Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór przenośnego PC [Do Biura]

Grocki 07 Cze 2011 12:44 1967 13
  • #1 07 Cze 2011 12:44
    Grocki
    Poziom 10  

Witam,

Pisze do Was drodzy forumowicze ponieważ mam problem związany z doborem laptopa/notebooka w kwocie 400-600 złotych.

Oczywiście nie mam na myśli nowego sprzętu.

Do czego potrzebuje takiego przenośnego PC?

W grę wchodzą drobne prace biurowe.
    Moją mocną stroną nie jest Hardware tak więc:
    * Kładę nacisk na dobry zasięg wbudowanej karty sieciowej (WiFi)
    * W miarę rozsądny akumulator, chodzi głównie o trwałość i czas pracy i ew. średnie koszta wymiany tj 120-200 złotych.
    * W miarę rozsądna matryca, będę pokazywać na tym sprzęcie różne prace swoim klientom
    W takiej cenie raczej ciężko o ultra-lekki model ale jak znacie to podajcie.

Czego oczekuje.

Drodzy forumowicze proszę o wypisanie modeli które macie, mieliście i na dzień dzisiejszy mogą być w cenie którą podałem.

Za wszelkie zainteresowanie serdecznie dziękuje.

0 13
  • #2 07 Cze 2011 14:31
    jonas
    Poziom 19  

Może to nie być łatwe w tej cenie, ale obejrzyj kolego Della model D610. Demonem wydajności to on nie będzie, ale do tego o czym piszesz będzie się nadawał znakomicie.

0
  • #3 08 Cze 2011 09:25
    Grocki
    Poziom 10  

Witam serdecznie, znalazłem coś takiego:
    Link do Allegro
    Mam jeszcze pytanie, bez stacji dokującej da się podłączyć do każdego laptopa kabel VGA? Przykładowo do rzutnika, monitora?

Cena jest bardzo Ok, odbiór osobisty, więc mogę zobaczyć, co i jak.

Wszystko fajne i sprawne jak wynika z aukcji.

Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?

Szczerze to ten Laptop ma i tak za dużo niż mi potrzeba, ale ma już u mnie plusa.

Jak ktoś miał Laptop/notebook, który dobrze mu służył i jego cena nie przekracza 600 złotych proszę o podzielenie się opiniami?
    Nie chce kupować na ślepo.

Pozdrawiam.

0
  • #4 08 Cze 2011 14:16
    jonas
    Poziom 19  

Da się do każdego, który ma sprawne wyjście VGA (niebieskie w kształcie trapezu).

Miałem służbowego Della D630, kolega miał D610, teraz mam prywatnego D830. Przywykłem do tej ergonomii, usterek sprzętowych przez dwa lata użytkowania tych modeli nie udało się stwierdzić ani mnie, ani koledze. Gdybym miał znów kupować laptopa, na pewno byłaby to seria D tej firmy.

0
  • #5 09 Cze 2011 09:11
    Grocki
    Poziom 10  

Upolowałem ten laptop, ale mam pewne wątpliwości, bateria jest używana, ale sprawna. Mam zarezerwowane środki na kupno baterii tak jak wspominałem od 120 do 200 złotych jestem w stanie przeznaczyć i tutaj pojawia się pytanie.
    Warto kupować zamiennik baterii czy tylko i wyłącznie oryginalny daje taką wydajność i wytrzymałość?

0
  • #6 09 Cze 2011 21:31
    jonas
    Poziom 19  

Sprawna to znaczy ile trzyma?

D830 kupiłem używanego, bateria trzyma około 2 godzin. D630 miałem nówkę, bateria trzymała 6 godzin, ale była powiększona (wersja laptopa ATG).

Co ciekawe po ponad roku użytkowania moja trzymała nieco ponad 5 godzin, a bliźniaczy egzemplarz kolegi z pracy zaledwie 2. Dużo zależy od sposobu używania, on bardzo często ładował i rozładowywał, ja zazwyczaj "wisiałem" na zasilaczu.

Oryginalna czy zamiennik - jaka to różnica, skoro obie mają napis "Made in China"?

0
  • #7 09 Cze 2011 21:36
    JacekP-bio
    Poziom 12  

Jeżeli mógłbym poradzić: to ze względu na czas pracy baterii, wygodę i lekkość to IBM Thinkpad X60S. Laptop potrafi pracować do 3 albo 4 godzin na baterii. Jest niezwykle lekki i wydajny.

