logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

TV LCD LG M227WDP - wartość rezystora R111 w zasilaczu AIP-0156?

all_tel 30 Maj 2011 00:11 4189 4
REKLAMA
  • #1 9558206
    all_tel
    Poziom 25  
    Posty: 890
    Pomógł: 87
    Ocena: 65
    Witam
    Dostałem do naprawy tv jak w temacie , uszkodzony jest zasilacz AIP-0156 , a dokładnie uszkodzeniu uległ mostek DB101 i rezystor R111 . Mostek wymieniłem na nawy ale problem jest z R111 ponieważ uległ całkowitemu uszkodzeniu i nie mogę odczytać jego wartości :( czy ktoś z kolegów posiada schemat tego zasilacz bo w serwisówce brak jego :(

    Dane:
    LG M227WDP
    MB- LD84G
    Power- AIP-0156
    pozdr.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 9559032
    all_tel
    Poziom 25  
    Posty: 890
    Pomógł: 87
    Ocena: 65
    Witam
    Na zdjęciu uproszczony schemat przetwornicy z zaznaczonym uszkodzonym rezystorem , wstawiłem rezystor 1ohm przetwornica wystartowała -telewizor włączył się bez problemu, ale teraz po jakimś czasie telewizor wyłącza się -radiator od STRW6252 jest bardzo gorący i brak napięć po stronie wtórnej (działa zabezpieczenie termiczne ) ,trzeba odczekać jak ostygnie i działa ponownie do nagrzania :(
    Pozdr.
    TV LCD LG M227WDP - wartość rezystora R111 w zasilaczu AIP-0156?
  • REKLAMA
  • #4 9559072
    radsat
    Moderator
    Posty: 4856
    Pomógł: 470
    Ocena: 209
    Rezystor bezpiecznikowy 0.1Ω, aplikacja STR-a nie przypomina, chyba że idziesz na skróty. Tym STR-em coś steruje prawda, tu szukaj przyczyny.
    STR nie uszkodził się przy tym?
  • #5 10629455
    all_tel
    Poziom 25  
    Posty: 890
    Pomógł: 87
    Ocena: 65
    radsat napisał:
    Rezystor bezpiecznikowy 0.1?, aplikacja STR-a nie przypomina, chyba że idziesz na skróty. Tym STR-em coś steruje prawda, tu szukaj przyczyny.
    STR nie uszkodził się przy tym?

    witam
    Podany schemat to tylko tak zrobiony dla wyjaśnienia o który element mi chodzi :) co do tv, to niedawno miałem chwile żeby przysiąść przy nim , po testach zasilacz na "sztucznym obciążeniu" działa prawidłowo, dalsze oględziny i pomiary płyty głównej wykazały, duży pobór prądu w gałęzi 5V_ST prawie 2A przy odłączonym panelu LCD, dalsze kroki zaprowadziły do IC1107 stabilizator +2.5V_DDR który się diabelsko grzeje :( wylutowałem dwie kości Ram IC300 i IC301 które zasila ten IC1107a ale nadal pobór prądu jest 2A, ostatnie co jest w tej gałęzi zasilania to procek IC100 LGE7363C-LF i on okazał się winowajcą :( strasznie się grzeje i pobiera 2A :( Problem uważam za rozwiązany i temacik można zamknąć. Dzięki wszystkim za pomoc.

    PS. Kupie płytę LD84G
REKLAMA