Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program dosowy THB i drukowanie po sieci w Windows 7 Prof.

canda 02 Mar 2011 12:06 1436 0
  • #1 02 Mar 2011 12:06
    canda
    Poziom 10  

Witam
    Zacznę od opisu połączenia a potem w czym jest problem.
    W sieci lokalnej są 2 komputery z systemem Windows 7 prof. do jednego z nich podłączona jest drukarka igłowa OKI ML3320 drukarka jest udostępniona jako ml3320.
    Na 2 komputerze nie ma fizycznie drukarki ale na obu pracuje program dosowy THB.
    Problem polega na tym aby drukować na tej drukarce sieciowej.

net use LPT1: \\stacja2\ml3320

wiec powinno to problem rozwiązać ale niestety nie rozwiązuje.
    Jeśli na komputerze wydam polecenie

copy aaa.txt LPT1

Wszystko się drukuje ale jeśli uruchomię program i próbuje drukować mam komunikat : ERROR TERM/2014 Błąd podczas tworzenia zbioru LPT1.PRN(dos error2).
    Więc rozwiązanie znalazłem takie że zainstalowałem na tym komputerze tak jak bym miał drukarkę lokalną na porcie LPT1 - oki 3320
    I drukuje ale......
    do czasu ponownego uruchomienia komputera
    po restarcie wykonuje
    net use LPT1: / delete
    net use LPT1: \\stacja2\ml3320
    i objaw jest taki jak wyżej a czasem program dosowy niby drukuje ale nie ma wydruku na drukarce i w zadaniach tez nie ma.
    Jedyne rozwiązanie które najczęściej zadziała ale też nie zawsze to
    po uruchomieniu komputera usuwam drukarkę
    potem wykonuje 2 komendy net use.... usuwającą i mapującą
    potem dodaje lokalną drukarkę na lpt1:
    no i czasem za pierwszym a czasem za 2 lub 3 zadziała i drukuje do następnego dnia. Nie wspomnę że jeśli na komputerze 1 czy 2 jest zainstalowana jakakolwiek inna 2 sieciowa to dopiero są schody bo albo nie drukuje wcale albo drukuje graficznie a nie tekstowo .
    Systemy w obu komputerach nowo instalowane.
    Na win 98 bo do tej pory pod takim systemem działał program nie było problemu a na komputerach były po 4 drukarki sieciowe graficzne i tekstowe.
    Czy ktoś mi podpowie jak to rozwiązać ?
    Czy może "kochany" Micro...t umie robić tylko ładnie wyglądające systemy ale działające na zasadzie rachunku prawdopodobieństwa? A jak już jakiś system zaczyna działać dobrze to wprowadzają kolejny niewypał?

0 0