Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar CZP 346 - jak założyć termostat jedno kapilarowy

artiaspl 20 Mar 2011 10:59 5588 14
  • #1 20 Mar 2011 10:59
    artiaspl
    Poziom 8  

Witam,

Przeczytałem co nie co na forum i dowiedziałem się, że w moim modelu CZP 346 jak termostat padnie (dwu kapilarowy) to trzeba założyć jedno kapilarowy. Czy ktoś może wytłumaczyć mi łopatologicznie jak to zrobić :-) Głównie chodzi mi o to gdzie ma być poprowadzony ten jeden kapilar ?
    Z góry dzięki za pomoc.

0 14
  • #2 20 Mar 2011 11:14
    toudikat
    Poziom 18  

Jak zdemontujesz dwu kapilarowy to przed montażem nowego z jedną kapilarą sam się domyślisz.
    Jest tylko jedna możliwość.

0
  • #3 20 Mar 2011 11:23
    artiaspl
    Poziom 8  

Dzięki za pomoc:D
    Właśnie dlatego piszę to pytanie, żeby nie popełnić jakiejś gafy. Domyślić to zawsze się mogę. Tylko czy moje domysły będą poprawne:|

0
  • #4 20 Mar 2011 22:09
    artiaspl
    Poziom 8  

Właśnie coś chyba przekombinowałem. Wymieniłem termostat na pojedynczy i odnoszę wrażenie że lodówka cały czas chodzi i nie wyłącza się. Tylna ściana cała pokryła się lodem. Co mogłem zrobić nie tak ?:cry:
    Proszę o pomoc i konkretne podpowiedzi.

0
  • #5 20 Mar 2011 23:53
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pytania następujące: jaki typ termostatu zastosowałeś , czy prawidłowo go podłączyłeś elektrycznie , gdzie poprowadziłeś końcówkę rurki kapilarnej czujki termostatu i po czwarte dlaczego zrezygnowałeś ze starego termostatu, popsuł się mechanicznie czy też nie rozłączał sprężarki? Może lodówka po prostu nie domraża ?

0
  • #7 21 Mar 2011 17:38
    artiaspl
    Poziom 8  

machefi napisał:
    Pytania następujące: jaki typ termostatu zastosowałeś , czy prawidłowo go podłączyłeś elektrycznie , gdzie poprowadziłeś końcówkę rurki kapilarnej czujki termostatu i po czwarte dlaczego zrezygnowałeś ze starego termostatu, popsuł się mechanicznie czy też nie rozłączał sprężarki? Może lodówka po prostu nie domraża ?

Pewnie źle zrobiłem wszystko więc podłącze kilka fotek może będzie łatwiej. A stary termostat nie załączał dopiero, jak stuknąłem w niego to załączał.
    Polar CZP 346 - jak założyć termostat jedno kapilarowy Polar CZP 346 - jak założyć termostat jedno kapilarowy Polar CZP 346 - jak założyć termostat jedno kapilarowy

0
  • #8 21 Mar 2011 17:54
    nares
    Specjalista AGD

Zamień miejscami czarny z czerwonym. Kapilara ma wejść do końca.

2
  • #9 21 Mar 2011 18:08
    artiaspl
    Poziom 8  

Zamieniłem miejscami kabelki jak kazałeś. Niestety teraz w ogóle się nie załącza, chyba że trzeba poczekać.

No właśnie poczekałem i chyba hula wszystko jak należy poczekam i zobaczę co dalej:D W każdym razie dzięki za błyskawiczną pomoc.

0
  • Pomocny post
    #10 21 Mar 2011 18:12
    nares
    Specjalista AGD

artiaspl napisał:
    Niestety teraz w ogóle się nie załącza, chyba że trzeba poczekać.

Jeżeli jest bardzo zmrożona, to trzeba dłuuugo poczekać aż się włączy - kapilara musi uzyskać temp. +3,5°C.

0
  • #11 21 Mar 2011 18:23
    artiaspl
    Poziom 8  

Rozumiem, będę cierpliwie czekać. Bardzo Ci dziękuję nares za pomoc.

0
  • #12 23 Mar 2011 18:07
    artiaspl
    Poziom 8  

Kurcze włączyło się i to na dobre, teraz wyłącza się tylko jak pokrętło przestawię na 0. Ścianka chłodziarki jak była zmarznięta tak jest zamarznięta i lodówka nie wyłącza się. Może powinienem ją rozmrozić? Może źle włożyłem kapilara, ale według mnie doszedł do końca.

0
  • #13 24 Mar 2011 17:33
    artiaspl
    Poziom 8  

HELP ! Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ? Co może być powodem, że lodówka nie chce się wyłączyć. Może lepiej założyć jednak termostat z 2 kapilarami. Panowie Bardzo proszę o pomoc.

0
  • Pomocny post
    #14 24 Mar 2011 22:40
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli mam jakiekolwiek wątpliwości co do wyłączania się i prawidłowości połączeń termostatu wyjmuję czujkę kapilarną termostatu z pochewki w lodówce i traktuję końcówkę tej czujki sprayem-czynnikiem schładzającym pryskane powierzchnie do -65°C (oczywiście na działającej lodówce) . Spraye takie są dostępne w handlu , najczęściej w sklepach z częściami RTV. Jeśli w trakcie tego zabiegu termostat pyknie ale lodówka dalej działa to termostat jest źle podłączony , jeśli nie pyknie w ogóle to jest uszkodzony , jeśli pyknie i rozłączy sprężarkę to może czujka termostatu nie dochodzi do końca w pochewce lodówki lub płyta nie domraża(ubytek freonu).

0
  • #15 26 Mar 2011 10:27
    artiaspl
    Poziom 8  

Machefi dziękuję. Miałeś rację. Wczoraj na spokojnie wszystko rozłożyłem na części i okazało się że kapilara coś nie łączyła w tej gumowej rurce. Już wszystko hula jak należy ufff. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

1