Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 2.9 TD przerywa w czasie jazdy

Pablomec 27 Apr 2011 21:01 7625 8
    Pablomec
    Level 9  
    Mercedes Sprinter 2.9 TD 1997. Samochód przerywa w czasie jazdy. Szczególnie przy rozgrzanym silniku. Do tej pory został wymieniony tylko czujnik obrotów wału korbowego nic nie pomogło chociaż komputer nie pokazuje już błędu tego czujnika. Bardzo proszę o wskazówki gdzie szukać usterki. Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    rylik91
    Level 14  
    Witam.

Jakieś inne usterki były ?
    Co kolega już sprawdził?

Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
    Pablomec
    Level 9  
    Na komputerze wyszło jeszcze że jest problem z pompą wspomagania hamulca i czujnik temperatury płynu chłodzącego. Nie wiem czy któraś z tych usterek mogłaby wpływać na przerywanie podczas jazdy? Filtr paliwa był zmieniony na nowy.
    trans-serwis
    Level 39  
    Co to za sprzęt co wykrywa usterkę pompy wspomagania hamulców ? Brednie jakieś.
    tomaszhol
    Level 9  
    U mnie w 2,9 był słaby i dymił na niebiesko(biało) to wymieniłem wtrysk sterujący i sie zmieniło; a teraz mam taki problem że potrafi sobie w czasie jezdy w momencie przyśpieszania przerwać na mała chwilke to jest jak przekroczy 2000 obr do 3000 obr. A tak wogule to jeździ bez zastrzeżeń a pali w dosłownym dotyku rozrusznika.Już sami niewiemy co to może być.
    kinro
    Level 14  
    Proponuje sprawdzić wiązke od kompa do płyty przekażników pod siedzeniem .Lubią sie kabelki przerywać na załamaniach , oraz same przekaźniki na tej płytce przestają stykać .U mnie akurat powodem przerywania był niestykający jeden z przekaźników .
    kamilxxx214
    Level 1  
    Ja mam Sprintera 312 w maxie 2.9 tdi i podczas powrotu do domu stanelismy tam na chwile , i chcemy jechac dalej a on tak przerywał ze myslelismy ze paliwa nie ma i ze sie zapowietrzył a tu lipa daje gazu chcwile idzie a chwile zwalnia ;/ no i wymienilismy filtr paliwa prezjechalismy 100 km ok dobrze na drugi dzien jedziemy do niemiec jestemy przed granicą a on znowu to robi . i powwrót a w czasi epowrotu zauwazyłem ze jak wyłącze swiatła to wszystko ok idzie jak rakieta a jak włacze robi to samo i czego to jest wina alternatora , ale nic od ładowania nie pokazuje kontrolka ? prosze o pomoc
    hollow
    Level 20  
    Trzeba sprawdzić miernikiem jakie jest ładowanie i ewentualnie gdzieś na przyrządzie sprawdzić akumulator czy nie ma zwarcia w celach. Może są za duże spadki napięcia przy włączonych światłach i coś głupieje.
    Gdand
    Level 9  
    Obstawiał bym na 90% przełącznik kierunkowskazów do wymiany

Dodano po 3 [minuty]:

ale ten sprinter przecież nie ma czujnika obrotów wału korbowego