2004 19:11
    reperator
    Poziom 18  

Kolego bierz za telefon i dzwoń do infolini w Amice 0 801 801 800. prawdopodobnie i ostatnio często idą na rękę ludziom.jeśli ładnie pogadasz to przynajmniej dadzą ci część zadarmo. Pozdrawiam i radzę próbować.

1
  • #12 23 Paź 2004 19:20
    Paweł Es.
    Pomocny dla użytkowników

A swoją drogą to baaardzo ciekawe, to już kolejna pralka Amiki z serii PAxxx, o której się dowiaduję, że wysiada zaraz po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Ciekawe o ilu przypadkach nie wiemy (nie wszyscy wszak elektrodują) i czy to taki zbieg okoliczności czy też wysoka umiejętność producenta (szczególnie programatorów MDL z Włoch) do wytwarzania sprzętu o ściśle określonej trwałości ?

Może ktoś wie coś na ten temat ?

0
  • #13 23 Paź 2004 19:23
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 23 Paź 2004 19:24
    skryn
    Admin grupy AGD

Bleble napisał:
    Prawdopodobnie uszkodzony wyłącznik lub zimne luty na płytce

Jeżeli włącznik nie dolega do płytki to nie musisz sprawdzać. Wystarczy lutownica, aby poprawić luty od spodu włącznika i dogięcie go tak, aby dolegał ściśle płytki (wybierak musi być ustawiony na zero). Dobrze jest podgiąć nóżki włącznika na zewnąrz tak, by nie miał tendencji do odchylania się od płytki.
    Pozdrawiam.

0
  • #15 23 Paź 2004 19:28
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 23 Paź 2004 19:52
    skryn
    Admin grupy AGD

Bleble napisał:
    skryn napisał:
    Bleble napisał:
    Prawdopodobnie uszkodzony wyłącznik lub zimne luty na płytce

Jeżeli włącznik nie dolega do płytki to nie musisz sprawdzać. Wystarczy lutownica, aby poprawić luty od spodu włącznika i dogięcie go tak, aby dolegał ściśle płytki (wybierak musi być ustawiony na zero). Dobrze jest podgiąć nóżki włącznika na zewnąrz tak, by nie miał tendencji do odchylania się od płytki.
    Pozdrawiam.

W nowszych wersjach tych płytek wyłącznik jest przyklejony do płytki i mniej pada na wyłącznik

Kolega ma starszy model sprzed 2002, gdzie nie były klejone (chyba że zmieniony na gwarancji). Pozdrawiam.

0
  • #17 23 Paź 2004 20:07
    reperator
    Poziom 18  

Bleble napisał:
    Dla ciekawostki podam że moduły do tego typu idą na tysiące nie przesadzam
    I nieprzesadzasz a firmaAMICA wysyła do serwisów reperowane przez siebie moduły. pozdrowienia

0
  • #18 23 Paź 2004 20:20
    skryn
    Admin grupy AGD

reperator napisał:
    Bleble napisał:
    Dla ciekawostki podam że moduły do tego typu idą na tysiące nie przesadzam
    I nieprzesadzasz a firmaAMICA wysyła do serwisów reperowane przez siebie moduły. pozdrowienia

Ten fakt nie zmienia tego, że kolega nadal ma problem. Swoją drogą AMICA poprawiła wiele szczegółów w SWOICH(!!) pralkach, w których było wiele niedociągnięć.

0
  • #19 23 Paź 2004 23:18
    Sylwek47
    Poziom 14  

Witam

Do reszty w tej pralce nie można mieć większych zastrzeżeń (dobre dojście do naprawy) ALE ta WŁOSKA elektronika . Może polscy elktronicy pokazali by tym makar..., że potrfią to zaprojektować dużo lepiej.

0
  • #20 23 Paź 2004 23:30
    Paweł Es.
    Pomocny dla użytkowników

Jeżeli to jest programator MDL S.A. (Elrad) to trzeba sprawdzić jeszcze te zwory drukowane na niebiesko w poprzek ścieżek. Część z nich rozprowadza zasilanie po płytce (masę i -5V do procesora). Jeżeli wszystko znika to może być przerywane zasilanie procesora.
    Pęknięte zwory można odtworzyć wlutowanycm drutem po odskrobaniu pól lutowniczych, na które nałożono tę pastę przewodzącą.

Masa zasilania idzie od wewnętrznego styku złącza sieciowego (jest wspólna dla przewodu N sieci i 5V zasilających procesor. Przewód ten zasila także triaki sterujące pompą i zaworami.
    -5V idzie od stabilizatora 7905 znajdującego się pod radiatorem triaka silnika głównego.

