Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Możecie polecić jakieś dobre radio??

08 Maj 2011 11:34 2744 7
  • Poziom 2  
    Witam!

Chce kuić swoje pierwsze radio ale nie mam pojecia jakie, od kilku dni już walkuje allegro i opinie na google ale nie za bardzo mnie to przekonuje.
    Z racji tego ze radio bedzie uzywane tylko do dojazdu do pracy nie potrzebuje jakiegos rarytasu.Zastanawialem sie nad:

RADIO CB ALAN 199/ PRESENTER 877 odpow. FLORIDA, czy warto??

Jesli nie to jakie do 250 zl.

Prosze nie pisac o tym zebym doskladal na lepsze bo takowe mi nie potrzebne.

Pozdrawiam i licze na Wasza pomoc
  • Poziom 40  
    Bierz,wystarczy Tobie w zupełności.
  • Poziom 2  
    A jak bedzie z nadawaniem?? Odbiór bedzie czysty??
  • Poziom 2  
    Witam,
    Podlacze sie do tematu. Potrzebuje zestawu raczej na trase, antene juz chyba wybralem i bedzie nia Sirio ml 145. a co do radyjka to nie wiem, czy cos z ASQ czy moze przydatniejszy bedzie Rf gain. Oto moje propozycje z Rf:

Omega IIIgen
    Yosan 120 pro/ Lafayette Atena (z tego co sie orientuje to jest to samo)

A teraz radyjka z ASQ

Superstar Lord
    Yosan 2204 lub Turbo Multi

Wiec co byscie polecili przyszlemu uzytkownikowi?
    Z gory dziekuje za odpowiedz
  • Poziom 24  
    Witam. Jeśli chcesz mieć porządny odsłuch i daleki zasięg nadawania to tylko jedno mi przychodzi na myśl.

Radio : President Jackson I

Antena : Santiago 1200.

Radio dla niektórych trochę duże, antena dla niektórych długa, Ale przynajmniej masz odsłuch z kilkunastu kilometrów i nie musisz się pytać co dwa km " jak tam dróżka na... ", zaletą radia jest to, że ma świetnie pracujący odbiornik i filtry przeciwzakłóceniowe. W głośniku tego radia nie usłyszysz ani wentylatora od klimy , ani wycieraczek, czy pompki spryskiwacza, odpada też problem nowoczesnych silników diesla, a w sumie oprzyrządowania tych silników , które emitują bardzo duże zakłócenia.

Pozdrawiam Grzegorz.
  • Poziom 2  
    niestety ten sprzecik przekracza moj budrzet:/ myslalem bardziej cos kolo +/- 300zl
  • Poziom 24  
    Za 300 zł , to moim zdaniem nic porządnego nie kupisz. Radia obecnie produkowane przez małe chinskie rączki za przysłowiową michę ryżu nie są warte tych pieniędzy, za które są sprzedawane. Ja dałbym za takie radio ewentualnie 50 zł i przeznaczyłbym je na części :) .

Jeśli mamy ciąć koszty trzeba wypośrodkować między ceną a jakością. Alternatywą jest uniden pro 510 lub 520xl, lub jego bliźniaki z presidenta. Odradzam radyjka presidenta bliźniaki unidena wyposażone w funkcję ASC , gdyż fabrycznie ta funkcja działa bardzo kulawo i nawet serwis Sinad- serwis presidenta oferuje bodajże za symboliczne 50 zł przerobienie układu asc w tych radiach tak aby działał poprawnie. Antenka ML-145 może być , ale najlepiej w wersji midland ml-145, z innych producentów anteny ml-145 różnie się sprawują.

Dodano po 2 [minuty]:

Polecam dlatego te radyjka ponieważ mają funkcję ANL, która dosyć znośnie filtruje zakłócenia pochodące od silników elektrychnych w naszych kochanych samochodach.
  • Poziom 13  
    alan 28 -allegro
    uniden510/520 - allegro

gdybys nie miał problemow z zakłuceniami od wycieraczek czy instalacji lpg (zawsze mozna założyc na próbe pod sklepem)kup najtansze jakie mozesz typu cobra 19 przy dobrej antenie wystarczy w zupełności bo zasieg zalezy nie od radia a od anteny a cobra 19 jesli nie masz zakłucen z auta przewyzsza wszystkie radia stosunkiem jakosc/cena

co do anteny np magnes polecam antene hustler jakość/cena najoptymalniejsza
    to tyle jesli chcesz nowe czyli najpewniejsze ze niegrzebane i dziala plus gwarancja