Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobry laptop do grafiki. Kwota do 5000 zł.

03 Cze 2011 20:26 4945 23
  • Poziom 11  
    Witam, Moja dziewczyna idzie do szkoły na reklame wizualną. Z racji tego będzie jej potrzebny dobry laptop Taki żeby pociągnął lepsze programy graficzne bez zbytniego wysilania sie. Prosił bym o propozycje lepszych Laptopów, w cenie mysle ze do 5Kpln max ale można było by i takie do 3;) Jesli temat już był to poprosze o link do takowego ponieważ nie bardzo mi działa wyszukiwarka (wyskakuje jakiś błąd). Z góry dziękuje.
  • Poziom 15  
    Witam podepnę się pod temacik.

Chcę kupić komputer do obróbki filmów w tym też Full HD,obecnie mam laptopa
    Toshiba C2Duo T5550 2GB Ram i HD2600...i jest cienko...
    Prawie brak podglądu w After Efects CS4,nawet export do ramu niewiele daje( ostro klatkuje)....
    Edius po dodaniu tylko samego przejscia też tnie.

I tu pytanko co wybrać?
    Laptopa czy komputer stacjonarny do 2700...

Laptop:
    Procesor INTEL CORE i7-2630QM (Sandy Bridge) 4x2,0GHz oraz do 2,9GHz dzięki Turbo Boost, 6mb cache

Mocna i wydajna karta graficzna NVIDIA GEFORCE GT540 1024MB DDR3, obsługa DirectX 11

Matryca 17,3", podświetlana diodami LED, panorama, HD+ 1600 x 900

Pojemny dysk twardy SATA II 500GB
    Pamięć RAM 4GB DDR3
    Nagrywarka DVDRW (nagrywaj płyty DVD+-RW, CD-RW)
    Karta WiFi 802.11 b/g/n-DRAFT
    Aluminiowe wnętrze notebooka
    Bluetooth 3.0
    Kamera internetowa z wbudowanym mikrofonem
    Sterowniki do Windows 7
    Za 2699...

Asus Radeon HD 5670 1GB DDR3 PCI-E BOX
    ASRock M3A770DE
    AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX
    Patriot DDR3 2x4096MB 1333MHz CL9.0 PGS Sector5 »
    WD Caviar Green WD7500AARX (3.5'', 750GB, SATA/600)
    Modecom Logic B21 czarna
    Modecom Feel 600W
    LG GH22NS50RBBB czarny OEM »
    Asus 19" LED VW197D »
    Tracer Exclusive TRM-SO33 Medusa
    Tracer Impact TRK-103

Całość za ok 2000,parę groszy zostawilem na ew. UPGRADE...
  • Poziom 43  
    i7-2630 jest szybszy? Śmiechu warte.
  • Poziom 43  
    Passmarkiem porównujesz AMD i Intela? Co jeden test ma do wydajności, i to w grafice? Tyle, co piernik do wiatraka.
  • Poziom 43  
    Phenom 955
    Asrock m3a770de (zamierzasz podkręcać procesor do granic możliwości?)
    8gb dowolnego markowego ramu 1333/1600-cl9, byleby tani
    HD Radeon 6850 lub GTX 560 zależnie od programów, z jakich będziesz korzystać- musisz sam doczytać.
    HD502HJ lub HD103SJ jak budżet pozwoli, bardzo szybkie, tanie i dobre dyski
    Obudowę np. SilentiumPC Brutus
    Reszta może być, jak Tracer ci odpowiada (dla mnie ich produkty to buble)
    XFX 450w/OCZ SXS2 500W
    Powinien w budżecie zmieścić się nawet jakiś Benq 22" full hd.
    Ewentualnie zamiast phenoma i tej płyty, procesor i3-2100 i najtańsza możliwa płyta pod niego, powinien być wydajniejszy niż phenom, kosztem ilości rdzeni fizycznych (ma ich 2, phenom 4)
  • Poziom 43  
    Jak za taką cenę Phenom II 955 bardzo wydajny procesor.
  • Poziom 15  
    fiend_ napisał:
    Asrock m3a770de (zamierzasz podkręcać procesor do granic możliwości?)

