logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

CB radio lepsze niż Alan 100+ w dobrej cenie – opinie o Alan 78 i alternatywy

luki199227 02 Mar 2011 17:32 5856 21
REKLAMA
  • #1 9226161
    luki199227
    Poziom 10  
    Posty: 14
    Ocena: 2
    witam wszystkich chce kupic sobie cb radio ktore bylo by w miare dobre bo ogolnie o takie mi chodzi... wczesniej mialem alana 100+ i antene midland ml-145 i z radia nie bylem zadowolony wiec szukam czegos o wiele lepszego no i oczywiscie nie az tak bardzo drogiego z gory dziekuje i pozdrawiam... myslalem nad alanem 78

    Post był raportowany jako regulamin pkt 15. Proszę poprawić wszystkie posty w tym temacie, tytuł również, zanim temat wyląduje w koszu. /Olek II/
  • REKLAMA
  • #2 9226178
    Marek Nawrocki
    Poziom 27  
    Posty: 685
    Pomógł: 98
    Ocena: 136
    Witam !!
    Niestety nie polecam Alana 78, miałem to radyjko i słyszałem wszystko tylko nie rozmówców . Kup coś z President-a.
  • REKLAMA
  • #3 9226221
    luki199227
    Poziom 10  
    Posty: 14
    Ocena: 2
    a teraz jakie posiadasz radio ?? chce cos dobrego ale nie az bardzo drogiego
  • #4 9226224
    SP8JZ
    Poziom 33  
    Posty: 2094
    Pomógł: 143
    Ocena: 212
    luki199227 napisał:
    myslalem nad alanem 78
    Marek Nawrocki napisał:
    Niestety nie polecam Alana 78
    Chodzi o Alan 78 plus ?
  • REKLAMA
  • #5 9226244
    Marek Nawrocki
    Poziom 27  
    Posty: 685
    Pomógł: 98
    Ocena: 136
    Witam !!
    Mi tez chodziło o Alana 78 plus , niestety obecnie produkowane Alany nie mają nic wspólnego z dawnymi Alanami ,także nadal nie polecam tego radyjka.
  • #6 9226246
    luki199227
    Poziom 10  
    Posty: 14
    Ocena: 2
    tak chodzi o alana 78 plus

    Dodano po 1 [minuty]:

    wiec jakie radio doradzcie cos czego sami uzywac itd moze tym bede sie kierowal
  • #7 9226264
    SP8JZ
    Poziom 33  
    Posty: 2094
    Pomógł: 143
    Ocena: 212
    Jest taka opinia, że to jest szumofon. Ja się nie będę wypowiadał powiem tylko, że każdy 78+, który przechodzi przez moje ręce widział ten Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany i uważam go za dobre radyjko (78 plus nie-multi) w porównaniu do tego, co trafia do mnie teraz niejednokrotnie wprost ze sklepu (gorzej niż źle). Napisz czego oczekujesz, a znajdą się bardziej sensowne odpowiedzi.
  • #8 9226462
    luki199227
    Poziom 10  
    Posty: 14
    Ocena: 2
    wczesniej mialem alana 100 + i bylem z tego radia bardzo nie zadowolony :( szukam czegos dobrego lecz nie drogiego do 400 zl zeby szlo sie dogadac z innymi

    Dodano po 5 [minuty]:

    kierowal bym sie alanem ale moze unideny sa dobre nie wiem chcialbym zeby ktos doradzil co kupic bo jestem w kropce :(
  • #9 9226507
    SP8JZ
    Poziom 33  
    Posty: 2094
    Pomógł: 143
    Ocena: 212
    W czym problem ?
    Napisz najdokładniej jak potrafisz tak, aby każdy zrozumiał.
    Bo dla mnie np. dobre radio to takie, które trzyma parametry, jest bezawaryjne i nic więcej.
  • REKLAMA
  • #10 9226517
    luki199227
    Poziom 10  
    Posty: 14
    Ocena: 2
    własnie o takie mi chodzi podaj kilka modeli do 400 zl z antena takiego...

