Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 2.9 TD przerywa w czasie jazdy

27 Kwi 2011 21:01 7115 8
  • Poziom 8  
    Mercedes Sprinter 2.9 TD 1997. Samochód przerywa w czasie jazdy. Szczególnie przy rozgrzanym silniku. Do tej pory został wymieniony tylko czujnik obrotów wału korbowego nic nie pomogło chociaż komputer nie pokazuje już błędu tego czujnika. Bardzo proszę o wskazówki gdzie szukać usterki. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam.

Jakieś inne usterki były ?
    Co kolega już sprawdził?

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Na komputerze wyszło jeszcze że jest problem z pompą wspomagania hamulca i czujnik temperatury płynu chłodzącego. Nie wiem czy któraś z tych usterek mogłaby wpływać na przerywanie podczas jazdy? Filtr paliwa był zmieniony na nowy.
  • Poziom 39  
    Co to za sprzęt co wykrywa usterkę pompy wspomagania hamulców ? Brednie jakieś.
  • Poziom 9  
    U mnie w 2,9 był słaby i dymił na niebiesko(biało) to wymieniłem wtrysk sterujący i sie zmieniło; a teraz mam taki problem że potrafi sobie w czasie jezdy w momencie przyśpieszania przerwać na mała chwilke to jest jak przekroczy 2000 obr do 3000 obr. A tak wogule to jeździ bez zastrzeżeń a pali w dosłownym dotyku rozrusznika.Już sami niewiemy co to może być.
  • Poziom 14  
    Proponuje sprawdzić wiązke od kompa do płyty przekażników pod siedzeniem .Lubią sie kabelki przerywać na załamaniach , oraz same przekaźniki na tej płytce przestają stykać .U mnie akurat powodem przerywania był niestykający jeden z przekaźników .
  • Poziom 1  
    Ja mam Sprintera 312 w maxie 2.9 tdi i podczas powrotu do domu stanelismy tam na chwile , i chcemy jechac dalej a on tak przerywał ze myslelismy ze paliwa nie ma i ze sie zapowietrzył a tu lipa daje gazu chcwile idzie a chwile zwalnia ;/ no i wymienilismy filtr paliwa prezjechalismy 100 km ok dobrze na drugi dzien jedziemy do niemiec jestemy przed granicą a on znowu to robi . i powwrót a w czasi epowrotu zauwazyłem ze jak wyłącze swiatła to wszystko ok idzie jak rakieta a jak włacze robi to samo i czego to jest wina alternatora , ale nic od ładowania nie pokazuje kontrolka ? prosze o pomoc
  • Poziom 20  
    Trzeba sprawdzić miernikiem jakie jest ładowanie i ewentualnie gdzieś na przyrządzie sprawdzić akumulator czy nie ma zwarcia w celach. Może są za duże spadki napięcia przy włączonych światłach i coś głupieje.
  • Poziom 9  
    Obstawiał bym na 90% przełącznik kierunkowskazów do wymiany

Dodano po 3 [minuty]:

ale ten sprinter przecież nie ma czujnika obrotów wału korbowego