Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL-WR543G router nie działa po resecie

16 Kwi 2011 01:45 3031 3
 • Poziom 8  
  Witam :)

  Dzisiaj w domu został mi podłączony router TP-Link TL-WR543G do łączenia z internetem przez Wi-Fi - był taki Pan, wszystko mi podłączył skonfigurował itd (mnie nie było w domu - była tylko mama) i zostawił hasło do połączenia z internetem...

  Na komputerze stacjonarnym wszystko ładnie śmigało... Włączyłem laptopa - sieć wykryło (pełny zasięg), podałem hasło i ok podłączył się bez problemu, ale ciągle miałem napis (Trwa identyfikowanie) i strony nie chodziły. Chciałem przypisać na sucho adres IP, odpaliłem na komputerze stacjonarnym stronę konfiguracyjną routera 192.168.1.1 jednak domyślny login i hasło admin/admin nie chciał działać - wniosek, że te Pan który mi to podłączał zmienił hasło i zapomniał zostawić a kontakt z nim będę miał dopiero we wtorek, nawet przez telefon chwilowo nie da rady.

  Z racji iż lubię we wszystkim grzebać to 'strzeliłem' routerowi reseta :D i uruchomiłem ponownie komputer i wszystko szlak trafił tzn router nie działa? Po wpisaniu w przeglądarce adresu 192.168.1.1 nie ma takiej strony. Próbowałem przypisać na sztywno IP do routera, czyli (Windows 7):

  Start --> Panel Sterowania --> Centrum sieci i udostępniania --> Zmień ustawienia karty sieciowej, PPM na kartę i Właściowości i wygląda to tak:

  TL-WR543G router nie działa po resecie

  zaznaczyłem TCP/IPv4, właściowości i wypełniłem ręcznie:

  TL-WR543G router nie działa po resecie

  restart kompa i niestety problem nadal występuje, strona 192.168.1.1 nie startuje... Komenda 'ping 192.168.1.1' wyświetla mi 'upłynął limit czasu oczekiwania. Wszedłem ponownie w ustawienia karty sieciowej, odznaczyłem TCP/IPv6, uruchomiłem ponownie komputer i problem jak był tak jest nadal... Ponownie wpisałem 'ipconfig 192.168.1.1' i otrzymałem komunikat: '192.168.1.2 nie odnaleziono adresu hosta - czy jakoś tak.

  Ktoś wie jak to skonfigurować?

  ---------------------------------------------------

  W ustawieniach karty sieciowej włączyłem spowrotem TCP/IPv6 oraz w TCP/IPv4 ustawiłem by wyszukiwał adres IP automatycznie i wyłączyłem komputer. Od routera odłączyłem kabel od internetu z gniazda #1. Wyjąłem wtyczkę z gniazda "WAN" (jest to kabel który idzie od karty sieciowej w komputerze do routera) i podłączyłem do gniazda #1 (tam gdzie miałem podłączony kabel z internetem), włączyłem komputer i o dziwo strona 192.168.1.1 działa bez problemu i jest domyślny login/hasło admin/admin i mogę wejść w ustawienia routera. Wyłączyłem znowu komputer, odpiąłem kabel z gniazda #1 i podłączyłem z powrotem pod gniazdo WAN, włączyłem komputer i strona konfiguracyjna routera znowu nie działa... Wyłączyłem znowu komputer, ponownie odpiąłem od WAN i podpiąłem pod #1 i strona konfiguracyjna działa bez problemu...

  Więc w czym problem? Żeby internet działał bez problemu przez router, to z tego co się orientuje to karta sieciowa komputera musi być podłączona do gniazda WAN a internet do gniazda #1, ale przy takim podłączeniu strona konfiguracyjna nie chce mi wystartować choć przed resetem routera działała bez problemu
 • PCBway
 • Poziom 18  
  Pod port oznaczony WAN (Wide Area Network - rozległa sieć komputerowa) powinien być podpięty kabel z modemu (od internetu). A pod port LAN - sieć lokalna czyli komputery które znajdują się w domu. Istnieje jeszcze możliwość że przed TP-Linkiem znajduje się modem z routerem wtedy internet może być wpięty do portu LAN i komputery również do portu LAN. W tym przypadku TP-Link pełni role switcha z AP.
 • PCBway
 • Poziom 8  
  Przez moją głupotę źle router podłączałem tzn. komputer stacjonarny podłączyłem pod gniazdo WAN a internet pod gniazdo LAN, a powinno być na odwrót i dopiero wtedy strona konfiguracyjna wystartowała

  Zrobiłem wszystko od początku, czyli zresetował router, odczekał chwilę i zalogowałem się na stronie 192.168.1.1 (admin/admin)... I internet skonfigurowałem w następujący sposób:

  Basic Settings --> Operation Mode --> i tutaj ustawiłem AP Router
  Basic Settings --> Network --> WAN --> i tutaj 'WAN Connection Type:' ustawiłem na PPPoE; wpisałem login i hasło a 'Wan Connection Mode:' ustawiłem na 'Connect Automatically'... Zapisałem i internet ruszył bez problemu na komputerze do którego jest podłączony internet Odpaliłem laptopa, wykryło sieć i podłączyłem się bez problemu, jednak nie wymagało żadnego hasła ani nic żeby się podłączyć z internetem.

  Tak więc wróciłem na stronę 192.168.1.1 i w zakładce Wireless --> Wireless Settings pozmieniałem opcje:

  SSID: wpisałem sobie nową nazwę sieci
  Region: zmieniłem na Poland
  Channel: zostawiłem domyślne "6"
  Mode: również zostawiłem domyślne 54Mbps (802.11g)
  Enable Wireless Router Radio - zostawiłem domyślnie zaznaczone
  Enable SSID Broadcast - zostawiłem domyślnie zaznaczone
  Enable Bridges - zostawiłem domyślnie odznaczone
  Enable Wireless Security - zaznaczyłem bo domyślnie było odznaczone
  Security Type: tutaj zmieniłem na 'WPA-PSK/WPA2-PSK'
  Security Option: Automatic
  Encryption:: Automatic
  PSK Passphrase: tutaj wpisałem hasło
  Group Key Update Period: tutaj wpisałem '30'

  I wszystko jest ok, teraz jak chce się połączyć w laptopie z siecią to trzeba podać hasło. I teraz pytanie - wystarczy już tych ustawień? wszystko jest ok? czy może jeszcze coś poustawiać?
 • Poziom 18  
  Dla zwiększenia bezpieczeństwa zmień hasło na urządzeniu z "admin" na jakieś inne.