logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ariston AVSF 109 - komunikat door, brak blokady drzwi, pralka nie działa

symonidess 14 Maj 2011 21:14 4228 3
REKLAMA
  • #1 9505804
    symonidess
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Ocena: 1
    Dzisiaj podczas prań dwukrotnie wywaliło mi bezpiecznik, po włączeniu pranie było kontynuowane. Na trzecim praniu się jednak skończyło - komuniakt door na wyświtlaczu, brak blokady drzwi i pralka nie działa. Czy to wina zwarcia? Co mogło się zepsuć?


    Po wybraniu wody pralka działa do pewnego momentu (wiruje, grzeje wodę itd.) przez kilka-kilkanaście minut, pomimo braku blokady drzwi. Następnie "pika" brzęczek i pojawia się komunikat "door"
  • REKLAMA
  • #2 9508123
    ELEKTROMECHANIKTOM
    Poziom 16  
    Posty: 158
    Pomógł: 15
    Ocena: 111
    prawdopodobnie uszkodzeniu uległ właśnie zamek drzwi. Być może ze na wymianie zamka się nie skończy.Zwarcie w zamku mogło uszkodzić elektronikę.Nie znam tej pralki ale często tak się dzieje.Wymień zamek i zobacz czy pomoże.
  • REKLAMA
  • #3 9540247
    symonidess
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Ocena: 1
    Zamek wymieniony - sytuacja bez zmian... Więc chyba uszkodzona elektronika. Nowy moduł 400-500 zł, więc chyba czeka mnie wymiana pralki
  • #4 9540811
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
REKLAMA