Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Phillips car 400 Podświetlenie

23 Kwi 2011 21:12 1346 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Proszę o pomoc
    Mam astrę g rok 99 wyposażoną w car 400 z odtwarzaczem kasetowym i sterowaniem z kierownicy.
    Nie działa mi podświetlenie radia podczas pracy (jak kupiłem auto i rozebrałem radio były pozalewane ścieżki i elementy płytki)
    Czy ktoś wie który pin w kostce zasilającej odpowiada za podświetlenie i jakie są elementy na wejściu żeby podmienić.

Z góry serdeczne dzięki

Grzesiek
  • Poziom 9  
    Witam,
    Przepraszam, że odkopuje temat ale mam podobny problem i nie chciałem zakładać dodatkowego tematu.

Posiadam Opla Corsę z 2000r. wyposażonego w radio Philips car 400 (jak w temacie), wczorajszego dnia rozkrecalem kolumne kierownicy by dostac sie do pierscienia z blaszkami gdyz nie dziala mi klakson, wiec rozłączylem klemy od akumulatora by mi nagle poducha nie wystrzelila albo i dwie, po złozeniu wszystkiego do kupy zauwazylem ze TID sie zresetował, uznalem to za normalna rzecz jesli nie bylo napięcia, ustawilem date po czym chcialem przekrecic kluczyk w stacyjce i wszystko sie znow zresetowało (data na TIDZIE). podniosłem maske i poszedlem zobaczyć połączenie z akumulatorem, okazalo sie ze urwany jest kabelek połączony z karoserią brakowało oczka i cały przewód trzymal sie ''na wcisk'' w zardzewiałej srubie. Szybko wiec nabylem nowy przewód z oczkami i podmienilem ten zerwany przyłączając mase w innym miejscu. Samochód odpalil jednak radio po odszukaniu stacji i ponownym nastawieniu TID'a w ogole nie ma podświetlenia chociaz działa jak nowe...

Przycisk ON/OFF jest podświetlony do momentu włączenia radia, nastepnie wszystko gaśnie i ciemno jak w d... eh.

Szukalem w necie rozwiązania problemu jednak wszystkie tematy z podobnymi problemami nie mają opisu rozwiązania, badz sie nagle urywają...

dzis wyjąłem radio rozkrecilem je, jednak nie widze zadnych dziwnie wyglądających widoków.

czy ktoś moze oferować pomoc i nakierować na prawidłowy tor w naprawie tego podświetlenia?

bezpieczniki sprawdzone- całe.
    ścieżki ładne nie są zalane,
    Zimne luty? czy są możliwe i gdzie szukać ? przy połączeniu gniazda z płytką ich nie było.
  • Poziom 10  
    U mnie podobne objawy, kolega chce zgrać pamięć w moim radyjku i wgrać nowy soft, gdy pomoże dam znać. U kolegi cokolwiek do przodu ruszyło???
  • Poziom 9  
    Nich kolega da znac jak poszła operacja przywrócenia do życia tego radyjka oraz jakimi metodami zostalo to zrobione dokładnie.
    u mnie niestety nic nie ruszyło do przodu prościej chyba bedzie zakupić takie samo radio za 20-60 zł.