Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit W83TEX - wsad pamięci EEPROM

02 Cze 2011 23:10 4647 8
  • Poziom 16  
    Witam
    Trafiła mi się pralka Indesit W83TEX, w której niestety nie było pamięci EEPROM.
    Z tego co się dowiedziałem ktoś ją wymontował bo był z nią problem i miał zamontować inną działającą i skończyło się na tym, że miał ;-)
    Zakupiłem pamięć 93C86 (mam nadzieję, że to taka ma być) ściągnąłem wsad z jakiejś rosyjskiej stronki i niestety po włączeniu pralki najpierw błąd 13 (13 mignięć diodą) a później cyklicznie błąd 9 ( 9 mignięć ) i kręcący się programator.
    Błąd 9 niby oznacza problem z pamięcią EEPROM a więc może wsad, który udało mi się znaleźć jest niepoprawny.

Stąd moje pytanie - czy ktoś może mnie poratować poprawnym wsadem do tej pralki ??
    Dodam tylko, że numer seryjny to: S/N 207317011 46233100401
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pamięć masz właściwą. Na rosyjskiej stronie masz 4 wsady do tego typu - próbuj po kolei - któryś musi pasować.
  • Poziom 16  
    Niestety na tej stronie, którą znalazłem jest tylko jeden wsad do tego modelu co posiadam http://archive.espec.ws
    Są tam jeszcze do modeli W83T i W83TX ale to jednak inne modele.

Cytat:
    Na rosyjskiej stronie masz 4 wsady do tego typu

O którą rosyjską stronę chodzi bo zapewne nie tą co znalazłem ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rozejrzyj się dobrze : tu wszystko jest.
  • Poziom 16  
    Po prze-programowaniu pamięci (mam nadzieję właściwym wsadem) pralka zachowuje się już inaczej bo nie wyświetla błędu F09 tylko F03 a czasami F01. Postępy więc są ale coraz bardziej obawiam się, że może wina leżeć po stronie procesora.

Testowanie trwa....
  • Poziom 16  
    Po dość długiej przerwie dalej odgrzebuję temat.

Pralka cały czas wyrzuca błąd F03...

Zasilania procesora poprawne
    NTC - ok (połączenia do procesora ok)
    Triak silnika - ok
    Inne triaki - ok
    Przekaźniki - ok
    Silnik i cewka tacho - ok
    ULN - podmieniony

Pozostają chyba tylko dwie rzeczy: albo procesor albo EEPROM.

EEPROM zaprogramowałem niby poprawnym wsadem bo w zawartości jest symbol W83TEX ale na 100% pewności nie mam bo znalazłem tylko jeden wsad do tego konkretnego modelu.

Co dziwne teraz nawet bez pamięci EEPROM objawy są takie same i błąd F03.

Czyżby tylko wymiana procesora ??
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Wsad pewny i sprawdzony masz na PW
  • Poziom 16  
    Dziękuję bardzo za sprawdzony wsad.

Niestety i z tym wsadem pralka nie chciała poprawnie pracować i wyświetlała błąd F09.
    Na szczęście spróbowałem zaprogramować tym wsadem pamięć z innego sterownika od innego modelu pralki Indesit'a i o dziwo coś zaczęło działać.

Widocznie między pamięcią, którą kupiłem 93C86WP a pamięcią, która była w tym drugim sterowniku i na której zaczęło coś działać 93C86AN są jednak jakieś większe różnice.

Muszę jeszcze wszystko poskładać i przetestować dokładnie.
  • Poziom 16  
    Pralka przetestowana i działa OK

Winna była zarówno niewłaściwa pamięć jak i również niewłaściwy wsad.

Dziękuję wszystkim za pomoc a szczególnie euro2L za sprawdzony wsad.

Po dość długim czasie temat do zamknięcia :)