Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sonel MIE-500, brak połączenia z miernikiem

Makc 31 May 2011 11:37 2572 2
 • #1
  Makc
  Level 2  
  Witam, zakupiłem ostatnio nowego laptopa firmy Toshiba (z systemem Windows 7). Służyć ma on do odczytywania pomiarów z miernika MIE-500. Do kabla łączącego urządzenie z komputerem zakupiłem przejściówkę z rs232 na USB (USB\VID_1A86&PID_7523&REV_0252) i zainstalowałem do niej sterowniki. Wygląda na to, że działają dobrze bo w menadżerze urządzeń w zakładce porty widnieje "USB-SERIAL CH340 (COM4)", a stan urządzenia to "To urządzenie działa poprawnie". Problem w tym, że zarówno w programie PE4 jak i w narzędziu do konfiguracji ściągniętym ze strony Sonela nie wykrywa miernika i wywala komunikat "Brak połączenia z miernikiem". Miernik jest ustawiony prawidłowo na tryb transmisji. Nie wiem w czym tkwi problem. Czy należy jeszcze coś dodatkowo zmienić w konfiguracjach czy może po prostu przejściówka nie działa?

  Edycja: Podłączyłem do komputera stacjonarnego i bez problemu widzi miernik. Więc problem musi tkwić w przejściówce. Tylko, że sterownik niby działa więc co można zrobić?
 • #2
  elpapiotr
  Electrician specialist
  Witam.

  Stara bolączka SONEL-a.
  Wina leży po stronie przejściówki. Miałem ten sam problem z laptopem i miernikami.
  Wymieniłem przejścówkę u sprzedawcy (MERASERW), pomogło, ściągam dane.
  Reklamować u SONEL-a, (p. Domański lub Jasiński).
  Kontakt do firmy na stronie SONEL-a

  PS. Na forach SEP i ise były poruszane identyczne tematy.
 • #3
  Makc
  Level 2  
  Rozumiem, że jedynym wyjściem jest wymiana adaptera? Ten który mam zakupiłem za 35 złotych w sklepie komputerowym i był to jedyny jaki mieli na stanie. Na allegro czy też w innym sklepie dostanę na pewno inny adapter, może nawet w niższej cenie, ale skąd znowu będę wiedział, że będzie działał? Na stronie DASL co prawda mają w ofercie adapter, który powinien na pewno działać z miernikami Sonela, ale cena jest w kilkakrotnie wyższa niż w wypadku adapterów reklamowanych np. na allegro. Czy to konieczny wydatek?