Witam.Mam problem z astrą f a mianowicie:
dużo mi pali gazu w mieście ze 14l trasa 10,11l przy silniku 1.4 to chyba troche za dużo? gdy założyłem gaz to paliła mi w mieście 9l a w trasie niecałe 8l
Co zaóważyłem przy sprawdzaniu sondy lambda miernikiem na benzynie oscylacja między 0,2V - 0,7 0,8V oscyluje dosyć szybko a natomiast gdy przełącze na gaz oscylacji prawie wogóle niema tylko napięcie stoi przy 0,6. Gdy odłącze sonde zaświeca sie pomarańczowa lampka i pokazuje kod 13 , a gdy podłącze sonde spowrotem to niema zadnego blędu. Silnik dosyć równo chodzi na obrotach i dodam jeszcze, że register nie jest zabardzo wykręcony bo ustawiałem go po pół obrotu tak aby auto się nie dusiło i w miarę dobrze jechało.
Pomóżcie chłopaki bo juz nie daje sobie rady z tym autkiem a z mechanikami to już wiecie sami jak to jest.
dużo mi pali gazu w mieście ze 14l trasa 10,11l przy silniku 1.4 to chyba troche za dużo? gdy założyłem gaz to paliła mi w mieście 9l a w trasie niecałe 8l
Co zaóważyłem przy sprawdzaniu sondy lambda miernikiem na benzynie oscylacja między 0,2V - 0,7 0,8V oscyluje dosyć szybko a natomiast gdy przełącze na gaz oscylacji prawie wogóle niema tylko napięcie stoi przy 0,6. Gdy odłącze sonde zaświeca sie pomarańczowa lampka i pokazuje kod 13 , a gdy podłącze sonde spowrotem to niema zadnego blędu. Silnik dosyć równo chodzi na obrotach i dodam jeszcze, że register nie jest zabardzo wykręcony bo ustawiałem go po pół obrotu tak aby auto się nie dusiło i w miarę dobrze jechało.
Pomóżcie chłopaki bo juz nie daje sobie rady z tym autkiem a z mechanikami to już wiecie sami jak to jest.