Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta Graficzna - energooszczędna

25 Kwi 2011 12:26 2058 10
  • Poziom 9  
    Szukam karty graficznej, która ma być energooszczędna, niezbyt wydajna w grach ( słowem: średnia ), by posiadała CUDA lub Stream które przydałyby się do konwersji video. Grafika ma też obsługiwać filmy HD, no i ładnie śmigać z przeglądarką i innymi aplikacjami.

Aktualnie jedyne energooszczędne jakie przychodzą mi do głowy to:
    Nvidia GeForce GT 430 - 59 Watt
    Nvidia GeForce GT 240 - 68 Watt

oczywiście nie jest to pobór pod obciążeniem tylko w spoczynku, ale podczas pracy też nie są prądożerne

Budżet - około 400-600 złoty
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Jaki zasilacz do tego posiadasz i w ogóle jaki sprzęt? Proponujesz karty za niecałe 200zł, a podajesz budżet do 600zł. Trochę duża rozbieżność więc proszę żebyś odpowiedział na te dwa pytania.
  • Poziom 38  
    Nawet HD6850 pobiera około 20W w spoczynku, więc kryterium trochę mało trafne.
    Im nowsze karty tym lepsze zarządzanie energią i tym samym mniejszy pobór prądu.
  • Poziom 9  
    daavid117 napisał:
    Jaki zasilacz do tego posiadasz i w ogóle jaki sprzęt? Proponujesz karty za niecałe 200zł, a podajesz budżet do 600zł. Trochę duża rozbieżność więc proszę żebyś odpowiedział na te dwa pytania.

Tzn to byłoby tak jak w tym temacie. Zasiłka 600 W lub 750 W Chieftec , Phenom II X6 1055 T, 4 GB Ramu. Mam kupić całą skrzynkę w zasadzie już wszystko wybrane ( chyba, że dojdą nowe sugestie ) lecz ... karta graficzna ten cały zakup opóźnia.
  • Poziom 23  
    albioza napisał:
    daavid117 napisał:

Tzn to byłoby tak jak w tym temacie. Zasiłka 600 W lub 750 W Chieftec , Phenom II X6 1055 T, 4 GB Ramu. Mam kupić całą skrzynkę w zasadzie już wszystko wybrane ( chyba, że dojdą nowe sugestie ) lecz ... karta graficzna ten cały zakup opóźnia.

Ja składając zestaw również zatrzymałem się na grafice. Zakładałem budżet 400..500pln, coś w okolicach 5770, ale wybrałem MSI 6850 Cyclone - wydajna, cicha, energooszczędna i dobra do OC. Wersja od Sapphire jest tańsza, ale ma gorsze chłodzenie. Gigabyte 6850 - tylko w wersji bez OC - ciekawa (chłodzenie), ale droższa od Cyclone'a.
    Pozdro.
  • Poziom 38  
    Svavo napisał:
    Wersja od Sapphire jest tańsza, ale ma gorsze chłodzenie.
    Możliwości rdzenia Barts kończą się na długo, zanim skończą się możliwości tego chłodzenia. Jedyny mankament, acz rzecz powszechna, to brak chłodzenia pamięci.

Jak kogoś nie interesuje OC to nie ma tutaj o czym rozmawiać w zasadzie.
  • Poziom 9  
    Co powiecie na AMD HD 6670 ? Specyfikacja
    Energooszczędna ( 66 W ) duża wydajność, szybka, ma wszystko co potrzeba do "eko".
    Jest jeden problem, 19.04 była premiera, więc do polski trafi hmm za jakiś pewnie miesiąc.
  • Poziom 38  
    Duża wydajność względem czego?

Jest to wykastrowany Barts, czyli 6850/6870. Chociaż wykastrowany to mało powiedziane, bo względem 6850 urżnęli połowę rdzenia... Stąd i szczytowy pobór mocy o połowę mniejszy.

Krótko mówiąc połowa 6850 za dwie trzecie ceny 6850.
  • Poziom 42  
    Nawet 5750 gniecie tą kartę w testach.
  • Poziom 21  
    Składasz enorgooszczędny komputer na Phenomie X6?
    To się trochę ze sobą kłóci.
    Gdybyś pomyślał o i5 2400 miałbyś 30W mniej w spoczynku i 50 W mniej pod obciążeniem przy tych samych możliwościach.
    Na płytę AM3+ wejdą buldożery w 32nm czyli pewnie będą miały podobny współczynnik mocy/W co wspomnianyi5 2400. Ale na podstawkę lga 1155 wejdą procesory ivy bridge w 22nm i znowu odskoczą z poborem mocy (w pozytywnym sensie)
    Co do kart graficznych to 5770 sensowna wydajność przy ludzkim TDP