Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica do ładowania kondensatorów 12/310V na gotowym trafie

31 Maj 2011 15:14 2687 3
 • Poziom 18  
  Witam,
  chcę zbudować przetwornicę do ładowania kondensatorów lampy błyskowej. Z żelowego akumulatora 12V, chciałbym ładować kondensator 2000uF/310V. Mam gotowe trafo DA2034 (PDF) i chciałbym je wykorzystać. Jest ono zaprojektowane do pracy z dedykowanym układem ładowarki LT3750 (PDF) jednak nie udało mi się uruchomić przetwornicy z tym układem.
  Czy można na jego podstawie zbudować ładowarkę z dostępnym u nas kontrolerem w przystępniejszej obudowie?

  Dzięki.
 • Poziom 18  
  Przed zapytaniem na forum przeszukałem wcześniejsze tematy i nie rozwiałem wszystkich swoich wątpliwości. Nie kryję, że temat przetwornic nie jest moją najmocniejszą stroną. Chciałbym się dowiedzieć, czy mogę zastosować ten transformator z, na przykład, UC3845. Jeśli tak, to jak się do tego zabrać.
  Dziękuję za wszelkie wskazówki.
 • Poziom 42  
  Ten transformator rzeczywiście może współpracować praktycznie tylko z kontrolerami serii LT375x. Uruchamianie takiej przetwornicy to sprawa bardzo trudna i wymaga ścisłego trzymania się noty aplikacyjnej.
  Na dokładkę jest to największy transformator przygotowany przez CoilCrafta do tej aplikacji ale nadal ma on za małą indukcyjność strony pierwotnej, żeby udało się nad nim zapanować w warunkach amatorskich :(

  Polecam spojrzenie do Spisu treści działu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic562003.html - tam, w pierwszym poście, jest coś jeszcze większej mocy. Ale na innym transformatorze.