Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STOP: c000007b

holuan 27 Oct 2004 22:11 3620 8
 • #1
  holuan
  Level 16  
  witam, podczas startu systemu (WINDOWS XP) pojawia sie niebieski ekran i komunikat o bledzie pliku basesrv.dll
  "STOP c000007b (zly obraz) Aplikacja lub biblioteka DLL \??\C:\WINDOWS\system32\basesrv.dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT. Sprawdz to z dyskietki instalacyjnej."
  prosze o pomoc z gory dzieki :)
 • #2
  dumle17

  Level 13  
  Witam!
  Jaki to system operacyjny? Założe się, że Windows XP. Coś mi się zdaje, że plik jest "przystosowany" pod stary system win '98. Proszę poszukać tego pliku na płycie instalacyjnej w archiwach *.cab lub zainstalować oprogramowanie, które miało ten plik od nowa.
 • #3
  Dino+
  Level 13  
  Najpierw sprawdź dysk, np z linii polecen (command prompt) uruchom chkdsk /R C: i dalej wg wskazówek. Możesz uzyć jakiś innych narzędzi do naprawy. Takie komunikaty pojawiają się zwykle wskutek błedów na dysku. Odnajdź uszkodzony plik na CD i zastąp go.
 • #4
  holuan
  Level 16  
  sprawdzilem dysk, program wykryl bledy i je usunal na plycie instalacyjnej nie moge odnalezc pliku basesrv.dll, przegralem go z innego komputera, jednak wciaz nic...
 • #5
  paweliw
  IT specialist
  Być może masz nieodpowiednia wersję pliku. Powinna chyba być zgodna z wersją systemu (XP, XP z SP1, XP z SP2). Załączam wersję z XP z SP1.
 • #6
  Kolobos
  IT specialist
  Blad ten chyba wystepuje po instalcji service packa, gdy ten plik sie nie updateuje prawidlowo i ma zla wersje.
 • #7
  holuan
  Level 16  
  okej zalatwilem ten plik z sp2 wszystko spoko ten problem juz nie wystepuje natomiast pokazal sie STOP: c000021a {Blad krytyczny systemu} Proces systemowy Windows Logon Process zakonczyl sie niespodziewanie ze stanem 0xc0000020 (0x00000000 0x00000000). System zostaje zamkniety. Panowie moze jakies pomysly?
 • #8
  holuan
  Level 16  
  no niestety mimo szczerych checi nie udalo sie odratowac mojego systemu dzieki wszystkim za pomoc ja zabieram sie za backup i format :) pozdrawiam
 • #9
  Dino+
  Level 13  
  Z problemem podczas Windows Logon też są rozwiazania, można uruchomić ERD albo edytor rejestru aby przywrócić stan sprzed SP2. Uważam, że postąpiłeś najlepiej. Nie wiadomo co by jeszcze wyszło a dni upływaja.