Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WV,golf,TDI, kłopoty z klimatyzacją

08 Maj 2011 15:46 2534 7
  • Poziom 2  
    Witam ,problem mam z klimą ręczną ,gdy wciskam przycisk klimy to kontrolka świeci klima działa na 1 biegu dmuchawy ,lecz gdy przełączę na 2,3 lub4 bieg dmuchawy to klima się wyłancza całkowicie .Mowa o Golfie IV 99r,110 konny więc szukam pomocy.
  • Moderator na urlopie...
    Wyjaśnij proszę:
    matejko11 napisał:
    to klima się wyłancza całkowicie .

Sprężarka się rozłącza, czy po prostu nie leci zimne powietrze?
  • Poziom 2  
    rozłancza się wszystko czyli jak bym używał zwykłego wentylatora bez klimy
  • Poziom 9  
    Wentylator na pewno działa na 2 biegu??? Bo wydaje mi się że wine mają rezystory regulujące siłę nadmuchu.Miałem identycznie w Scenicu 04r.
  • Poziom 2  
    miałem podniosłą maskie i było widać że wentylator od klimy się załącza działa na 1 przełączniku a jak przełączyłem na reszte(2,3,4) to się wyłączył
  • Moderator na urlopie...
    No a sprężarka też się rozłącza, czy tylko przestaje chłodzić w kabinie?

Dodano po 3 [minuty]:

Tak, czy siak podłącz pod vag-a i będziesz wszystko wiedział (poza ilością czynnika chłodzącego).
  • Poziom 10  
    Tam dziala kilka czynnikow bezposrednio odpowiedzialnych za zalaczenie sprezarki lub wentylatorow.
    I nie mozesz pisac "wentylator od klimy" bo takowego nie ma, sa wentylatory chlodnicy i juz, oba dzialaja na rzecz silnika i klimatyzacji.
    Predkosc a raczej pozycja przełącznika o którym piszesz nie ma elektrycznego powiązania z układem elektrycznym klimatyzacji. Moim zdaniem powinienes bardziej cierpliwie podejsc do tematu i upewnic sie czy aby napewno ta klima nie przestanie Ci działac jeszcze na 1-szym biegu po minucie lub kilku. Bardzo duzy wplyw ma tu cisnienie gazu w układzie, byc moze kiedy żądasz o "klimy" większej wydajności 2-gim lub wyzszym biegiem nawiewu cisnienie rosnie do awaryjnego wylączenia kompresora a co za tym idzie równierz wentylatora - to teza na Twój argument ze wentylator od "klimy" się wyłącza (czyli drógi juz wcześniej nie pracował???)
  • Poziom 9  
    Z klimą ręczną vagiem się nie połączysz.Jeśli wentylator nadmuchu na szyby działa na wszystkich biegach wina jest w panelu.Czyli pokrętło wentylatora,bo klima bez załączenia wentylatora nie załączy.Jeśli jeden z tych biegów a jest ich 4 nie działa wina może być w rezystorach.Cały czas mówimy o wentylatorze nadmuchu w kabinie.