Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Becker Indianapolis BE7920 BE7922 brak modułu nawigacji

killgore 08 Kwi 2011 11:33 3871 3
  • #1 08 Kwi 2011 11:33
    killgore
    Poziom 9  

Witam,
    Mam 2 radia Becker Indianapolis, jedno BE7920 a drugie BE7922, różnią się jedynie kolorami podświetlenia, poza tym jest to ten sam model.
    Problem jest następujący, radia nie widzą modułu nawigacji, po naciśnięciu przycisku "navi" wyświetlacz jest pusty, nawigacja nie ładuje się. pozostałe funkcje jak radio i CD chodzą poprawnie.
    Po wejściu w menu serwisowe w zakładkę NAVI ROM/LIB zamiast wersji oprogramowania nawigacyjnego są tylko pytajniki "???/???", wersja oprogramowania odpowiedzialnego za radio jest poprawnie wyświetlana.

Czasami po odpięciu radia od zasilania i ponownym podpięciu radio na moment zaczyna widzieć moduł nawigacji, prosi o płytę nawigacyjną, po włożeniu płyty zaczyna ładować nawigację ale ładowanie wiesza się w pewnym momencie.
    Jeśli radio już widzi nawigacje to wtedy w menu serwisowym wersja oprogramowania jest widoczna poprawnie.
    Zaznaczam że nie jest to problem odczytu płyty, mam kilka płyt i kilka napędów.
    Raz udało mi się nawet wgrać z płyty nowe oprogramowanie ale bez rezultatu (sama instalacja przebiegała z problemami).
    Reset radia za pomocą skrótów klawiszowych nie pomaga.

Nie jest to problem pamięci w której przechowywany jest wsad z numerem seryjnym radia (sprawdziłem -wstawiłem inną kość). Wydaje mi się że problem leży w innej pamięci która przechowuje oprogramowanie nawigacji. Być może przeflashowanie jej nowym wsadem pomogłoby.

I tu moje pytanie, gdzie jest przechowywany wsad z oprogramowaniem sterującym nawigacją, domniemam że jest on osobną częścią i nie jest połączony oprogramowaniem radia.
    Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z flashowaniem oprogramowania sterującego radiem? Ponieważ jest to drogie radio, a mam dwa takie uwalone egzemplarze chciałbym je zrobić. Wszelka pomoc będzie mile widziana. Dołączam fotkę płyty głównej.

0 3
  • #2 11 Mar 2012 20:35
    godol
    Poziom 8  

Udało Ci się naprawić ten odbiornik? Ja mam ten sam problem ale nie mogę sobie z nim poradzić.

0
  • #3 26 Mar 2012 09:28
    killgore
    Poziom 9  

Niestety nie, nie wiem, jak to ugryźć. Radia nadal mam, więc temat aktualny.

0
  • #4 26 Mar 2012 09:49
    godol
    Poziom 8  

U mnie okazało się że problemem był jednak laser w napędzie. Też miałem te znaki zapytania i pokazały się po nieudanej do końca próbie wgrania nowych map a co za tym idzie softu do modułu nawigacji.
    Po wyczyszczeniu lasera udało mi się wgrać nowy soft i nawi zaczęła działać choć mam problem czasami z mapami bo ładują się długo (laser jednak do wymiany).
    Zamówiłem laser SF-C20 i czekam na dogodny moment by go wymienić.

Ważne by przed załadowaniem softu zrobić reset pamięci z menu serwisowego (navi+F10 - reset) oraz TP+F1+F3.

0
  Szukaj w 5mln produktów