Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak myć myjką ciśnieniową ??

leszczu19901 31 Mar 2011 16:38 24885 9
  • #1 31 Mar 2011 16:38
    leszczu19901
    Poziom 11  

Witam
    Kupiłem niedawno sobie myjkę ciśnieniowa firmy Karcher model K4.650 Jubilee.
    Miałem już przyjemność jej użyć, ale nie jestem jak na razie z jej zadowolony.
    Mam do was jedno ważne pytanie:
    1. Ta myjka posiada miejsce na szampon no i dostałem taki szampon od razu w zestawie z myjka, ale się zużył przy jednym myciu samochodu, nawet przy ustawienie na min. podawaniu tego szamponu. No i teraz według instrukcji pisze, że jak zastosuje inny szampon niż ten który oni polecają to mogę zniszczyć maszynę i stracę gwarancję. czy to prawda, że nie mogę użyć innego szamponu ??

1 9
  • #2 31 Mar 2011 18:47
    Lutek49
    Poziom 36  

Do myjek ciśnieniowych stosuje się jako "szampon" płyny niepieniące się. Po użyciu zwykłego - pieniącego się płynu można uszkodzić myjkę.

-1
  • #3 31 Mar 2011 19:18
    leszczu19901
    Poziom 11  

Wiec jak płyn polecasz ??

1
  • #4 31 Mar 2011 20:06
    Lutek49
    Poziom 36  

Trudno jest polecać jakikolwiek płyn do myjek nie narażając się na zarzut kryptoreklamy. Problem leży również w tym co się myje.
    Wpisz w wyszukiwarce karcher+płyn i sam zobacz ile jest rodzajów w zależności od zastosowania.

1
  • #5 31 Mar 2011 20:18
    leszczu19901
    Poziom 11  

Myć to będę samochód. xD:)
    Więc można lać nie koniecznie oryginalny płyn karchera ??

Dodano po 8 [minuty]:

Wpisałem i nic na ten temat nie było:/

1
  • #6 03 Kwi 2011 20:17
    arther18
    Poziom 9  

Niestety trzeba używać płynów dedykowanych do myjek ciśnieniowych. Myślę, że z tym uszkodzeniem myjki to drobna przesada, jednak na pewno nic nie wyjdzie z mycia zwykłymi szamponami (oprócz piany oczywiście).

Koszt płynu do myjek - ok 70pln/5l koncentratu.

A co do zużycia to również zauważyłem, że idzie go bardzo dużo w każdym myciu więc zmieniłem trochę taktykę i nanoszę płyn ręcznym atomizerem a później spłukuję. Należy pamiętać jednak, że płyn do myjek pozostawiony na dłużej może uszkodzić powłokę lakierniczą i uwidocznią się "plamy" - nauczyłem się tego na własnym przykładzie ;(

1
  • #7 04 Kwi 2011 00:57
    PCcepuk
    Poziom 19  

generalnie mycie za pomoca "przystawek" do myjki cisnieniowej dobre jest tak do 3-5 razy, potem i tak trzeba samochodzik umyc recznie gabka...
    niestety po kilu myciach bezdotykowych zostaje "mgiełka" brudu i bez gabeczki ani rusz....

1
  • #8 09 Kwi 2011 18:31
    leszczu19901
    Poziom 11  

Więc tak panowie załóżmy, że kupuje takie coś Link i według opisu tej aukcji mogę to zastosować do tego pojemnika od dozownika chemii karchera. Tylko przed wlaniem do tego pojemnika muszę rozcieńczyć tą piane 1:50. Zgadza się ?? Panowie pomóżcie dla amatora, bo dopiero zaczynam się w to bawić.

2
  • #9 14 Kwi 2011 23:37
    Starkes
    Poziom 19  

1) ja akurat nie mam karchera, w mojej myjce dozownik płynu jest na lancy - więc myjki żaden płyn na pewno nie zniszczy.
    2) myjesz autko tak jak w instrukcji myjni bezdotykowych ;-)
    z pamięci lecę:
    wodą z grubego brudu myjesz i całe auto "namoczysz"
    pianę "aktywną" nakładasz,
    płuczesz i ewentualnie powtarzasz.
    Ja zamiast powtórki przelecę gąbką z szamponem woskującym i jest git.

3
  • #10 30 Mar 2012 14:42
    misiaczekm
    Poziom 9  

pianę aktywną nakłada się na suchy samochod, inaczej piana spłynie po wodzie. Zaczyna się od dołu i kieruje ku górze. Zmywamy (myjemy - wtedy jest tak na prawde mycie, więc nie opuszczamy nawt kawałeczka) wodą pod ciśnieniem od góry do doły.

3