Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hydraulika T-25 gdy ciepły nie chce unieść

17 Maj 2011 23:01 2080 5
  • Poziom 9  
    quote]
    Witam wszystkich. Czytałem już wiele postów ale nie znalazłem takiego problemu jak mój. posiadam T-25 i od pewnego czasu meczę sie z hydrauliko wymieniłem pompę na NSZ16 założyłem komplet uszczelek w siłowniku a problem nie zginął więc sobie darowałem ale teraz mam czas i chciałbym go zlikwidować
    problem jest taki:
    jak jest zimny olej to tak szybko unosi że jak uniesie to aż ciągnikiem żuci no i w miarę trzyma (bardzo po woli opada) natomiast gdy olej sie rozgrzeje pojawia sie problem uniesie w miarę lekkie rzeczy ale talerzówki nie może radzić. w rozdzielaczu zmieniłem sekcje z kiprowania na podnoszenie jest trochę lepiej ale nadal nie podnosi talerzówki a jak podniesie siewnik ze zbożem to szybko opada że musze co 15 sek. unosić bo by opadł na ziemnie. ale jak wcisnę ten grzybek w siłowniku to trzyma i to dobrze. co to może być za przyczyna? Dodam że filtr czyszczony a kiprowanie nie wiem jak działa bo nie używam stan oleju jest rozdzielacz był myty
    [/quote]
  • Poziom 18  
    Przyczyną może być zużyty rozdzielacz lub wyrobiona gładź w cylindrze , ale stawiam na rozdzielacz ewentualnie sprawdź zawór przelewowy.
  • Poziom 9  
    zawór sprawdzany wkręcałem go do konica i to samo czyli siłownik odpada
  • Poziom 11  
    to znaczy że zuzyty jest rozdzielacz, regeneracja albo nowy, zalezy co bardziej opłacalne, ale jak masz kogoś pewnego na regeneracje, to bym regenerował
  • Poziom 9  
    właśnie nie mam a firma jedna powiedziała że regeneracja jest nie możliwa z powodu braku część
  • Poziom 11  
    tzn regeneracja jest możliwa do zrobienia, ale wtedy trzeba by było dorabiać nadwymiarowe wałki rozdzielacza. A to niestety powoduje, że koszt operacji jest duży, więc faktycznie, chyba zostaje tylko wymiana rozdzielacza, lub jeszcze raz przegląd siłownika. Bo z Twojego opisu na 90% przyczyną jest rozdzielacz, bo skoro wciśniesz zawór powrotny na siłowniku i trzyma, czyli siłownik odpada. A wtedy zamykasz obwód powrotu i utrzymujesz olej w siłowniku tylko, a nie opada, czyli olej pod tłoczyskiem nie przepływa. Takie moje zdanie, bo tam więcej elementów nie ma ;(
    jakbyś miał dostęp do mikromierza to mógłbyś zmierzyć średnicę wałków rozdzielacza i jego komory, to wyjdzie jak jest luz.