Jest to typowy beznapędowiec.

Opis

0
  • #8 10 Cze 2011 09:09
    Grocki
    Poziom 10  

Jonas przepraszam, ale źle się wyraziłem, pisząc upolowałem miałem na myśli, że mam zarezerwowany w sklepie z Allegro na Jana Pawła II.

Zostanie dla mnie jedna sztuka, jadę po tego D610, 30 Czerwca najprawdopobniej.
    Cena nie jest jakaś straszna 650 złotych trochę ponad tyle ile wyznaczyłem, ale dziękuje za pomoc i raz jeszcze przepraszam za niejasne wyrażanie się.

Czyli co do baterii nie ma sensu się zastanawiać i brać zamiennik?
    W tym rzecz, że ja będę dużo jechać na baterii do upadłego :)

Drogi Jacku IBM Thinkpad X60S nie mogę odszukać na allegro, będę miał chwilę to prześwietlę sieć i dam znać, dziękuje za propozycję.

0
  • #9 10 Cze 2011 20:49
    jonas
    Poziom 19  

Zanim kupisz jakąkolwiek baterię, zobacz ile naprawdę trzyma ci ta, która w laptopie już jest. Może to być godzina (nieźle), dwie (świetnie) lub więcej (mało prawdopodobne, ale możliwe). Przyciemniona maksymalnie matryca i wyłączona karta WiFi też wydłużają zauważalnie czas pracy. Mój D830 jest poleasingowy z USA (sądząc po naklejkach na spodzie), z włączonym WiFi i matrycą na 30% trzyma około dwóch godzin.

IBM X60S ma matrycę 12", co niekoniecznie musi oznaczać komfortową pracę, za to na pewno oznacza komfortową mobilność. Na Allegro znalazłem cztery ("x60s" w wyszukiwarce), ceny około 700-800 zł.

0
  • #10 10 Cze 2011 21:46
    JacekP-bio
    Poziom 12  

Powiem tak, mam ogromną przyjemność pracy z tym laptopem, wydajny nawet jak na dzisiejsze standardy. Klawisze są bardzo wygodne i miękkie. pracuję na XP 32 bitowym. Moja 32 bitowa wersja obsłuży maksymalnie 3 GB ramu. Na laptopie bez problemu można zainstalować Windowsa 7 oraz Vistę. trzeba dobrze się naszukać by udało się znaleźć wersję z procesorem 64 bit. Sztuki wyposażone w 64 bitowy procesor osiągały ceny powyżej 1000 zł na Allegro. Niezależnie od wersji cpu są zawsze dwurdzeniowe. Są dwie wersje baterii do tych laptopów (różnica to czas pracy i wielkość baterii). Laptop występuje również w wersji tablet (allegro ponad 1200 zł). Do laptopa można dokupić stację dokującą z napędem DVD i dodatkowym dyskiem twardym lub zainstalować system poprzez napęd USB. Ciekawą cechą laptopów IBM jest joystick zastępujący myszkę, nie jest to za wygodne wyjście, ale pozwoliło zmniejszyć rozmiary.

Cytat:

Są dostępne drivery do Windowsa Vista oraz Windowsa 7.

Cytat:

Zgadzam się z jonas - apropo pracy, trzeba przyjrzeć się laptopowi i popracować na nim, nie każdy lubi takie maleństwa. Duża mobilność jest bezdyskusyjna.
    Jeżeli zaś cena nie może być za wysoka ? Proponuję X31 Thinkpad ... właściwie tytanową legendę.

Cytat:

0
  • #11 13 Cze 2011 09:17
    Grocki
    Poziom 10  

Do 30 czas. Muszę się dobrze zastanowić ponieważ nie będzie mnie stać na kupno nowego przez dłuższy czas, około roku może trochę więcej.

Dziękuje wszystkim serdecznie za propozycje.
    W wolnej chwili zobacze propozucje Pana JacekP-bio i dam edita co i jak.

@EDIT
    ThinkPad X60s - obecny na Allegro od 650 złotych (licytacja) do 830 złotych (Kup teraz).
    Ja nie kupuje w ciemno, wszystko z Allegro odbieram osobiście i niestety tego modelu nie ma nikt na sprzedaż w Warszawie.
    Czyli odpada ale z końcem Czerwca na pewno sprawdzę czy się nie pojawił.

