Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Meteor 2 - zwijacz przewodu, urwany kabel

kot.paskowy 16 Maj 2011 19:15 13862 5
  • #1 16 Maj 2011 19:15
    kot.paskowy
    Poziom 8  

Drodzy Forumowicze,
    odkurzacz padł, a raczej odmówił współpracy miesiąc po wygaśnięciu gwarancji :evil: Po rozebraniu okazało się, że brązowy kabelek prowadzący od włącznika do zwijacza dał się podejrzanie łatwo wyciągnąć. Wyjęłam zwijacz, nie rozbierałam go dalej, bo nie wiem czy to ma sens (poza tym nie umiem). Mam wrażenie, że o ile czerwony kabel biegnie do środka hmmm... tego czegoś w środku, to brązowy być może powinien zostać przylutowany do obręczy, w miejscu, które zaznaczyłam na zdjęciu. Czy mam rację? A jeśli nie, to gdzie powinien zostać przytwierdzony? Na prądzie niestety się kompletnie nie znam, więc plusy, minusy i bieguny mi niewiele mówią, a już na pewno nie mam pojęcia jak to działa. Liczę jednak na Waszą wyrozumiałość, bo na mój babski rozum wystarczy przylutować kabelek w odpowiednim miejscu i odkurzacz będzie śmigał jak nowy :)

Z góry bardzo dziękuję!

Zelmer Meteor 2 - zwijacz przewodu, urwany kabel

2 5
  • Pomocny post
    #2 16 Maj 2011 20:05
    n owicjusz
    Poziom 10  

Jesli czerwony jest przymocowany do literki N to drugi trzeba przymocowac (przylutowac) do L.

4
  • Pomocny post
    #3 16 Maj 2011 23:02
    zhudomel
    Specjalista AGD

kot.paskowy napisał:
    to brązowy być może powinien zostać przylutowany do obręczy, w miejscu, które zaznaczyłam na zdjęciu. Czy mam rację?

Oczywiście, dokładnie w środku tego kółka, co zaznaczyłaś, masz pozostałości po fabrycznym mocowaniu tego przewodu. Przylutować od środka tej obręczy, bo na zewnątrz ślizga się po niej blaszka stykowa.

6
  • #4 20 Maj 2011 19:29
    kot.paskowy
    Poziom 8  

Działa! :D Dziękuję bardzo.

2
  • #5 20 Maj 2011 20:23
    n owicjusz
    Poziom 10  

Inaczej nie moglo byc !
    Dzieki.

0