Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Signal HD-507 Cyfrowy Tunery DVB-T

skill 11 Maj 2011 17:28 8159 22
  • #1 11 Maj 2011 17:28
    skill
    Poziom 8  

Witam!

wystarczy mieć siagnal 507 i mieć polsat, tvn za free. Nie potrzeba żadnej anten/siatkowek ?

0 22
  • Pomocny post
    #2 11 Maj 2011 17:41
    Elmont
    Poziom 23  

Należy mieć antenę o poprawnych parametrach i cieszyć się cyfrowym obrazem .

0
  • Pomocny post
    #3 11 Maj 2011 17:53
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Przypominam, że w tym dziale nie pytamy o możliwości odbiorów sygnałów DVB-T z pojęć - co możemy oglądać - za free - . :!:

Dział ten dotyczy tylko i wyłącznie zagadnieniom :
    Zagadnienia związane z doborem anten oraz prawidłowym prowadzeniem instalacji, podział sygnału na kilka odbiorników, instalacje TV naziemnej oraz kablowej. Nie dotyczy TV SAT.

Jeżeli pytasz, o :

Cytat:
    Nie potrzeba żadnej anten/siatkowek ?

To odpowiedź jest całkiem prosta :
    Jest potrzeba posiadania sprawnej instalacji antenowej.

Pozdrawiam.

0
  • #4 11 Maj 2011 19:38
    skill
    Poziom 8  

sorry że nie ten dział, proszę moda o przyniesienie

Więc jeżeli mam kablówkę kupie te urządzenie, mam polsat, tvn, tvp 123 ,
    bedę miał właśnie te programy w hd ? innych mi nie złapie?
    Na jakiej zasadzie to działa?

0
  • Pomocny post
    #6 11 Maj 2011 21:57
    _cheetah_
    Poziom 37  

skill napisał:
    Więc jeżeli mam kablówkę kupie te urządzenie, mam polsat, tvn, tvp 123 ,
    bedę miał właśnie te programy w hd ? innych mi nie złapie?

W komercyjnym DVB-T (mux-2 i mux-3) póki co nie nadawane są żadne kanały w HD, wszystkie emitowane są w SD. Wyjątkiem jest dodatkowa emisja testowa Polsatu HD, ale tylko w Warszawie. Więcej, jeśli chodzi o zasięgi i zawartość programów:
    mux-2
    mux-3

Co do kablówki - niektóre retransmitują ofertę DVB-T w swoich sieciach, wtedy wystarczy podłączyć dekoder razem z TV do kablówki, a jeśli kablówka nie nadaje DVB-T - musiałbyś mieć dodatkową antenę telewizyjną podłączoną do dekodera DVB-T.

0
  • #7 11 Maj 2011 22:21
    skill
    Poziom 8  

Więc z tego co piszesz kablówki lepiej nadają się na Tuner Signal HD 507
    Będę miał nadajnik w piasecznie, mam do nadajnika 86 km

w tym filmie elegancko facet złapał program, zapewne nie miał DVB-T, tylko kablówkę , dobry hak ktoś kupuje siatkę następnie tuner, myśli będę miał programy w HD a tu owned

http://www.youtube.com/watch?v=nIsocWOEo40

EdiT

Facet miał antenę pokojową nie miał raczej kablówki
    lock
    http://www.dvbsklep.pl/antenapokojowadvbtsignalzewzmacniaczem-p-7.html
    więc jeżeli kupiłbym tuner + antenę pokojową programy odbierały by elegancko ?

z tych 2 linków to szczerze nic nie rozumiem

0
  • #8 11 Maj 2011 23:14
    _cheetah_
    Poziom 37  

skill napisał:
    Więc z tego co piszesz kablówki lepiej nadają się na Tuner Signal HD 507
    Będę miał nadajnik w piasecznie, mam do nadajnika 86 km

jeden, silny nadajnik DVB-T masz w Raszynie Link, a drugi, słabszy, w Warszawie, na PKiN-ie Link. Oba nadają mux-2 i mux-3, a PKiN dodatkowo Polsat HD i TVN Wawa.
    Skąd Ci się wzięło 86km. Dokładne odległości od nadajnika sprawdź sobie, np. tu: Link.

skill napisał:
    więc jeżeli kupiłbym tuner + antenę pokojową programy odbierały by elegancko ?

nie wiem. W ogólności do odbioru DVB-T powinna być zewnętrzna antena telewizyjna. Odbiór na pokojowej należy raczej traktować jako wyjątek, potwierdzający regułę.