    Dodano po 17 [minuty]:

    chce aby radio sciagalo minimum 10 km niezawodne oczywiscie nie drogie i zeby ladnie gralo do 400 zł z antena
  • #11 9226653
    SP8JZ
    Poziom 33  
    Posty: 2094
    Pomógł: 143
    Ocena: 212
    luki199227 napisał:
    i zeby ladnie gralo
    Poszukiwania się zawężają, mimo to zbyt mało napisałeś.
    Herbert LED miał taką funkcję, którą mało kto docenia. Jest to funkcja Hi-cut.
    Aby ją polubić trzeba to usłyszeć. Podobna fukcja ESP Alan 48 excel - bardzo dobre radio, ale jak wszystko ma kilka drobnych wad.
  • #12 9226664
    luki199227
    Poziom 10  
    Posty: 14
    Ocena: 2
    powiedz mi co mam dokladniej napisac?
  • #13 9226745
    SP8JZ
    Poziom 33  
    Posty: 2094
    Pomógł: 143
    Ocena: 212
    OK mój ostatni post. Ciągnę Cię za język tak jak kumpla, który ceni sobie dobry odbiór. Radio jeździ w scani bezproblemowo od 2-3 lat. Poczytaj w necie na temat alana 48 excel, coś dla Ciebie. Antenę zostaw jaka jest. W świat radio była recenzja n/t radia rzeczowa i obiektywna, niestety nie pamiętam kiedy. Ktoś z kolegów z pewnością podrzuci.
  • #14 9227058
    monter79
    Poziom 18  
    Posty: 250
    Pomógł: 31
    Ocena: 47
    Kolego miałem kiedyś alana48, mitlanda i ze 2 paodobne , obecnie mam Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany i powiem że tu dopiero działa automatyczne regulacja szumów. Przetestowałem kilka modeli prze zakupem.
  • #15 9227156
    PLEXI
    Poziom 25  
    Posty: 719
    Pomógł: 72
    Ocena: 113
    Polecam stare poczciwe radio ALAN 28, bardzo ładnie odbiera i nadaje. Za perełkę alana trzeba zapłacić od 200 do 300 zł na alledrogo.
    Z obecnie produkowanych cb nie polecałbym niczego.
  • #16 9227185
    luki199227
    Poziom 10  
    Posty: 14
    Ocena: 2
    nie widzialem tego radyjka nigdy :) wiem ze alany 28 sa super ale boje sie kupic uzywane radio ;/

    Regulamin pkt 15. Dotyczy wszystkich wpisów w temacie. /Olek II/
  • #17 9228533
    phu.roger
    Poziom 2  
    Posty: 4
    kolego zdecydowanie przypatrz się marce Yosan. Radia bez awaryjne, w miarę wąski tor odsłuchu, automatyczna regulacja bramki szumów działa naprawdę dobrze.
    Na pewno pracuje lepiej niż dzisiaj produkowane radia firmy Alan i President. Polecam model Yosan JC-2204. Cena jest też przyzwoita za ten model.

    Dodano po 11 [minuty]:

    Radia używane z przed dziesięciu lat to radia, które były naprawdę dobre.
    Można by tu wymieniać i wymieniać..., np. legendarny i nie do pobicia President Herbert. Tylko jest duży i pytanie czy dostaniesz takie radio nie rozgrzebane?
  • #18 9230171
    luki199227
    Poziom 10  
    Posty: 14
    Ocena: 2
    Yosan JC-2204 ale czy te radio jest na prawde dobre??

    Dodano po 1 [minuty]:

    kolego a jaka posiadasz antene do tego?? ile to tak zbiera mniej wiecej km??

