Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 37pfl3312 LC7.1e ciemny obraz

rafi.w 03 May 2011 11:10 7981 5
    rafi.w
    Level 20  
    Witam
    Dostałem do naprawy philipsa . Uszkodzone kondensatory w inwerterterze 33pf/6kv . Naprawiłem oddałem załatwiłem to szybko jednej niedzieli heh.
    Ale telewizor wcześniej miał jeszcze jedną wadę ,
    obraz i menu telewizora jest za ciemne mimo że podkręciłem wszystko na maks.
    podświetlenie świeci bardzo dobrze ale coś musi być nie tak. Są trochę czerwonawe twarze oraz na filmach ciemniejszych nic nie widać. potrzebuje porady z tym bo klient mi na początku tego nie zgłosił a teraz marudzi. Co to może być ?
    lisek
    Service technician RTV
    A napięcia na zasilaczu sprawdziłeś na zgodność z opisem na stickerze...przed tym szybkim oddaniem.
    Potem popatrz na ukł. dynamicznego kontrastu i czujnik oświetlenia

Opcja Szukaj (wpisanie LC7.1e ) pokazała mi 42-tematy i jeden z nich jest "podobny".'
    Tam dokłdnie jest chassis LC7.1ELA
    Zasilacz PLCD190P3 PCB PSU (= DPS-182BPB) na TEA1533AT (U115) St-by +5V,
    TEA1601T (U500), L6562D (UO50)
    rafi.w
    Level 20  
    No dobra tylko proszę wskazać mi ten temat bo nad zasilaczem to jeszcze panuję ale pytam ponieważ chcę aby ktoś wskazał mi gdzie szukać powodu lekko przyciemnionego obrazu.
  • Helpful post
    lisek
    Service technician RTV
    Quote:
    Ale telewizor wcześniej miał jeszcze jedną wadę ,
    obraz i menu telewizora jest za ciemne mimo że podkręciłem wszystko na maks.

Tak napisałes kol.
    Ja napisalem czy sprawdziłeś zgodność napięć wyj.z zasilacza z tym co jest na stickerze.?
    Stosowano tam także PSU oznaczone jako PLCD300P3
    (te same scalaki ,nap. wyjściowe > brak tylko +/-18V)
    Ważne jest owe +24V dla invertera.

Inna jeszcze sprawa to czy invwertor (Master @Slave) pracują dobrze.?
    Bo opis wskazuje także na zmniejszone świecenie lamp. Dlaczego ? To już inna bajka.
    Co z syg. A-Dim.?

Bez podania pomiarów to tylko gdybanie .
    Gotowca Tobie nie podam,bo:
    -1.to przed Toba jest ów lcd
    2. Ja nie posiadam

p.s
    Ostateczność to uszkodzenie T-con np. co z nap.w pkt. Vgh
    Napisz jak matryca + t-con

Fragment z zasilacza (na IC1QS1) z tej serii
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5883981#5883981
    Chodzi o owe +24V invertora

reszta w pliku pdf powyżej
    rafi.w
    Level 20  
    Dzięki za schematy i porady ja ów LCD będę miał dopiero w poniedziałek . Na moje oko podświetlenie pracuje w nim poprawnie ponieważ przebija czerń białym światłem. A inwerter jest jeden razem z zasilaczem .Będziemy kontynuować jak rozkręcę
    Przypominam, że na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni. Regulamin pkt 3.1.13. Tak poza tym - temat zakłada się po rozebraniu TV i dokonaniu podstawowych czynności diagnostycznych - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html [@m]
    rafi.w
    Level 20  
    Witam telewizor już miałem w zakładzie naprawiłem inwerter teraz ma drugą wadę która wystąpiła w krótkim czasie i klient wymaga abym to także naprawił