Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona karta sim, odzyskiwanie danych

06 Cze 2011 16:30 10758 5
  • Poziom 15  
    Kilka dni temu, mój kolega, który był pod wpływem alkoholu wpadł na genialny pomysł, by pogryźć moją kartę sim. Telefon jej nie wykrywa, a zależy mi na kontaktach, które zawierała. Czy jest jakiś sposób na ich odzyskanie?
  • Poziom 15  
    Musisz najpierw kupić czytniki kart sim, oraz pokaż zdjęcia tej karty jak to wygląda (z obu stron) wtedy łatwiej będzie coś zaradzić.
  • Poziom 21  
    Na moje oko najbardziej uszkodzony jest środek chip'a, wiąże się to z całkowitym brakiem możliwości odczytu danych.
    Przypuszczam że firmy bądź instytucje zajmujące się odzyskiwaniem danych mogłyby mieć poważny problem z odczytem, jednak nie chciałbym ferować wyroków i stwierdzać ostatecznie że jest to niewykonalne.
  • Poziom 20  
    Karta jest w tragicznym stanie bo pewnie został uszkodzony chip... także wątpię że ktokolwiek się podejmie próby odzyskania... zresztą pewnie to będzie koszt kilkuset złotych - więc chyba szkoda zachodu?? Jeżeli zależy Ci na Twoim nr tel zrób duplikat karty za 20 zł w orange i próbuj znów kompletować numery.

A na przyszłość może wato pomyśleć o kopii zapasowej danych z sim?? Orange świadczy taką usługę. http://www.orange.pl/inactive_backup_start.phtml