0
  • #9 15 Maj 2011 22:21
    _cheetah_
    Poziom 37  

fluger napisał:
    TVN Warszawa is dead. Przeniósł działalność do internetu.

W DVB-T wciąż trwa emisja, co prawda są to tylko powtórki, ale emisja trwa...

Informuję, że wpis usera fluger "poleciał" do KOSZA z regulaminu pkt 3.1.11 . [SP5ANJ]

0
  • Pomocny post
    #11 16 Maj 2011 10:14
    _cheetah_
    Poziom 37  

Aby odbierać naziemną telewizję cyfrową (DVB-T) trzeba posiadać telewizor przystosowany do odbioru DVB-T lub dekoder zewnętrzny DVB-T, jak choćby ten, o który się pytasz.

Zarówno telewizor, jak i dekoder zewnętrzny do odbioru polskiej naziemnej telewizji cyfrowej muszą posiadać dekoder mpeg-4 oraz powinny posiadać dekodery dźwięku AC3 (DolbyDigital) i E-AC3 (DolbyDigitalPlus).

Jest to stosunkowo nowy dekoder na rynku i zdaje się, że jest tam jeszcze parę poprawek oprogramowania potrzebne - różnie o nim ludzie piszą. Jego młodszy brat - LV6T MPVR4 - ma bardzo dobre opinie. Popatrz może tam: Link - jest mnóstwo informacji o dekoderach.

0
  • #12 16 Maj 2011 14:31
    skill
    Poziom 8  

Tylko ten dekoder nie ma mpg4

0
  • Pomocny post
    #13 16 Maj 2011 17:04
    p3st
    Poziom 24  

_cheetah_ napisał:
    do odbioru polskiej naziemnej telewizji cyfrowej muszą posiadać dekoder mpeg-4 oraz powinny posiadać dekodery dźwięku AC3 (DolbyDigital) i E-AC3 (DolbyDigitalPlus).
    Słowo "powinny" należało by zamienić na "muszą". Brak obsługi AC-3 = brak dźwięku.

skill napisał:
    Tylko ten dekoder nie ma mpg4
    Który? LV6TBOXHD? LV6T MPVR4? Signal HD-507? Wszystkie spełniają wymagane kryteria.

0
  • #14 16 Maj 2011 21:05
    skill
    Poziom 8  

Chodzi mi o LV6TMPVR4

Code:
    MPEG-1, MPEG-2 (Layer I/II) audio

http://pomar.pl/sklep/?16,tuner-dekoder-notonlytv-z-funkcja-nagrywania-na-zwnetrznym-dysku..

Pomyślałem że nie posiada mpg4 tuner LV6TMPVR4. Mam taki zamiar sprawić sobie naziemną telewizje cyfrową, siatkę mam już na oku (firmy XARA) jak macie chęci możecie polecić, głównie chodzi mi teraz o dekoder tuner DVB-T mpeg - 4, AC3 (DolbyDigital, E-AC3 (DolbyDigitalPlus).
    Mój telewizor nie ma tych 3 opcji, więc nic innego nie mam do wyboru tylko kupić dekoder.

0
  • #15 16 Maj 2011 21:16
    p3st
    Poziom 24  

To co zacytowałeś tyczy się dźwięku, a dźwięku MPEG-4 nie ma. ;)
    Obsługa dźwięku: to co zacytowałeś + AC-3 oraz E-AC-3 (DD, DD+)
    Obsługa wideo: MPEG-2, MPEG-4, rozdzielczości SD i HD
    To tak w skrócie.

Modele podane w moim poprzednim poście, to jednocześnie modele które mogę polecić w pierwszej kolejności.

