Takowy całkiem fajny tuner posiadam, jest to dość wysoki model, dobra czułość i świetna selektywność. Przez sporo lat ładnie działał sobie z anteną FM dodawaną w do komputerowego tunera TV (takie 2 druciki układające się w kształt Y) i odbierał większość stacji dostępnych w regione bez problemu, ale od pewnego czasu nastąpiło zdecydowanie pogorszenie odbioru, dokładnie pojawiają się szumy, czasem sygnał zanika przy czym na wskaźniku siły sygnału cały czas świecą się wszystkie diody bądź przygasa jedna z nich. Sytuacja nie poprawia się przy precyzyjnej regulacji dostrajania (co 10kHz), ani przy zmianie IF band z Wide na Narrow. Przełączenie na mono poprawia sytuację o ok 80%, ale nie całkowicie. Czy należy od razu zacząć przyglądać się wnętrzu tunera, czy najpierw przeprowadzić próby z jakąś lepsza anteną? Mieszkam wprawdzie w centrum miasta, ale w dość sporej dolince.
W linku poniżej specyfikacja tunera:
http://audio-database.com/MARANTZ/tuner/st-64-e.html
W linku poniżej specyfikacja tunera:
http://audio-database.com/MARANTZ/tuner/st-64-e.html