logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Citroen Xsara Picasso, 10.2001, 1.8 16V, olej skrzyni biegów

korsita 26 Lut 2011 09:00 26640 10
REKLAMA
  • #1 9205451
    korsita
    Poziom 10  
    Posty: 11
    Ocena: 13
    Witam
    Proszę o pomoc w dobraniu rodzaju oleju do skrzyni biegów (pomijając oleje serwisowe chyba, że zachodzi taka PILNA potrzeba), ile litrów tego oleju ma być nalane oraz w jaki sposób go wymienić (którą śrubę odkręcić do spuszczenia a którą do uzupełnienia).
    Dzięki za zaangażowanie
    Robert
  • REKLAMA
  • #2 9205586
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  
    Posty: 598
    Pomógł: 49
    Ocena: 198
    Olej do citroena tylko i wyłacznie taki jak zaleca producent :idea:,ciekawe dlaczego wymieniasz ten olej ,co jest powodem :idea::?:
  • REKLAMA
  • #3 9205619
    domellus
    Poziom 29  
    Posty: 997
    Pomógł: 141
    Ocena: 286
    Jak kolega wcześniej tylko taki jak producent zaleca w ilości około 1.8L, aczkolwiek firma Inter Cars pisze że: CASTROL TAF-X 75w90 lub COMMA SX75W90 :)
  • #4 9206015
    korsita
    Poziom 10  
    Posty: 11
    Ocena: 13
    Co rano przy mrozach wrzucając biegi (1-5) drążek bardzo ciężko "chodzi". Po przejechaniu około 10 km kiedy olej się rozgrzeje wszystko jest pięknie. Może wystarczy tylko uzupełnić stan, ale wydaje mi się, że lepiej wymienić niż dolewać.
    Koszt nie będzie aż tak duży.
  • #5 9206335
    misiozol
    Poziom 35  
    Posty: 2523
    Pomógł: 230
    Ocena: 638
    Hmm... to ciekawe a ile kosztuje ten olej na wymiane co kupiles ?
  • REKLAMA
  • #6 9206612
    korsita
    Poziom 10  
    Posty: 11
    Ocena: 13
    jeszcze nie kupiłem :-)
  • REKLAMA
  • #7 9206752
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  
    Posty: 598
    Pomógł: 49
    Ocena: 198
    Sugeruje lepiej sprawdzić stan najpierw :idea:,a jak biegi wchodzą gdy silnik nie pracuje tzn na sucho czy jest jakaś róznica :idea: czy jest tak samo :idea:
  • #8 9206929
    korsita
    Poziom 10  
    Posty: 11
    Ocena: 13
    Ok, rodzaj oleju już mam (z książki serwisowej :-)) - TOTAL TRANSMISSION BV 75W-80 (35 PLN/1L)
    Co do biegów na sucho - po nocy przed odpaleniem biegi wchodzą ciężko, po przejażdżce w środku dnia wszystko gra i buczy, zmiana biegów bez większego wysiłku.

    Dodano po 4 [minuty]:

    Jak wymienić ten olej, czy będąc użytkownikiem jestem w stanie sam to zrobić.
    Zapomniałem, czy przy wyminie oleju potrzebuję filtr?
  • #9 9206977
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  
    Posty: 598
    Pomógł: 49
    Ocena: 198
    Spokojnie można ,tylko dobrze mieć dostęp do podnosnika kolumnowy lub kanału :idea::D,bez tych akcesoriów będzie ciężko to wykonać samemu.:D
  • Pomocny post
    #10 9208730
    jacekczewa
    Poziom 18  
    Posty: 360
    Pomógł: 14
    Ocena: 139
    trzeba skęcic kolami mocno w lewo, jak zajrzysz za lewym kołem jest widoczny na skrzyni biegów korek do nalewania - najlepiej miec taką duża strzykawę do nalewania oleju- olek mozna troche podgrzac na kaloryferze bedzie rzadszy i łatwiej bedzie nalewac , spust oleju tez jest widoczny od spodu skrzyni begów
  • #11 9209835
    korsita
    Poziom 10  
    Posty: 11
    Ocena: 13
    dzięki piękne wszystkim

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje informacji na temat doboru oleju do skrzyni biegów w Citroenie Xsara Picasso z 2001 roku, model 1.8 16V. Zostało zasugerowane, aby stosować olej zgodny z zaleceniami producenta, z rekomendacjami takimi jak CASTROL TAF-X 75W90 oraz TOTAL TRANSMISSION BV 75W-80. Wymagana ilość oleju to około 1.8L. Użytkownik pyta również o sposób wymiany oleju, w tym o lokalizację korków do spuszczania i uzupełniania oleju. Odpowiedzi wskazują na potrzebę użycia podnośnika lub kanału oraz sugerują użycie dużej strzykawki do nalewania oleju. Użytkownik zauważa, że przy niskich temperaturach biegi wchodzą ciężko, co może sugerować potrzebę wymiany oleju.
REKLAMA