W dalszej kolejności możesz pomyśleć nad Arivą, RWT, Opticum.

Generalnie większość tunerów to klony, niemal identyczny hardware i software, różnice polegają na dopracowaniu oprogramowania.

0
  • #16 16 Maj 2011 21:26
    @GUTEK@
    Poziom 30  

Tutaj jest tabela z listą zgodnych z polskim DVB-T tunerów: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=47&t=893

Jasno z niej wynika, że tunery wymieniane w tym temacie są w pełni zgodne.
    Różnice polegają właśnie na dopracowaniu firmwaru. Dość dużo już poprawili w LV6TMPVR4, LV6TBOXHD to nowość i jeszcze wymaga parę poprawek. W kwietniu wyszło też nowe oprogramowanie do Signal HD-507 z poprawkami i zapowiedziane jest następne z kolejnymi poprawkami.

0
  • #17 18 Lip 2011 21:46
    fluger
    Poziom 16  

Jak jest z radiem w tym modelu?
    Instrukcja podaje że jest cyfrowe radio, i przycisk na pilocie tez jest.
    Na
    stronie emitel-a z oniektu PKiN w Warszawie jest nadawane testowo radio T-DAB na częstotliwości 190,64 MHz

Cytat:
    Testowa emisja cyfrowego radia DAB+. Emit. pr.: PR1, PR2, PR3, Polskie Radio Euro, RMF FM, RMF Classic, Radio ZET, Chilli ZET, TOK FM, Radio Dla Ciebie, Radio Eska, Radio Maryja.

Są dwie opcje:
    Albo dane na stronie emitel-a są nie aktualne (np. podaje TVN Warszawa, a w rzeczywistości stacja skończyła nadawanie i na jej miejscu nadawany jest TVN-1 powtórki)
    albo coś jet nie tak z tunerem?

0
  • #18 18 Lip 2011 21:52
    @GUTEK@
    Poziom 30  

Tuner owszem odbierze stacje radiowe ale nadawane w standardzie DVB-T.
    Do DAB+ potrzebowałbyś zupełnie inny tuner, który obsługuje ten standard, na forum emitela widziałem listę kilku modeli.

U nas w DVB-T nie ma żadnych stacji radiowych więc radia nie odbierzesz, przykładowo tak nadawane radio jest w czeskim mux1, jest tam bodajże 5 stacji.

0
  • #19 18 Lip 2011 22:02
    fluger
    Poziom 16  

A jakaś aktualizacja oprogramowania może pomóc, czy to jest kwestia techniczna?

0
  • #20 18 Lip 2011 22:47
    bogi
    Poziom 28  

fluger napisał:
    A jakaś aktualizacja oprogramowania może pomóc, czy to jest kwestia techniczna?

Nie. To kwestia innego standartu.

0
  • #21 15 Sie 2011 13:57
    Pan_Paweł
    Poziom 10  

Witam Wszystkich,

Wprawdzie ja mam dekoder DTV 451T (z RWT), ale myślę, że pytanie moje tak samo dotyczy HD-507, a nie chcąc zakładać nowego wątku pytam tutaj. Czy wszystkie piny na złączu Euro są wykorzystywane przez te urządzenia? Chcę zrobić sobie własny kabel (wtyk Euro-gniazdo Euro) i nie wiem czy muszę "ciągnąć" 21 przewodów, czy może wystarczy kilka, jeśli tak, to które?
    Dzięki z wyjaśnienia.
    pozdrawiam,
    Paweł

0
  • #23 16 Sie 2011 08:40
    kulawikm
    Poziom 10  

Witam, ostatnio zakupiłem tuner Signal HD-507 i po podłączeniu do tv brak dźwięku.
    Sprawdziłem na dwóch starszych tv i to samo dopiero na trzecim (trochę nowszym) dźwięk ok. Podłączenie przez Euro.
    Co może być nie tak? Zależy mi na uruchomieniu tunerka na tym starszym tv. Dodam że na tym tv chodził tuner n-ki (przez Euro) i wszystko śmigało OK.

0
  Szukaj w 5mln produktów