Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VISTA, HP dv5-1235ew, crcdick.sys

14 Maj 2011 13:48 1348 2
 • Poziom 1  
  Witam!
  Będę się streszczał, bo pomoc potrzebna jak najszybciej.

  Komputer siostry, używany był głównie do skype,facebook. itd. ale teżprzez szwagra - przez co: Laptop był zawirusowany, jakieś syfy z torrentów itd.

  Nie działał dobrze, a mianowicie, po zwykłym wyłączeniu, zamaiast się wyłączyć, restartował się, i włączał się blue screen.
  Próbowałem przywracać system - nic, antywirusy - nic. więc zdecydowałem się na format dysku.
  Sciagnalem obraz visty, wypaliłem na płycie, zbootowałem z płyty, sformatowałem C. I vista się instalowała. Od czasu instalacji, ani razu się poprawnie nie włączył..
  - Gdy chcę włączyć normalnie - zatrzymuje się na pasku, i pasek leci w kolko.
  - tryb awaryjny - crcdisk.sys i koniec ładowania. - czytałem o ustawieniach SATA w BIOSIE, ale niestety w mojej wersji nie ma takiej opcji. wersja BIOSA - F11.

  przy bootowaniu z płyty z XP. włącza się instalator, wyświetla opcje z F2 - AMR. F6 - instalacja sterowników jakichs tam. a potem zaczyna ładować pliki.
  po załadowaniu - BLUE SCREEN.

  dysk NTFS. przy skanowaniu poprzesz chkdsk, 0kb bad sector.

  PROSZĘ O POMOC!

  BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY GDY KTOŚ SIĘ WYSILI, przeczyta co napisałem, i
  POMOŻE

  proszę o kontakt na gg: 105050229.

  Bardzo mi zależy, jeżeli z pomocą kogoś z was uda mi się to naprawić - ZAPŁACĘ!
 • Poziom 9  
  próbowałeś wyjąć dysk z lapka i sformatować na innym komputerze ? Możliwe że takie formatowanie przez instalke visty nie jest całkowitym formatowaniem. Możesz spróbować zainstalować windowsa 7 i zobaczyć czy też będą problemy.
 • Poziom 21  
  Tak jak kolega pisał proszę podłaczyć dysk do innego komputera i przeskanować programem np. HDtune w celu sprawdzenia pod katem bad sectorów. Proszę też przetestować programem np. memtest86. Proszę podać kod błedu blue screen. Aby komputer się nie restartował przy starcie naciśni f8 i wybierz wyłacz ponowne uruchamianie po awarii