Zależnie czy ma to wpływ na czas renderowaia...ale raczej nie...Chyba że 16gb Ram (4 sloty ddr3) Chętnie zmienię na tańszą,ale jaką?
    fiend_ napisał:
    8gb dowolnego markowego ramu 1333/1600-cl9, byleby tani

Patriot DDR3 2x4096MB 1333MHz CL9.0 PGS Sector5 » 176zł ok.
    Czy rozbudowa później do 16gb ma sens?
    fiend_ napisał:
    HD Radeon 6850 lub GTX 560 .
    nie wiem czy taka karta mi potrzebna,nie gram w gry budżet z tego segmentu wolałbym przekierować. np na Nagrywarkę blu-ray. Ewentualnie coś tańszego.

fiend_ napisał:
    HD502HJ
    x2 na jednym system na drugim materiał do obróbki??Pewnie RAID 0

fiend_ napisał:
    SilentiumPC Brutus
    komputronik 140zł

Modecom to Tracer?? Postawiłem 3 Pc na Modecomie i jest ok.Ale może to fart.

Ocz ok.

fiend_ napisał:
    Ewentualnie zamiast phenoma i tej płyty, procesor i3-2100 i najtańsza możliwa płyta pod niego, powinien być wydajniejszy niż phenom, kosztem ilości rdzeni fizycznych (ma ich 2, phenom 4)

Do renderowania chyba lepiej 4 rdzenie...

Konfiguruje na agito,ale może gdzieś kolega poleca?
  • Poziom 22  
    Nie chcę nikogo obrazić ani nic z tych rzeczy, chcę jedynie wyjaśnienia. Każdy z Was daje super sprzęty, wysoka półka, lecz "draka_xD" nie podał jakie mniej więcej będą programy zastosowane do tego celu. Nie jestem grafikiem, nie zajmuję się tym. Też nie jestem mózgiem w tych sprawach, lecz dajmy że taki lap z wysokiej półki nie będzie w pełni wykorzystany, wydamy na niego dajmy te 5k zł a za 3k zł kupimy w pełni wystarczający sprzęt do tych celów. Zresztą kolega powiedział:
    draka_xD napisał:
    Moja dziewczyna idzie do szkoły na reklame wizualną

Według mnie to nie będą tam programy co wymagają aż tyle, chyba że się mylę.
    Na przykład posiadam lapa toshiba satellite p200 1ee po lekkiej modernizacji posiadam obecnie 4GB ramu oraz win7 64bit. Na takim sprzęcie zagrałem sobie spokojnie w Gothic4 a sąsiadowi lekko się zacinała gierka i z tego powodu kupuje nowego kompa za 3k zł, wystarczyło dodać ramu i zmienić grafe i by sie pograł, a tu słyszę że wydał 3 koble.
  • Poziom 15  
    Dlatego też podałem linki, kolega sam poczyta testy opinie i najlepiej będzie jak sam zdecyduje który mu odpowiada. Tam jest wszystko opisane czarno na białym.
  • Poziom 43  
    To nie autor obecnie prowadzi dyskusje, jasne że doradzimy mądrzej, bo za 2.7 laptop ni chu chu nie umywa się do desktopa. Wyższy zegar na pewno coś tam zmienia, ale co do i3-2100 i phenoma 955- przeczytaj recenzje, nie wiem jak jest w twoich programach, ale czuję, że phenom dostaje po d#pie.
    8GB które podałeś jest ok, choć nie wiem, czy nie da się taniej. Przede wszystkim- nie kupuj w komputroniku! Cena w ogóle nie adekwatna do ich obsługi, czy "fachowości"...
    Skapiec.pl, ceneo.pl i opineo.pl- przestudiuj sobie części i sklepy na tych stronach.
    To w końcu agito, czy komputronik?
    16gb raczej nie wykorzystasz na tym komputerze, może za 2-3 lata najprędzej (choć wątpie) Raid 0 jak najbardziej. Tracer to po prostu plastikowe buble, niewiele lepsze niż Modecom i inne plastikowe buble, które Polacy łykają masowo.
    Myślę, że jednak zostałbym przy tej 6850, bo wspomaga ona sprzętowo edycję filmów full hd.
  • Poziom 15  
    Nie było tutaj czasem mowy o kupnie laptopa? Chyba trochę odbiegliście od tematu. Albo ja już po prostu nic nie kumam.
  • Poziom 31  
    zaq30 napisał:
    Nie było tutaj czasem mowy o kupnie laptopa? Chyba trochę odbiegliście od tematu. Albo ja już po prostu nic nie kumam.

