Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchamianie Vista, plik crcdisk.sys

20 Maj 2011 12:24 7689 4
  • Poziom 2  
    Witajcie,

mam ogromny problem z laptopem na którym zainstalowana jest czysta vista. Komp sprawiał mi już trochę problemów z którymi nie mogłam sobie poradzić i przyszedł czas na format. Wszystko poszło jak zazwyczaj dobrze do czasu instalowania oprogramowania z HP. Po zainstalowaniu któregoś z kolei sterownika komputer odmawia współpracy. Zawiesza się na pasku postępu ładowania Visty, może tak w nieskończoność. Tryb awaryjny, czy z obsługą sieci czy z wierszem polecenia zawiesza się na ładowaniu pliku crcdisk.sys. Nie działa tryb debugowania, ładowanie tylko z podstawowymi sterownikami, ogólnie żadna z możliwości nie pomaga. Próbwałam z dyskiem startowym Visty - niet, dysk recovery ściągniety z neta - niet, dysk z windowsem xp - zawiesza się na migającej kresce. Skończyły mi się pomysły. Nie wiem jak do sformatować, w Biosie nie ma żadnych konkretnych opcji do wymiany, zreszta przywracalam juz z 10 razy oryginalne ustawienia. Mam dysk zewnętrzny i spróbuje nagrać na nim vistę i w ten sposób wymoc format na latopie, innych pomysłow nie mam i nie wiem czy to się uda. Czy ktoś mógłby pomóc?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    A może jednak parę konkretów?
    Model laptopa - choćby by zweryfikować Twe słowa do BIOS-u (jego ustawień).
    Sprawdzenie dysku - by błędy na nim czy w komunikacji z nim, jako przyczynę, wykluczyć Wskazać).
    Wskazania czy istotny jest sterownik, po którego instalacji pojawiają się te objawy, czy też dzieje się to na etapie instalacji różnych driverów.

To nie jest pełen katalog tego co, w Twoim poscie, mogłoby sie znaleźć, ale od czegoś zacząć trzeba.
  • Poziom 2  
    Ok. A więc Model HP Pavilion dv6750. W biosie dostępne opcje - main( system date, time, processor type itepe, diagnostic log), security, diagnostic(test dysku pokazuje #10008 - replace hard disk 1), system configuration ( w boot order ustawilam na cd, dvd, potem hard drive). Format robilam z prostej przyczyny, za kazdym razem po dłuzszym wylaczeniu laptopa system się zawieszal na ladowaniu explorera, po resecie ladowal sie zawsze normalnie. Ostatnie sterowniki jakie ladowalam to sterownik do kart geforce i aktualizacja biosa. po tym dalam restart i to byl koniec. zapewne bledem bylo nie restartowanie po kazdej instalacji... podobny blad z crcdisc.sys pojawil mi sie jakis czas temu na stacjonarnym lkompie z xp, ale za ktoryms razem zaskoczyl tryb awaryjny i dziala normalnie do teraz. laptop od 24 godzin odmawia samoczynnej naprawy :) znalazlam info na forum zeby zmienic ustawienia sata w biosie, ale nigdzie nie moge tego znalesc. ogolnie potrzebuje tylko jakas metoda go sformatowac moze to pomoze, ale zaden sposob nie dziala, nie mam jak wejsc do wiersza polecen, nie mam jak uruchomic dyskow startowych.
  • Poziom 2  
    A więc, błędy błędami, brak polskich znaków to chyba jeszcze nie tragedia. Poradziłam sobie sama, jednak gdyby ktoś miał podobny problem, podpowiadam na przyszłość. Nie wnikałam co było powodem takiego zachowywania się komputera. Ogólnie, iż była na nim zainstalowana świeżo Vista, zależało mi po prostu na formacie i powtórnej instalacji Visty. Płytka z Vistą, ani płytka z Recovery Disk nie zadziałała, nijak nie mogłam wejść w nic z wierszem polecenia. Znalazłam na innym forum link z przydatnym programem, który pozwolił mi na odzyskanie laptopa :)

Ultimate Boot CD - Program do pobrania stąd: http://chomikuj.pl/dariuszpod?sid=54

Intrukcja postępowania i tworzenia płytyki z obrazem: http://dariuszpod.republika.pl/porady/ubcd/ubcd.html

Zajeło to co prawda dużo czasu ale program pozwolił postawić dodatkowy system i sformatować partycje z Windowsem. :)