Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS2 slim GH-037-32, nie kręci płyty nie świeci laser

HotIce 08 Kwi 2011 22:51 2871 4
  • #1 08 Kwi 2011 22:51
    HotIce
    Poziom 17  

Witam,

Konsola po upadku, napęd wogóle nie reaguje. Sprawdzone wszystkie bezpieczniki, kupiłem i wymieniłem układ RS2004FS - niestety nie pomogło, mikroprzełączniki od klapki napędu też sprawne. Napięcie na nóżce 27 układu rs2004fs jest 5V.
    Dodam jeszcze że konsola przerobiona ale nie wiem jak nazywa się ten system, jest płytka niebieska z dwoma układami jeden z nich ma oznaczenie sx28ac/ss, a drugi HC73M, do płytki jest dolutowane 19 przewodów. Nie wiem jaki i co można dalej sprawdzać.. proszę o radę

Pozdrawiam!

0 4
  • #2 09 Kwi 2011 12:29
    HotIce
    Poziom 17  

Przelutowałem jeszcze raz wszystkie nóżki układu RS2004FS i napęd ruszył, świeci laser ale płyt nie czyta.. Po włożeniu płyty laser ogniskuje się na początku płyty, płyta zaczyna kręcić a po chwili słychać "furkotanie", koszyk z laserem wykonuje bardzo szybkie ruchy ok 1mm w jedną i w drugą stronę, nie czyta żadnych płyt, czy to wina lasera??

0
  • #3 10 Kwi 2011 21:49
    piko37
    Poziom 21  

Wymień laser i powinno już działać

0
  • #4 11 Kwi 2011 19:51
    HotIce
    Poziom 17  

piko37 napisał:
    Wymień laser i powinno już działać

Wymieniłbym ale zauważyłem jeszcze jeden problem. Silnik przesuwu lasera "buczy" tak jak by nie miał siły przesuwać lasera. Kiedy mechanizm jest rozmontowany to laser przesuwa się w prowadnicach leciutko i sam silnik kręci jak nie jest obciążony, ale wystarczy przytrzymać lekko palcem oś ślimaka i zaczyna buczeć, ma bardzo mało siły i nie potrafi przesunąć lasera, trzeba ręcznie go przesunąć do początku płyty żeby zaczął ogniskować. Ośka silnika kręcona ręcznie też obraca się leciutko. Nie wiem czy to wada silnika czy czy może z płyty wychodzi za słabe napięcie sterujące? Da się jakoś to zweryfikować bez posiadania innego na podmianę? Mógłbym mierzyć napięcie idące na silnik ale tak się chyba nie da bo to silnik krokowy sterowany impulsowo...

0
  • #5 20 Kwi 2011 12:02
    HotIce
    Poziom 17  

Zaryzykowałem i kupiłem nowy silnik i laser PVR-802. Niestety nowy silnik zachowuje się tak jak stary tzn nie ma siły przesunąć głowicy z laserem a jak poluzuję śrubkę dociskającą blaszkę do ślimaka silnika żeby miał lżej to ruszy ale dziwnie przy tym brzęczy i drży.Wygląda to tak jak by podczas przesuwu w kierunku do środka płyty wykonywał dwa kroki w przód a jeden w tył. Kiedy już jest na pozycji to laser niby zaczyna coś czytać ale po chwili zaczyna "furkotać" i wychodzi do browsera.. Chyba coś ze sterowaniem silnika jest nie tak .. ale jak to sprawdzić?

0