Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VISTA, HP dv5-1235ew, crcdick.sys

14 Maj 2011 13:48 1348 2
  • Poziom 1  
    Witam!
    Będę się streszczał, bo pomoc potrzebna jak najszybciej.

Komputer siostry, używany był głównie do skype,facebook. itd. ale teżprzez szwagra - przez co: Laptop był zawirusowany, jakieś syfy z torrentów itd.

Nie działał dobrze, a mianowicie, po zwykłym wyłączeniu, zamaiast się wyłączyć, restartował się, i włączał się blue screen.
    Próbowałem przywracać system - nic, antywirusy - nic. więc zdecydowałem się na format dysku.
    Sciagnalem obraz visty, wypaliłem na płycie, zbootowałem z płyty, sformatowałem C. I vista się instalowała. Od czasu instalacji, ani razu się poprawnie nie włączył..
    - Gdy chcę włączyć normalnie - zatrzymuje się na pasku, i pasek leci w kolko.
    - tryb awaryjny - crcdisk.sys i koniec ładowania. - czytałem o ustawieniach SATA w BIOSIE, ale niestety w mojej wersji nie ma takiej opcji. wersja BIOSA - F11.

przy bootowaniu z płyty z XP. włącza się instalator, wyświetla opcje z F2 - AMR. F6 - instalacja sterowników jakichs tam. a potem zaczyna ładować pliki.
    po załadowaniu - BLUE SCREEN.

dysk NTFS. przy skanowaniu poprzesz chkdsk, 0kb bad sector.

PROSZĘ O POMOC!

BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY GDY KTOŚ SIĘ WYSILI, przeczyta co napisałem, i
    POMOŻE

proszę o kontakt na gg: 105050229.

Bardzo mi zależy, jeżeli z pomocą kogoś z was uda mi się to naprawić - ZAPŁACĘ!
  • Poziom 9  
    próbowałeś wyjąć dysk z lapka i sformatować na innym komputerze ? Możliwe że takie formatowanie przez instalke visty nie jest całkowitym formatowaniem. Możesz spróbować zainstalować windowsa 7 i zobaczyć czy też będą problemy.
  • Poziom 21  
    Tak jak kolega pisał proszę podłaczyć dysk do innego komputera i przeskanować programem np. HDtune w celu sprawdzenia pod katem bad sectorów. Proszę też przetestować programem np. memtest86. Proszę podać kod błedu blue screen. Aby komputer się nie restartował przy starcie naciśni f8 i wybierz wyłacz ponowne uruchamianie po awarii