Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matryca LCD - jak ją uruchomić

24 Oct 2004 21:45 2105 2
  • Level 21  
    na allegro jest gostek monpap który sprzedaje matryce LCD prawdopodomnie od laptopów http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1269514
    chciałbym sobie zrobić żutnik LCD, potrzebna jest działąjaca matryca, Niewiem w niektórych tych matrycach sątaśmmy z ponad 20 pinami, da sięjakosto podłaczyć pod VGA lub pod jakieś eurozłącze lub coś (niemam pojęcia wiec strzelam) jakieś ukłądy sterujace matrycą. Proszę o porady i odpowiedzi
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 40  
    Witam na allegro w dziale panele LCD ktoś sprzedaje matryce torisan i podaje że ma opracowany sposób na zrobienie monitora,jak by to było proste i ekonomiczne uzasadnione to sam by produkował monitory. Trzeba pamiętać że taki monitor z małą matrycą będzie pracował w rozdzielczości nie większej niż 640x480 i wymagał drogiej grafiki z wyjściem cyfrowym (DVI) dorobienie elektroniki do tej matrycy i sygnału do inicjacji grafiki w trybie cyfrowym.
  • Level 19  
    Witam. Z matrycą od laptopa sa duże problemy a właściwie to ze sterownikiem do niej. Jeśli wystarcza Ci rozdzielczość 640 /480 to są takie matryce o wielkośći około 5'' (wtedy całość wychodzi malutka). Sterowanie nią jest sygnałem analogowym RGB, wymaga wykonania zasilacza ok650v do podświetlenia (jedynie w przypadku wykorzystania jako niezależnej matrycy). Taśma wyjściowa jest dosyć pokażna jak na taki mały bzdet lecz nie wszystkie pinki są do podłączenia. W tej chwili jestem w fazie testowania jej możliwości więc nie mogę nic więcej powiedzieć na jej temat. Jesli Cię interesuje ciś więcej to daj info na prv.
    pozdrawiam.