Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw kina domowego do domu za kwotę 6000zł.

04 Cze 2011 15:20 2366 8
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Chciałbym zaciągnąć Waszej rady oraz poprosić o podpowiedź jak skompletować sobie zestaw do muzyki i kina.
    Poszukuję zestawu, który ma służyć zarówno do oglądania filmów jak i słuchania muzyki, mniej więcej 40/60.
    Melomanem nie jestem, ale zależy mi na nieco lepszej jakości muzyki.
    Powierzchnia jaką dysponuję to pokój (w kształcie prostokąta) połączony z aneksem kuchennym, razem o powierzchni 32m2, sam pokój to ok 20m2.
    Sprzęt nie będzie ustawiony w części kuchennej.
    Mam dylemat czy lepiej kupić zestaw kina domowego (5.1 albo 7.1 ale czy to ma sens do filmów z komputera?) czy lepiej stereo i jak później ten sprzęt rozmieścić w pokoju żeby był jak najlepszy efekt.
    Kwota jaka mogę przeznaczyć to ok. 6000 zł.

Pozdrawiam.
    Artur
  • Poziom 39  
    stereo to stereo a kino to kino

musisz podjac decyzje czy tylko stereo czy jednak i kino

z takim budzetem mozna juz poszalec
    wszystko fabryczne czy moze namowisz sie na DIY (zrob to sam)

budzet jest na kolumny + amplituner?
  • Poziom 9  
    Chyba jednak się zdecyduje na zestaw stereo. Jeśli chodzi o rodzaj muzyki to będzie bardzo różny. Ja np.: słucham Claptona, ACDC albo Dire Straits a żona woli coś z popu. Z tego co czytałem na forum do takiej różnej muzyki oraz filmów najlepiej się sprawdza amplituner Harman Kardon. Pytanie tylko jaki i jakie kolumny (ewentualnie subwoofer zeby filmy tez dawaly jakis efekt) do tego. Budzet jest na nowy amplituner i nowe kolumny (wszystko fabryczne).
  • Poziom 39  
    o subwooferze pomysl dopiero jak posluchasz kolumn
    jak odrazu myslisz o subwooferze to lepiej kupic duze kolumny i wtedy wyjdzie taniej a nawet lepiej

z kolumn to szczerze polecam http://www.stx.pl/fx-300.html
    kolumny o rewelacyjnym stosunku jakosc/cena
    brzmienie bardzo wyrownane z mocnym basem

niestety w twoim pomieszczeniu moze zabraknac basu wiec moglbys pomyslec o wiekszych kolumnach http://www.stx.pl/fx-200.html
    tu nadal cena/jakosc na wysokim poziomie
    calosc bardzo wyrownana, czysta gora, poprawna srednica itp. jednak przy nizszych poziomach glosnosci w/w AWXy maja wiecej basu... dopiero przy wyzszych glosnosciach wiekszy glosnik pokaze swoja przewage

zeby polecic cos innych marek trzeba by mocno w gore skoczyc z cena za same kolumny...

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [Pablo]
  • Poziom 9  
    Na stronie harman kardon sa dostepne tylko 2 amplitunery stereo HK 3390 oraz HK 3490. Oba nie posiadaja wejscia HDMI. Nie ukrywam ze zalezy mi na tym wejsciu aby podlaczyc komputer. Czy istnieje jakas alternatywa? Jesli nie to z tych 2 amplitunerow ktory lepiej kupic? Cenowo jest tylko 250 zl roznicy.
  • Moderator
    Do czego potrzebujesz HDMI w amplitunerze stereo? Nie masz żadnego innego wyjścia w karcie dźwiękowej?
  • Poziom 9  
    W laptopie mam tylko wyjście na słuchawki. Wystarczy to? Pod względem wiedzy o amplitunerach jestem zupełnie zielony. Do tej pory nie miałem z tym nic do czynienia.