Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Carpower hpb-1502 + 2 x 12' ?

24 Lut 2011 12:58 1338 8
  • Poziom 9  
    Witam, zakupiłem wzmacniacz CP hpb-1502 i chciałbym narobić dość dużo łomotu tanim kosztem. Myślałem o dwóch głośnikach 12'', ale nie wiem, czy ten wzmacniacz nie będzie za słaby jak na 2 głośniki. Chciałbym, aby cena za jeden głośnik wahała się w granicy 200 zł. Najczęściej słucham czarnej muzy, więc chciałbym się tego trzymać.
    Myślałem o takich głośnikach
    PEIYING PY 300F4
    JBL GT5-12 itp
    Poprzednio miałem PIONEER TS-W306c i powiem, że byłem w miarę zadowolony. Jak na czarne rytmy dawał radę, ale chciałbym narobić więcej łomotu i ciśnienia. :D
  • Poziom 23  
    No niestety nie podłączysz ww do tego wzmacniacza bo się spali :)
    Jak się uparłeś na dwie sztuki to ich impedancja wypadkowa nie może być niższa niż 4 ohm czyli 2 ohm na głośnik. Prościej - potrzeba dwa głośniki z cewkami 2x4 ohm.
    Lepiej za te 400zł kupić trochę lepszą 15-tkę niż marne 12-tki.
  • Poziom 32  
    Też myśle że lepiej kupić jeden głośnik zamiast dwóch. Pod ten wzmacniacz nadawał by się JBL P 1222 na używany pewnie wystarczy.
  • Poziom 9  
    A jeżeli 15 ' to co byście polecali pod tego wzmaka zeby dobrze w HH sobie radził ?? Na allegro jest yakuza 15 za 400 zł ze skrzynia i pisze ze pod tym samym wzmakiem grała. Dało by to radę ?
  • Poziom 23  
    Jakiś łomot już z tego będzie.
  • Poziom 9  
    A nie bedzie mój wzmak za słaby do niej ? i nie potrzeba kondensatora ? Jestem zielony w car audio jedynie co to umiem wszystko podłączyć . :(
  • Poziom 29  
    Nie będzie za słaby bo Yakuza 15'' ma real koło 400rms.
  • Poziom 9  
    A jakie macie swoje wrażenia z odsłuchu yakuzy ? Chodzi mi o zejście i głośność w porównaniu do innych głośników 15 " . Aha i skrzynia 75L starczy dla niej ?

Dodano po 4 [godziny] 44 [minuty]:

Właśnie sie dowiedziałem ze kolega chce sprzedać 2x PEIYING PY 300A10 i jak dla mnie w cenie jednego nowego wiec cena raczej atrakcyjna. I z kasa sie nie przelewa wiec postanowiłem kupić. Narysował by mi ktoś schemat najprostszy jak je podłączyć do mojego wzmacniacza ? :D
  • Moderator CarAudio
    Radzę poszukać na forum i w FAQ Nazara .