Cardesigner napisał:
    I tu pytanko co wybrać?
    Laptopa czy komputer stacjonarny do 2700...

więc temat jest raczej ogólny jeśli zastanawiamy się nad sprzętem dla Cardesignera
    Choć on podpiął się pod inny temat. ;)
  • Poziom 11  
    Witam panowie u mnie wybór padł na http://allegro.pl/dell-xps-l702x-i7-2630qm-8gb-500gb-gt555-fullhd-3d-i1846135169.html

Dell XPS L702x srebrny
    Procesor Core i7-2630QM 2.00 GHz do 2.90 GHz
    Technologia Intel Hyper Threading i Turbo Boost 2.0
    8 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3
    Dysk twardy o pojemności 500 GB 7200 obr.
    Możliwość montażu drugiego dysku twardego
    Matryca Full HD 17,3" 3D z podświetleniem LED
    Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 555M 3 GB

Technologia NVIDIA Optimus
    Złącza HDMI, eSATA, USB 3.0, S/PDIF
    Wbudowany tuner TV

Interfejs Bluetooth
    Markowe głośniki JBL 2.1
    Aluminiowa obudowa

I nawet jestem w stanie go polecić ;)
  • Poziom 15  
    draka_xD napisał:
    Dell XPS L702x srebrny

Fajny,ale przekracza budżet x2 :)
    Jednak zostanę przy Stacjonarnym...
    fiend_ napisał:
    ale co do i3-2100 i phenoma 955- przeczytaj recenzje

Core i3 2100 niejednokrotnie nie może rywalizować z czterordzeniowym Phenomem II X4 955 BE (w takich zastosowaniach jak konwersja materiału wideo czy rendering), w wielu przypadkach prezentuje jednak zbliżoną wydajność a w grach zapewnia ogólnie lepszą wydajność (nawet w tych tytułach wykorzystujących więcej niż jeden~dwa wątki)

źródło :
    http://www.frazpc.pl/artykuly/886931,INTEL_CO...0_VS_AMD_PHENOM_II_X4_955__TANIE_I_DOBRE.html

Dobrze wypada i5 2500k lub nawet 750....
    fiend_ napisał:
    To w końcu agito, czy komputronik?

Obudowy SilentiumPc nie ma w agito.
    Sprawdzałem też Ram.net jest wszystko cena podobna.

Nie wiem co robić...czekać aż spadnie i5...
  • Poziom 31  
    Cardesigner napisał:
    Nie wiem co robić...czekać aż spadnie i5...

Na razie się nie zapowiada, że spadnie. W każdym razie nie radykalnie.
  • Poziom 15  
    Może tak.... składam takie coś,dzięki kolegom z forum zwłaszcza fiend_
    ...chwała mu za to.

AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX 415zł
    Samsung SpinPoint F3 HD502HJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300) x 2 RAID 0 328zł
    Patriot DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 PGS Sector5 200zł
    LG 21.5" LCD W2240S-PN 363 zł
    ASRock M3A770DE 234zł
    Silentium Pc Brutus 410 czarna 140zł
    LG BH10LS30 RBB czarny OEM 372zł
    OCZ Modxstream Pro 600W Modular 249zł
    Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX 585,00 zł

Total 2888 pln

I teraz pytanko do szanownych Kolegów gdzie mogę przyciąć koszta,jeśli się da...

Dodano po 10 [minuty]:

Zestawik z I5 2500 i najtańsza płyta główna z RAID Asus P8H61-M LX R3.0

3230 zł :/

Dodano po 9 [minuty]:

Dla mnie miarą wydajności renderowania tych procków jest czas,a mi aż tak na czasie nie zależy...Niech sobie mieli.

Najważniejszą sprawą jest to żeby wszystko płynnie chodziło.
    Obecnie w podglądzie projektu w Sony Vegas 9 pro mam 2kl/s !!! nie da się pracować bez zrzucenia podglądu do ramu a i po tym klatkuje...
  • Poziom 43  
    Zasilacz weź corsair cx 430 v2, wystarczy pod ta kartę, a kosztuje blisko 100zł mniej. Blu-ray koniecznie?
  • Poziom 15  
    Muszę nagrywać filmy full hd więc.Tak

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

A teraz takie pytanie...jak wiadomo idzie zima sezon na filmowanie się kończy więc zakup kompa odłożę chyba na 2012 styczeń,luty.

I tu pojawia się pytanie na co mogę liczyć po nowym roku w tym samym budżecie?
  • Poziom 43  
    Być może wyjdą już kolejne generacje kart graficznych, są one zapowiadane na q1/2012. Phenom będzie coraz trudniej dostępny, jego miejsce zajmie jakiś fx-4xxx i pewnie w to będzie trzeba celować. Ewentualnie i5-2300/2400