Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne wyłączanie się myjki KARCHER HD1090 (wybijanie bezpieczników)

11 Mar 2011 18:33 9725 9
  • Poziom 11  
    Witam mam dziwne objawy dotyczące myjki ciśnieniowej KARCHER HD1090. Otóż po zimie przy włączeniu zaczęły wybijać bezpieczniki (3 fazy). Wybijały różnie - losowo, raz jedna faza niekiedy dwie fazy. Myjka nie nabijała ciśnienia do końca. Po kilku próbach zauważyłem że jeżeli trzymam spust w lancy otwarty i przełączę przełącznik na ON myjka chodzi bez problemów (nawet kilka minut) do czasu kiedy nie puszczę spustu w lancy. Gdy puszczę spust i wcisnę ponownie - wybija losowo bezpieczniki (niekiedy 1 niekiedy 2 fazy od razu). To samo dzieje się gdy myjka dobija sobie ciśnienie. Pierwszy raz dobija do ciśnienia optymalnego natomiast drugi raz przy próbie dobicia ciśnienia wybija bezpieczniki. W ubiegłym roku myjka chodziła bez problemów do końca sezonu. Co może być przyczyną?
  • Poziom 20  
    Witaj prawdopodobnie silnik zawilgną, musisz spróbować go dokładnie wysuszyć.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Aha może problem jest z bezpiecznikami. Standardowo miałem założone B16 "Fael'a" bo nie wykorzystywałem siły do niczego wcześniej. Moc myjki to 8,4kW 400V. W instrukcji jest napisane "16C" Dodam, że mieszkam na samym końcu linii energetycznej (ostatni dom). Czy nie powinienem założyć B20 lub C20 lub nawet 25 amper (tak mi powiedziano w serwisie myjek). Tylko dziwne że w zeszłym roku chodziła bez problemów na 16-kach.Odnośnie poprzedniego posty. Myjka stała w ciepłym suchym pomieszczeniu. Jak wysuszyć ten silnik? Czy trzeba rozkręcać pompę myjki. A może wystarczy że potrzymam ją załączoną przez kilka minut, bo jak pisałem wcześniej przy włączonym spuście po włączeniu myjka chodzi nawet długo - do ponownego włączenia spustu.
  • Poziom 20  
    Najpierw sprawdziłbym ile bierze rzeczywiście prądu ta myjka i dopiero potem poczynił jakieś kroki
  • Poziom 11  
    Jeżeli myjka wywala bezpieczniki po próbie dobicia ciśnienia prawdopodobnie masz uszkodzony wyłącznik krańcowy dwufazowy .Zdejmij żółtą obudowę; wył.jest przykręcony na głowicy po prawej stronie pod iglicą ze sprężyną.Zeby go sprawdzić odkręć pokrywę skrzynki wył.głównego,zobaczysz biały wył.główny do niego przychodzą 2 przewody(czerw. i czarny) i następne 2 do złączki elektrycznej- te odkręcasz od kostki.Wyłącznik gł. w pozycji "0";sprawdzasz miernikiem czy po naciskaniu ręką języczka od mikrowyłącznika jest przejście między czerwonymi a następnie czarnymi przewodami-musi rozłączać.Potem sprawdzasz czy jest przejście między czarnym a czerwonym -niemoże być.
    W razie pytań pisz.
    Pzdr.
    P.S. mam części do tej myjki jak co.
  • Poziom 10  
    krasnobrody - gdybyś chodził do szkoły to postawił bym pewną 5 ;))
    a jeśli kolega z hd ma lęki przed otwarciem ( choć nie konieczne otwarcie ) to najprościej jechać do kolegi który ma ,,siłę" i utwierdzi się w tym przekonaniu ;))
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Nie mam lęków przed otwarciem. Tylko teraz nie mam zbytnio czasu (remont). Jak będzie mi myjka potrzebna wezmę się za to i dam znać jeżeli to opanuję i dojdę do jakichś wniosków. Ale dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
  • Poziom 11  
    Sprawa rozwiązana. Okazało się, że po zmianie na inny transformator mam lekko zaniżone napięcie. Po pomiarach przez fachowca (wujka). Po wymianie bezpieczników z B16 na B20 sprawa została rozwiązana. Więc nie musiałem otwierać myjki. Dziękuję za porady.
  • Poziom 15  
    Witam, mam podobny problem w myjce na gorącą wodę a mianowicie pracuje cały czas, wcześniej był z nią problem ze nie pobierała ON i według mnie ktoś pogrzebał ze się nie wyłącza teraz.
    zasilanie na stycznik biegnie tak: po wyjściu z wyłącznika biegnie do wył kran 1 niebieskim przewodem wraca dwoma jeden czarny pod zacisk na zasilanie stycznik a drugi brąz idący na niebieski wył kran 2 i z niego brązowy na zacisk zasilania stycznika a czarny wolny Bardzo prosze o pomoc

pokazana krancowka jest w pozycji bez cisnienia Dziwne wyłączanie się myjki KARCHER HD1090 (wybijanie bezpieczników)
  • Poziom 10  
    Wyłącznik dwu-fazowy do wymiany, koszt ok. 200 zł w salonie. (czarna kostka z szarym kablem przykręcona do głowicy).

Pozdrawiam