    Kolego, regulamin. Zbierać można ziemniaki. Dużo informacji na ten temat, jest na elektrodzie, wystarczy poszukać./ Olek II/

    Dodano po 3 [godziny] 49 [minuty]:

    do olek II szukam indywidualnych odwopowiedzi od uzytkownikow :]
  • #19 9231625
    SP5ANJ
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 9953
    Pomógł: 1382
    Ocena: 656
    Witam.

    luki199227
    Do tej pory nie poprawiłeś wpisów i nie reagujesz na "polecenia" Moderatora.

    luki199227
    Koniecznie proszę poprawić wszystkie wpisy aby były zgodne z regulaminem.

    Poważnie i dość szybko pracujesz na Ostrzeżenie. :!:


    Pozdrawiam.
  • #20 9246852
    phu.roger
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Gdyby nie było dobre to bym nie pisał.
    Co do zasięgu to przede wszystkim odpowiada antena.
    Antena im dłuższy promiennik tym lepsza.
    Z anten magnesowych do 1 metra polecam Sirio Omega, sirio silver-90.
    Powyżej 1metra, Mitland lub Sirio Ml-145.
    Wyżej wymienione anteny sprawdziły się w mojej praktyce jako anteny wytrwałe na warunki atmosferyczne i stosunek ceny do jakości. co wybierzesz to kwestia twojego gustu. Jedak Pamiętaj, im dłuższy tym lepsze osiągi, no i zestroić w miejscu w którym będzie stawiana w twoim samochodzie.
    A najmniej problemu jak założysz antenę na stałe w dachu, czyli wiercenie.
    Ale wybór należy do ciebie.

    Dodano po 10 [minuty]:

    Co do odległości wszystko zależy od warunków i czy drugi rozmówca ma w pełni sprawną antenę, czy ma prawidłowo zamontowaną.
    Ale z anten takich jak ML-145 na terenie otwartym około 15km, jak super usytuowanie terenu pomiędzy rozmówcami, może być to nie co lepszy osiąg niż podałem. Z modeli nieco krótszych o kilka kilometrów mniej.
    Dodatkowo wpływ ma wysokość samochodu i wielkość dachu. Im wyższy i wiekszy dach tym lepszy :D .

    Dodano po 22 [minuty]:

    Co do ceny, to w 400zł nie zmieścisz się, anteny które wymieniałem kosztują około 150zł, ale wytrwałe i nie zachowują się jak anteny za około 50zł Które po kilku miesiącach mają w cewce kilka mililitrów wody co powoduje nieprawidłową pracę anteny, a w następstwie może doprowadzić do uszkodzenia końcówki mocy w radiotelefonie. kilka złotych lepiej dołożyć niż dwa razy kupować.
  • #21 9247810
    SP8JZ
    Poziom 33  
    Posty: 2094
    Pomógł: 143
    Ocena: 212
    Podaję numery Świat Radio, w których można poczytać recenzje w dziale TEST.
    Alan 48 Excel ŚR 11/1999 str.20-24. Jest opis ukrytych funkcji radiotelefonu.
    Herbert LCD ŚR 8/1996 str.15,16.
    Nie zgadzam się z punktem 12. HI-CUT, gdyż moim zdaniem jest to podróba filtru band pass, w jaki wyposażony jest brat bliźniak.
    Jest nim kondensator C401 włączany równolegle w tor audio tranzystorem Q402, więc nie ma mowy o ŻADNYM filtrze.
    HI-CUT w tym radyjku to ściema, nie dajcie się nabrać.
    Jest tego sporo w Świat Radio w dziale test, tylko trzeba mieć chęci poszperać i poczytać.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje CB radia w rozsądnej cenie, preferując model lepszy od Alana 100+ i rozważając Alan 78. W odpowiedziach pojawiają się negatywne opinie na temat Alana 78, sugerując, że obecne modele nie dorównują starszym wersjom. Użytkownicy polecają inne marki, takie jak President i Yosan, zwracając uwagę na modele Yosan JC-2204 oraz Alan 48 Excel. Wskazują również na znaczenie anteny dla zasięgu, rekomendując modele Sirio Omega i Midland ML-145. Użytkownik poszukuje radia do 400 zł, które zapewni dobry odbiór na odległość minimum 10 km.
REKLAMA