logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opel astra f 1.4 60km duże spalanie dziwne objawy sondy lambda

bajcur21 09 Kwi 2011 13:46 5191 17
REKLAMA
  • #1 9378785
    bajcur21
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 8
    Witam.Mam problem z astrą f a mianowicie:
    dużo mi pali gazu w mieście ze 14l trasa 10,11l przy silniku 1.4 to chyba troche za dużo? gdy założyłem gaz to paliła mi w mieście 9l a w trasie niecałe 8l
    Co zaóważyłem przy sprawdzaniu sondy lambda miernikiem na benzynie oscylacja między 0,2V - 0,7 0,8V oscyluje dosyć szybko a natomiast gdy przełącze na gaz oscylacji prawie wogóle niema tylko napięcie stoi przy 0,6. Gdy odłącze sonde zaświeca sie pomarańczowa lampka i pokazuje kod 13 , a gdy podłącze sonde spowrotem to niema zadnego blędu. Silnik dosyć równo chodzi na obrotach i dodam jeszcze, że register nie jest zabardzo wykręcony bo ustawiałem go po pół obrotu tak aby auto się nie dusiło i w miarę dobrze jechało.
    Pomóżcie chłopaki bo juz nie daje sobie rady z tym autkiem a z mechanikami to już wiecie sami jak to jest.
  • REKLAMA
  • #2 9378813
    Doktorr
    Poziom 35  
    Posty: 2430
    Pomógł: 287
    Ocena: 1095
    A tu kto ci ma pomóc kowale, murarze? Jeżeli nie jesteś zadowolony z pracy swojego mechanika to go zmień.
  • REKLAMA
  • #3 9378879
    bajcur21
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 8
    to pierwszy mój post na elektrodzie więc przepraszam jeśli coś napisałem nie tak
  • #4 9378967
    wojtek91edek
    Poziom 16  
    Posty: 176
    Pomógł: 18
    Ocena: 162
    Musisz jechać do gaziarza najlepiej
  • #5 9379008
    Doktorr
    Poziom 35  
    Posty: 2430
    Pomógł: 287
    Ocena: 1095
    Prawidłowe wskazania sondy na benzynie połączone z nadmiernym zużyciem paliwa świadczą jednoznacznie ,że sonda jest uszkodzona (tzw starzenie się sondy). Gdzie się wpinasz dokonując pomiarów pracy sondy, dgy silnik pracuje na gazie?
  • #6 9379012
    bajcur21
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 8
    byłem u gazownika to podłączył analizator spalin i mruczał coś tam pod nosem ze za bogata mieszanka podkrecił śrube od mebrany na parowniku i powiedział zeby zobaczyc co dalej i lipa bo było jeszcze gorzej niedość ze duzo palił to jeszcze gasł

    Dodano po 1 [minuty]:

    sonda jest z jednym pinem wpinam się w ten kabelek i do masy na silniku
  • #7 9379024
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #8 9379035
    bajcur21
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 8
    tak niecałe 90stopni termostat jest dobry

    Dodano po 6 [minuty]:

    Dodam jeszcze ze na benzynie gdy dodam troszke gazu tak na 1500 obr. to sonda tez nie oscyluje tylko stoi tak w granicach 0.50
  • #9 9379072
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #10 9379109
    bajcur21
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 8
    nie kopci wcale

    Dodano po 21 [minuty]:

    kopułka kable wn i świece nowe
  • #11 9379206
    Doktorr
    Poziom 35  
    Posty: 2430
    Pomógł: 287
    Ocena: 1095
    Dobrze ale moje uwagi i kolegi z "krainy chmielu i jęczmienia" (patrz powyżej) dotyczyły pracy na benzynie, . Sprawa gazu to inna bajka. Ile pali benzyny?
  • #12 9379228
    bajcur21
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 8
    szczeże mówiąc nie sprawdzałem ile pali benzyny ale wydaje mi się po wskażniku ze tez nie mało bo jak wleje 10l na samo odpalanie to wystarcza mi na 1,5 miesiąca
  • #13 9379243
    Doktorr
    Poziom 35  
    Posty: 2430
    Pomógł: 287
    Ocena: 1095
    No to o gaziku opowiedz. Jaka centralka jakiej firmy reduktor?
  • #14 9379249
    bajcur21
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 8
    reduktor lovato centralka detec basic

    Dodano po 1 [minuty]:

    instalacje wstawiłem około roku temu
    silniczek krokowy wywaliłem bo sie zawieszał i wstawiłem register
  • #15 9379285
    palala
    Poziom 24  
    Posty: 513
    Pomógł: 59
    Ocena: 105
    bajcur21 napisał:
    Witam.Mam problem z astrą f a mianowicie:
    dużo mi pali gazu w mieście ze 14l trasa 10,11l przy silniku 1.4 to chyba troche za dużo? gdy założyłem gaz to paliła mi w mieście 9l a w trasie niecałe 8l
    Co zaóważyłem przy sprawdzaniu sondy lambda miernikiem na benzynie oscylacja między 0,2V - 0,7 0,8V oscyluje dosyć szybko a natomiast gdy przełącze na gaz oscylacji prawie wogóle niema tylko napięcie stoi przy 0,6. Gdy odłącze sonde zaświeca sie pomarańczowa lampka i pokazuje kod 13 , a gdy podłącze sonde spowrotem to niema zadnego blędu. Silnik dosyć równo chodzi na obrotach i dodam jeszcze, że register nie jest zabardzo wykręcony bo ustawiałem go po pół obrotu tak aby auto się nie dusiło i w miarę dobrze jechało.
    Pomóżcie chłopaki bo juz nie daje sobie rady z tym autkiem a z mechanikami to już wiecie sami jak to jest.


    Witam

    Włączenie gazu przy za zimnym silniku powoduje wzrost zużycia parownika/gazu oraz samego silnika.

    Jedyna rada - zdjąć zwężkę Venturiego, pojeździć na Pb i wsio będzie jasne.

    pozdrawiam

    P.S.

    Moim zdaniem temat nadaje się do KOSZalina
  • REKLAMA
  • #16 9379297
    bajcur21
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 8
    a co to jest ta zwężka
  • #17 9379830
    wojtek91edek
    Poziom 16  
    Posty: 176
    Pomógł: 18
    Ocena: 162
    Jeżeli nie ma silniczka krokowego gazu to napewno nie jest to sonda. Stawiałbym na reduktor
  • #18 9379892
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z dużym zużyciem gazu w Oplu Astra F 1.4, które wynosi 14 l/100 km w mieście i 10-11 l/100 km w trasie, co jest znacznie wyższe niż wcześniejsze wartości po założeniu instalacji gazowej (9 l w mieście, 8 l w trasie). Przy pomiarze pracy sondy lambda na benzynie, oscylacja napięcia wynosi 0,2V - 0,8V, natomiast na gazie napięcie utrzymuje się na poziomie 0,6V. Użytkownik zauważa, że po odłączeniu sondy zapala się lampka kontrolna i pojawia się kod błędu 13, ale po ponownym podłączeniu nie ma błędów. Wskazówki od innych użytkowników sugerują, że problem może leżeć w uszkodzonej sondzie lambda lub reduktorze gazu. Użytkownik wspomina o regulacji mieszanki przez gazownika, ale problem nie został rozwiązany. Dodatkowo, silnik osiąga nominalną temperaturę pracy, a nowe są kable WN, kopułka i świece.
REKLAMA