IBM ThinkPad X31 - Jest jedna, jedyna sztuka w dodatku z Warszawy ale ma uszkodzoną obudowę i baterię do regeneracji.
    Sama bateria to nie jakiś straszny kłopot ale obudowa ;/
    Czyli odpada :(

Internet mówi :

IBM ThinkPad X31

Wydajność to 1/5
    Funkcjonalności 5/5
    Bateria 4/5
    Energooszczędność 5/5

ThinkPad X60s

Wydajność 4/4
    Funkcjonalność 5/5
    Bateria 4/5
    Energooszczędność 5/5

Dell Latitude D610

Wydajność 5/5
    Funkcjonalność 5/5
    Bateria 4/5
    Energooszędność 5/5

Mi się strasznie podoba Ten D610.
    Hmmm...

Zagwozdka...

:)

Pozdrawiam

0
  • #12 13 Cze 2011 23:05
    zen3x
    Poziom 30  

Mały, przenośny i fukcjonalny. Toshiba Portege r200 lub R500.

0
  • #13 17 Cze 2011 15:32
    Grocki
    Poziom 10  

Coraz bliżej do upragnionego laptopa.

Ten R200 jest ciekawy ale już R500 pod względem ceny to masakra.

Ale R200 dodaje do obserwowanych i 30 Czerwca zacznie sie polowanie :)

Życzę miłego weekendu chłopaki :)

0
  • #14 01 Lip 2011 00:24
    Grocki
    Poziom 10  

Kupiłem :D Niestety źle oceniłem swoje fundusze ale znalazłem coś kozackiego :) Kupiłem TabletPC TC 4200 firmy HP. O takie coś mi chodziło ma obracany ekran i składa się w tablet co baaaaaaaaaaaardzo będzie mi pomocne przy pokazywaniu klientom różnych prac :) Jutro zdam recenzję co o nim myślę tak dokładnie bo już idę spać, miałem ciężki dzień. Mogę się podzielić faktem, że dziewczyna zdradziła mnie kilka razy i to ukrywała, wszystkiego się odechciewa ;/

@edit!!

Tak jak wspomniałem kupiłem TabletPC TC 4200.
    Parametrami może nie zachwyca jakoś ekstra:

Nazwa modelu: HP tc4200 Tablet PC 40GB
    Kategoria: tablet PC
    Typ: HP tc4200 Tablet PC PM-740 / 512MB / 40GB / 12, 1
    Wielkość: 285 x 235 x 30 mm (2 kg)
    Chipset: Intel 915GM
    Procesor: 1.7 GHz (Intel Pentium M)
    Pamięć: 512 MB (PC2700 SO-DIMM 200pin (DDR333))
    Dysk twardy: 40 GB
    Ekran: 12.0' - 1024x768 (XGA, 4:3)
    Grafika: Intel Graphics Media Accelerator 900 (128 MB)
    Sieci: modem (RJ-11), LAN 10/100 Mbit (RJ-45), WiFi
    Interfejs: IrDA, USB 2.0, PCMCIA typ II, VGA (D-Sub konektor), S-Video (TV out), mikrofon/line-in, słuchawki/line-out
    Urządzenia wskazujące: klawiatura, touchpad (panel dotykowy)
    Bateria: 6ogniskowa Li-Ion batereia
    System operacyjny: Windows XP Home
    Technologia: Centrino
    Pozostałe właściwości: czytnik odcisków palców, czytnik kart pamięciowych, Czytnik SmartCard

Coś co mnie urzekło w tym TableciePC to obrotowy ekran i matowa matryca która niezależnie „jak się patrzy” pokazuje wszystko 

Nada się doskonale do pokazywania klientom moich prac 

Śmiało mogę powiedzieć, że to otwierania prezentacji, pisania w Wordzie oraz tworzenia drobnych rzeczy nadaje się doskonale!

Do minusów mogę zaliczyć:
    Baterię
    Cenę rysika
    Dedykowany system operacyjny do TabletówPC
    Zawiasy laptopa
    Obudowę

Cała reszta jest ok., dodam jeszcze, że ogromnym plusem jest możliwość podłączenia dodatkowej baterii u dołu laptopa z częścią obudowy

W sklepie zastanawiałem się jeszcze za tym D610 ale uznałem, że ten będzie lepszy.

Dziękuję wszystkim usera za zainteresowanie zycząc miłego tygodnia.

Pozdrawiam SERDECZNIE!

0