Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Solis x100 Compact - Problemy z modułem zaparzania

Ukasz 31 Maj 2011 09:13 1082 0
  • #1 31 Maj 2011 09:13
    Ukasz
    Poziom 11  

Witam serdecznie,

z góry przepraszam za mało fachowy język i niepełną znajomość tematu, ale z ekspresami nie miałem dotąd do czynienia. Liczę na pomoc i porady bardziej doświadczonych forumowiczów.

Niedawno nabyłem ekspres Solis x100 Compact jako uszkodzony za, jak mi się wydaje, niedużą kwotę.

Ogólnie wszystkie funkcje działają, grzałka, pompa, itp. ekspres etapy procesu parzenia przeprowadza poprawnie. Po chwili "zabawy" zdiagnozowałem gdzie leży problem.

Mianowicie w stanie "gotowości" w module zaparzania, pomiędzy tymi dwoma przezroczystymi cylinderkami pozostaje odstęp około 0.5 cm, co widać na zdjęciu 1 i w momencie, gdy tłok przesuwa kawę w celu jej ubicia, znaczna jej część wysypuje się do pojemnika z odpadami.

Zdjęcie 1

Jeśli wyjmę pojemnik na odpady i ręcznie docisnę ten tylny cylinderek to wszystko dalej przebiega już bez problemu ... do czasu opróżnienia cylinderka i ustawienia całości w stan "gotowości" do następnej kawy, wtedy znowu pojawia się odstęp.

I teraz pytanie ... czy jest to spowodowane jakimś uszkodzeniem któregoś elementu prowadnic lub rozkalibrowania całości czy brakiem tego elementu
    Ułamany element - do kupienia tutaj (stąd też pozwoliłem sobie pobrać zdjęcie)
    który jak mi się wydaje ma za zadanie zgarnąć resztki kawy, i powinien być w miejscu gdzie widoczne jest uszkodzenie nad wspomnianym otworem między cylinderkami,
    chociaż nie wydaje mi się aby miało to coś wspólnego ale może jednak...

Być może ktoś dysponuje dokładnymi zdjęciami takiego modułu lub jest w stanie podpowiedzieć czego jeszcze brakuje?
    W instrukcji jest np opisane, że należy przestawić jakąś dźwignię uzyskując dostęp do filtrów:

Podobny/ten sam element jest do kupienia tutaj

A może ktoś posiada do sprzedania w rozsądnych kwotach takie elementy używane lub cały moduł zaparzania?
    Czy opłaca się zainwestować ponad 100 zł w dwa plastikowe elementy czy szukać całości? Jakie mogą być orientacyjne ceny używanych modułów i czy w ogóle są dostępne? Jeśli tak to bardzo proszę o informację i namiary.

Będę bardzo wdzięczny za wszelką okazaną pomoc i wyrozumiałość, jeżeli coś pomieszałem.

Jeszcze dwa dokładne zdjęcia modułu, może jeszcze czegoś brakuje

pozdrawiam
    Łukasz

##### DODANE

Teraz zauważyłem jeszcze jedno, w stanie kiedy pojawia się ten wspomniany odstęp, górna biała "karetka", która jak wywnioskowałem odpowiada za cały ruch, nie dojeżdża całkowicie do tyłu:
    dopiero, gdy ręcznie ją dociągnę otwór między tłokami znika:

Zatem może problem leży gdzieś indziej?

###### DODANE

Otworzyłem obudowę i przyjrzałem się mechanizmowi przesuwu, tam wszystko wygląda ok, dojeżdża do samego końca.

0 0