Te ekskrementalne oszczędności produkcyjne (jak te zwory drukowane zamiast chrześcijańskiego drutu) to powinny być ścigane prawnie lub najemnymi Czeczeńcami.

0
  • #21 24 Paź 2004 01:16
    ryholo
    Poziom 10  

Kurcze Panowie jestem pod wrażeniem waszej wiedzy, ale narazie sam nie będę grzebał jak radzi reperartor zadzwonię do Amici i spróbuję naprawy gwarancyjnej jak nie to obiecuję, że rozbiorę ją na części pierwsze pod dyktando forum. Chętnie poczytam dalszych opinii. Ciekawę co powiedzą "fachowcy"

0
  • #22 24 Paź 2004 08:11
    reperator
    Poziom 18  

Jeśli możesz daj znać po tel. do infolini serwisowej napewno wszyscy są ciekawi ich reakcji na takie tematy.pozdrowienia

0
  • #23 27 Paź 2004 17:18
    ryholo
    Poziom 10  

Niestety w AMICE olali mnie całkowicie i tyle mam im do powiedzenia :ass:
    Więcej AMICI nie kupię, żebym miał prać w ręku, ale tą kupe muszę naprawić.
    W serwiesie na telefon od razu zdiagnozowali przyczynę - werdykt brzmi: programator - koszt 300zł. Niesamowici są. Mają racje ? Nie wiem co robić samemu jestem trochę słaby w te klocki. Nie wiecie czasem ile kosztuje taki programator, może jakbym go sam kupił to dałbym radę go wymienić. Czy to też nie łatwa sprawa?

0
  • #24 27 Paź 2004 19:30
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #25 27 Paź 2004 19:57
    ryholo
    Poziom 10  

Na początku pralka wyłączała się przed płukakniem, ostatnio zrobiła to znacznie szybciej po jakiś 20 minutach prania. Pralka po prostu całkowcie sie wyłącza, jakby ją wyciągnął z kontaktu, nie mrygają ani nie swiecą sie żadne kontrolki. Programator z reguły nie reaguje, czasami po jakimś czasie znowu się załącza i wtedy różnie nieraz pralka kończy pranie nie raz nie.

1
  • #26 27 Paź 2004 21:02
    reperator
    Poziom 18  

Witam kolęgę. Szkoda że Amica olała klijenta. Prawdopodobnie masz nieprzyklejony włącznik do płytki. Musisz zdjąć pokrywę górną, po wyciągnięciu szuflady dozownika wykręcić dwa wkręty które zobaczysz, następnie dwa u góry które trzymają szynę metalową odchylając od lewej strony panel zdjąć go. pokrętło pralki ustaw na 0 wyjmij mod uł z zatrzasków możesz ew. wypiąć kable. włącznik sieciowy jest przy pokrętle dognij go do dołu i do środka płyty jesli przylega do płyty posmaruj go po obydwu brzegach poxipolemkropki ok 1\2 cm kwadratowego poczekaj aż klej zaschnie składaj i pierz. zobaczymy co będzie daj znać pozdrowienia

0
  • #27 27 Paź 2004 21:37
    skryn
    Admin grupy AGD

ryholo napisał:
    Niestety w AMICE olali mnie całkowicie i tyle mam im do powiedzenia :ass:
    Więcej AMICI nie kupię, żebym miał prać w ręku, ale tą kupe muszę naprawić.
    W serwiesie na telefon od razu zdiagnozowali przyczynę - werdykt brzmi: programator - koszt 300zł. Niesamowici są. Mają racje ? Nie wiem co robić samemu jestem trochę słaby w te klocki. Nie wiecie czasem ile kosztuje taki programator, może jakbym go sam kupił to dałbym radę go wymienić. Czy to też nie łatwa sprawa?

Niestety olewają nawet autoryzowane serwisy. To tak na marginesie.
    Masz do wymiany płytę i nie ma co kombinować oraz zawór przesterowania.
    Do tego jeszcze pompę, jeżeli nigdy nie była wymieniana. Moze to brzmi jak wyrok, ale musisz się z tym pogodzić. Koszt w/w naprawy to jakieś 350PLN (uśrednione wraz z zapobiewgawczą wymianą pompy).
    Pozdrawiam.

0
  • #29 27 Paź 2004 23:34
    irekp4
    Poziom 11  

wylacznik masz na tylnej sciance na samym spodzie (patrząc na zdjęcie) zaraz pod tym "kóleczkiem", ja to zawsze wyjmuje rozbieram przeczyszczam styki (pilniczek + kontakt) no i jak koledzy stwierdzaja na poxipolu osadzam

0