logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nikon S1 - czarny ekran i zdjęcia, problem z obiektywem?

Szymkal 22 Lut 2011 08:28 2353 7
REKLAMA
  • #1 9186026
    Szymkal
    Poziom 11  
    Posty: 76
    Ocena: 29
    Witam.
    Jak robię zdjęcie Nikonem S1 to nic mi się nie pokazuje. Ekran jest czarny ale świeci. Przy naciskaniu spustu świeci mi czerwona kropka, która pokazuje,że jest słaba jakość. Zdjęcie się robi ale na podglądzie wychodzi całe czarne zdjęcie. Wydaje mi się,że coś jest nie tak z obiektywem. Możecie jakoś pomóc??
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 9187092
    ion-tichy
    Poziom 31  
    Posty: 1265
    Pomógł: 147
    Ocena: 145
    Sklejone listki migawki w obiektywie.
  • REKLAMA
  • #3 9187134
    Szymkal
    Poziom 11  
    Posty: 76
    Ocena: 29
    A możesz mi napisać jak to naprawić i znaleźć w aparacie :cry:
  • REKLAMA
  • #4 9188082
    ion-tichy
    Poziom 31  
    Posty: 1265
    Pomógł: 147
    Ocena: 145
    Najprościej poruszać się z dokumentacją.

    Ale poglądowo migawka jest w zespole obiektywu, czyli należy go z aparatu wymontować.
    Nikon S1 - czarny ekran i zdjęcia, problem z obiektywem?

    Należy odpiąć taśmę migawki i odkręcić zespół przetwornika. - Dwa wkręty
    Nikon S1 - czarny ekran i zdjęcia, problem z obiektywem?

    dodatkowo trzeci wkręt i odczepić zespół migawki.

    Nikon S1 - czarny ekran i zdjęcia, problem z obiektywem?

    Reszta działań zależy od tego co tam się zastanie.
  • #5 9188601
    gajmix
    Poziom 32  
    Posty: 1398
    Pomógł: 213
    Ocena: 169
    Marnie to widzę. Taki sam albo podobny moduł migawki jest montowany w wielu aparatach, sklejenie listków praktycznie się nie zdarza, chyba że aparat pracował w ciężkich warunkach klimatycznych. Najczęstszym uszkodzeniem jest usterka elementu wykonawczego (elektromagnesu, lub samej ruchomej osi), rzecz jest nienaprawialna można tylko wymienić.
  • #6 9190613
    Szymkal
    Poziom 11  
    Posty: 76
    Ocena: 29
    A taką część trudno pewnie dostać więc zostaje tylko serwis?? Szkoda, aparat wart 200zł a część serwis tyle weźmie za naprawę. Ale chyba sie zdecyduję bo mam sentyment do tego aparatu...
  • #7 9198149
    thomasz222
    Poziom 20  
    Posty: 288
    Pomógł: 33
    Ocena: 18
    Mam takie migawki, fakt drogo, w stosunku do wartości aparatu, ale są.
  • REKLAMA
  • #8 9219482
    Szymkal
    Poziom 11  
    Posty: 76
    Ocena: 29
    Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Aparat poleżał 3 dni i zaczął działać.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z aparatem Nikon S1, który wyświetla czarny ekran podczas robienia zdjęć, mimo że migawka działa (czerwona kropka sygnalizująca słabą jakość). Odpowiedzi sugerują, że przyczyną mogą być sklejone listki migawki w obiektywie lub uszkodzenie elementu wykonawczego. Wskazówki dotyczące naprawy obejmują demontaż obiektywu i sprawdzenie migawki. Użytkownik wyraża obawy dotyczące kosztów naprawy w serwisie, jednak po kilku dniach aparat samoczynnie zaczął działać.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA