Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 16GB tylko jabłko. jaki model? Jak rozpoznać? Jak go ożywić?

slawko_k 21 Maj 2011 12:30 19077 32
  • #1 21 Maj 2011 12:30
    slawko_k
    Poziom 33  

Witam.
    Nie mam z tym dużego doświadczenia.

Tinyumbrela nie czyta go. Nie wiem nawet jaki to model. Czy 3G czy 3GS. jak to rozpoznać?
    Szukałem już tu ale nie znalazłem odpowiedzi

próbowałem z itunes odtworzyć oprogramowanie ale wywala nieznany bład 3194,
    , próbowałem na sztywno wrzucic 4.2.1 i to samo, 4.3.1 to pisze ze sie oprogramowanie nie jest z nim zgodne.

Jak go ożywić?

• #2 21 Maj 2011 12:55
    wiśniowy18
    Poziom 33  

Napisz czy to jest 3G czy 3GS poznasz to po napisach z tyłu obudowy:

3G matowe napisy
    3GS srebrne napisy

Jak będziemy wiedzieć co to jest to coś zaradzimy, ten zwis na jabłku to zapewne przez to, że był jailbreak i ktoś z poziomu menu chciał wyzerować wszystkie ustawienia :D

• #3 21 Maj 2011 13:57
    slawko_k
    Poziom 33  

Dzięki za odpowiedź.
    W końcu jakiś konkret.
    Obudowa trochę zjechana ale jak dla mnie napisy białe identyczne jak w 8GB który leży sobie obok.
    Pisze jeszcze A1241

• #4 21 Maj 2011 14:23
    wiśniowy18
    Poziom 33  

Czyli 3G bułka z masłem :D

sciągnij redsn0w -> https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/fil.../redsn0w_win_0.9.6rc16.zip?attredirects=0&d=1

Oryginalne Firmware 4.2.1 -> http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/
    Custom firmware 4.2.1 -> http://www.megaupload.com/?d=M6L5TXBW

Uruchamiasz Redsn0w podajesz oryginalne firmware 4.2.1 przechodzisz dalej i zaznaczasz opcję jus enter dfu mode klikasz dalej wprowadzasz iphona w dfu tak jak masz instrukcje na ekranie w programie, jak zobaczysz done uruchamiasz itunes i trzymajac shift klikasz odtwórz i podajesz custom firmware 4.2.1 :D Po wgraniu powinien zadziałać twój iphone :D

• #5 21 Maj 2011 15:21
    slawko_k
    Poziom 33  

tak robiłem już z tym ze soft custom próbowałem wgrać ten co kolega contactservice podawał w jakimś wątku (iPhone2,1_4.2.1_8C148a4.2.1Custom_Restore.ipsw) i itunes pisze ze jest niezgodne.
    Zassam zaraz ten z Twojego linku i zobaczę.

edit:
    zauwazylem ze ten Twój nazywa sie iphone1.2...... a ten od ContactService nazywa sie iphone2.1 ......
    pewnie tu jest problem

• #6 21 Maj 2011 15:27
    wiśniowy18
    Poziom 33  

iphone2.1 ...... to jest oznaczenie softu od 3gs, więc nic dziwnego że wywala komunikat zgodności

• #7 21 Maj 2011 17:55
    slawko_k
    Poziom 33  

Wiśniowy18 pliki podane przez Ciebie pomogły.
    Tylko mam jeszcze problem bo wifi nic nie znajduje i simlocka nie mogę ściągnąć.
    Wczoraj 8GB robiłem i wifi od razu działało.
    Czy to dalej jakiś software'owy problemy czy usterka HW

MB496PL/A - iPhone3G
    4.2.1
    06.15.00-5.9_M3S2

• Pomocny post
    #8 21 Maj 2011 18:05
    wiśniowy18
    Poziom 33  

Brak WiFi to częsta przypadłość 3G :D przelutowanie modułu pomaga krótkotrwale :D możesz użyć tych plików i zdjąć simlocka bez wifi. Instalujesz program iphone folder, na screenie masz sciezke dostepu gdzie masz skopiowac pliki. Po tym wszystkim tylko dwa razy trzeba wyłączyć iphona i simlock zniknie :D

Załączniki:
  • #9 21 Maj 2011 18:27
    slawko_k
    Poziom 33  

wielkie dzięki. wszystkie problemy rozwiązane.

• #10 21 Maj 2011 21:23
    Bart1714
    Poziom 11  

Witam, mam pytanie do kolegi "wiśniowy18" czy twój podany sposób wyżej na simlock'a działa również na niższym baseband nie od Ipad'a ?

• #11 22 Maj 2011 15:36
    wiśniowy18
    Poziom 33  

Nie działa, to jest tylko dla basebandu 6.15 :D

• #12 22 Maj 2011 22:05
    Bart1714
    Poziom 11  

Witajcie, zwłaszcza wiśniowy18.
    Otóż w/w sposób mi nie zadziałał, robię tak jak w instrukcji dołączonej do plików (tzn. tworze folder Cydia w nim AutoInstall i wklejam te 2 pliki, 2 razy telefon wyłączony wkładam karte pisuje pin i nadal brak sieci) Pzdr jakieś solucje ?

• #13 23 Maj 2011 04:06
    zeezoo
    Poziom 26  

Osobiscie uzywam Cyder'a II do instalacji programu zwanego iFile i nim recznie instaluje ultrasn0w i mobilesubstrate. Jest wiecej roboty ale mi sposob no-wifi nie zadzialal jak powinien. Potrzebne pliki moge wrzucic okolo 14.

• #14 23 Maj 2011 16:20
    Bart1714
    Poziom 11  

Dzięki wszystkim.
    Już zrobiłem, zmuszony byłem podnieść baseband do 06.15.00 (czyli od Ipad'a) niestety ale na razie to jedyny sposób na ominięcie simlocka dla softu 4.2.1. Wszystko robiłem redsnow itunes ireb. Jak coś mogę pomóc jak ktoś ma problem. Mam tylko jeden problem wifi mi działa ale na odległości nie większej niż 10cm od anteny. Pzdr

• #15 26 Maj 2011 22:48
    goodmaster
    Poziom 23  

Jest juz mozliwosc zapodania softu zeby nie trzeba bylo ozywiac iphone 3GS po zdjeciu locka z basebandem od ipada - podłączajac go za kazdym razem do kompa ;] i korzystac z tego trybu kick off from dfu czy jakos tak :P. Bo jest to "troszke" uciazliwe :)

• #16 27 Maj 2011 01:25
    wiśniowy18
    Poziom 33  

goodmaster napisał:
    Jest juz mozliwosc zapodania softu zeby nie trzeba bylo ozywiac iphone 3GS po zdjeciu locka z basebandem od ipada - podłączajac go za kazdym razem do kompa ;] i korzystac z tego trybu kick off from dfu czy jakos tak :P. Bo jest to "troszke" uciazliwe :)

Przecież podana wyżej metoda nie jest metodą tethered :wink: kolega chyba nie ma za dużo wspólnego z iphonem :D gdzieś dzwoni, ale do końca nie wiesz gdzie :D

• #17 27 Maj 2011 10:10
    goodmaster
    Poziom 23  

Ja zdejmowalem locka z 3gsa, i mial wysoki soft wiec trzeba bylo zapodac mu basenabd od ipada,i wtedy inaczej nie zedrze sie locka jak z tym trybem tethered ;) moze juz wyszla jakas inna metoda zeby nie trzeba bylo odpalac tego iphona po kazdym restarcie, podlaczajac do kompa. ;] nie wiem bo juz dawno to robilem ;)

• #18 27 Maj 2011 15:34
    Bart1714
    Poziom 11  

A co do baseband'u od Ipad'a to jak z waszymi Iphonami.? Bo w móim 3G na pewno krócej bateria trzyma i co bardzo dziwne nie da się ładować za pomocą ładowarki jedynie do kompa pod USB. Jest tak że jak podłącze np. kompletnie padnietego iphone do sieci to się ładuje ale nie pokazuje ani nie włącza się telefon,wtedy go wpinam na USB i ożywia się już z pełną baterią.Głupie i kłopotliwe ale co zrobie codziennie musze do PC wpinać. Pzdr

• #19 15 Sie 2011 10:29
    Gresus
    Poziom 18  

Pytanie do Pana Wiśniowy bo mój 3G ma problem ze startem pokazuje się jabuszko i kółko ładowania i nie chce wystartować. Zrobiłem tak jak wyżej jest opisane IP w tryb DFU potem soft custom przez Itunes. Po instalacji Itunes pokazuje że moge odtworzyć kopie zapasową synchro ale na ekranie mojego IP nadal jabłko i ładowania i nic więcej.
    Już brakuje mi pomysłów co z tym zrobić.
    Oczywiście wcześniej był soft 4 i JB.
    Pozdrawiam

• #20 15 Sie 2011 11:01
    ebry
    Poziom 30  

Gresus napisał:
    Po instalacji Itunes pokazuje że moge odtworzyć kopie zapasową synchro

Co masz na myśli pisząc to?
    Ściągnij snowbreeze i zrób CFW używając opcji simple. Ściągnij iReb i wprowadź przy pomocy niego iPhone w DFU. Odpal iTunes i wrzuć CFW przez restore+shift.

• #21 15 Sie 2011 12:39
    Gresus
    Poziom 18  

Chodzi mi o to że jak wgram softa przez Itunes to wykrywa mi fona i chce go synchronizować z zapisaną wersją ale oczywiście wyskakuje błąd.
    Pobrałem Snowbreez i przy wyborze softu wyskakuje ipsw niepoprawne, nie wiem jaki soft mam wybrać próbowałem z 4.2.1 ??

• #23 15 Sie 2011 13:43
    Gresus
    Poziom 18  

Niestety nic to nie pomogło teraz mam płatek śniegu z kółkiem ładowania.
    Po ponownym podłączeniu do Itunes zaczeła się synchronizacja i wgrał wszystkie programy jakie miałem.

• #24 15 Sie 2011 14:26
    ebry
    Poziom 30  

Nic nie rozumiem z tego co piszesz. Raz piszesz, że nie działa, potem że się synchronizuje. Zdecyduj się i wyjaśnij co chcesz zrobić. Wgraj czysty soft, nie synchronizuj go.

• #25 15 Sie 2011 16:25
    Gresus
    Poziom 18  

Piszę że IP nie chce się właczyć. Po wgraniu softa pokazuje się logo i kółeczko ładowania i tak do wyczerpania baterii. Ale dziwi mnie to że po wgraniu softa Itunes wykrywa urządzenie i je synchronizuje. Tylko że po synchronizacji zawiesz się Itunes. Nawet bez synchronizacji Iphone nie startuje, ładuje się i nic. Już chyba z 10 razy wgrywałem softa i nic nie pomaga :/

• #26 15 Sie 2011 16:28
    ebry
    Poziom 30  

Rozkręcałeś go? Nie był zalany? Złącze wyczyszczone? Bateria podmieniona? Masz zainstalowany najnowszy iTunes? Próbowałeś na innym kompie?

• #27 15 Sie 2011 17:43
    Gresus
    Poziom 18  

Ale ikonka startowa się pokazuje to wydaje mi się że to wina oprogramowania no może że się myle :/ wcześniej wszystko śmigało, mam go od nowości zalany nie był.
    Jutro spróbuje na kompie z win xp zainstalowanym.
    Jakie złącza przeczyścic, bo z baterią to raczej ciężko ale raczej to nie bateria skoro logo się pokazuje i kółko ładowania ??
    Itunes jest najnowszy aktualizacje robiłem ostatnio :/

Tylko jak na kompie bez neta zmusić IP aby zainstalował softa bo pokazuję że brak połączenia z serwerem aktualizacyjnym :/

• #28 15 Sie 2011 17:52
    ebry
    Poziom 30  

Ściągnij OFW 4.2.1 z tej strony.Wyłącz iphona. Odpal iTunes, podłącz kabel usb trzymając guzik home do momentu aż pojawi się obrazek na iPhone przedstawiający kabelek. Trzymając Shift naciśnij restore i wskaż soft który wcześniej pobrałeś. Poczekaj aż iTunes skończy. Nie synchronizuj go, tylko włóż kartę aby go zaktywować i napisz czy wszystko poszło poprawnie.

• #29 15 Sie 2011 19:42
    Gresus
    Poziom 18  

Podłączyłem fona z trzymanym home pokazał się kabelek. Wgrałem softa. W Itunes pokazało się że brak kart, wsadziłem karte podłączyłem fona na którym cały czas jest jabuszko i kółko, pokazał się komunikat że odblokowanie telefonu zakończone powodzeniem. Jak chce skonfigurować to wcisnąć kontynuuj ale na telefonie cały czas jest ładowanie. Pozostawiłem go tak i widze że troche chodzi potem rest Itunes go wykryje i znów reset :/
    Nie moge go wyłączyć nie reaguje na nic poza przytrzymaniem off i home wtedy znika ładowanie :/ Sam już nie wiem co go boli.

• #30 15 Sie 2011 22:28
    ebry
    Poziom 30  

Usuń wszystkie backupy w itunes. Zrób restore raz jeszcze i zostaw go na kilka godzin podłączonego do kabla przed aktywacją.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME