Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przygasajacy SONY

02 Lis 2004 18:46 890 3
  • Poziom 16  
    Witam
    Nie znam sie niestety na TV ale postanowilem napisac o problemie bo nie chce zeby mnie orznal jakis mechanik;)
    Mam tv Sony KV (hmmm niestety nie ma mnie w domu i nie moge dokladnie sprawdzic ale plaski kineskop w pionie) 21"; ma juz >10lat. Problem w tym ze jakis czas temu po prostu sie wylaczyl obraz i dzwiek i koniec (tak jakby nie byl wlaczany zaden kanal). Mechanik naprawil i dzialal ok. Ale jakis czas temu zaczal sie inny problem. Obraz zaczal blaknac, trzeba bylo zwiekszyc kolory, jasnosc, kontrast. Potem zaczelo sie przygasanie: obraz sie zaciemnial (ale nie calkowicie) a razem z nim dzwiek. Jest to przygasanie raczej przypadkowe. Raz nie przygasa dlugo a czasem czesto. Jak juz zacznie czesto przygasac to pozniej zostaje czarny ekran. Bez obrazu i dzwieku. Kiedy zaczyna przagasac czasem pomaga jak sie wylaczy power (ale nie standby bo to nic nie daje). Parenascie min przerwy i dziala jakis czas ok.
    Czy to moze byc cos powaznego?

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam

Usterka nie jest poważna, aczkolwiek może być trudna i czasochłonna do usunięcia. Objawy w/g mnie wskazują na tzw. "zimne" luty, które występują zazwyczaj w starszych odbiornikach. Niektóre z nich można wykryć za pomocą zwykłej dobrej lupy, pod dobrym oświetleniem. Należało by przelutować te punkty, w których występują naprężenia mechaniczno-termiczne (ciepło). Przelutuj wszystkie podejrzane punkty. Okolice przetwornicy, stabilizatorów zasilania, trafopowielacza, cokołu lampy kineskopowej - żarzenie, stopnie odchylania pionowego i poziomego.

PS. Nie sądzę, by była to wina mechanika, którzy raczej umią lutować, a jest to tylko kwestia długotrwałej pracy odbiornika.
    Apropo, ja też prowadzę serwis RTV, co nie znaczy, że staję w jego obronie, po prostu wyrażam swoje zdanie.

Nie pisz posta pod postem - REGULAMIN, użyj "zmień"

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    myslisz ze ten elektronik wymieniajac ostatnio jakis element mogl cos zle zlutowac co pod wplywem ciepla przy ogladaniu przerodzilo sie w ta usterke?
  • Poziom 13  
    Z pewnoscia to nie wina poprzedniego naprawiajacego tylko wieku odbiornika. Naprawa jak wyzej napisal kolega raczej standartowa a co do ceny to i tak zaplacisz wegdlug cennika:

Lokalizacja uszkodzenia co do bloku----
    Lokalizacja co do elementu -----
    Wymiana uszkodzonego elementu----
    Inspekcja stanu odbiornika ---

-----------------------------------------
    Najlepiej oddac do serwisu (nie naprawiac w domu!!!) bo usterka bedzie wracac i choc zaoszczedzisz poczatkowo pare zlotych to potem i tak wydasz wiecej.