Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przepływomierz Passat 1.9

leniuk 07 Jun 2011 14:28 8050 8
    leniuk
    Level 13  
    Witam.
    Wystąpił mały problem z przepływomierzem- a dokładnie przestał działać bo zniknął montowanym na nim termistor. Czy ktoś może mi podać parametry tego termistora? Ma ktoś może opis wyprowadzeń tego przepływomierza?
    trans-serwis
    Level 39  
    Jesteś pewien, że termistor tam był?
    leniuk
    Level 13  
    Tego nie jestem pewien, miałbym pewność gdybym posiadał drugi taki moduł. Wiem że teoretycznie używa się mostka z platynowymi rezystorami, lecz przy obecnym poziomie elektroniki niema potrzeby budować układu w taki sposób i używać drogich elementów. Zamiast dwóch platynowych rezystorów wystarcza jeden i jakiś czujnik temperatury otoczenia. Jeżeli był by ktoś łaskaw podejść do swojego auta i wyciągnąć sam czujnik (nie trzeba nic zbytnio rozbierać - trzymają go tylko 2 śruby i uszczelka oring) i dokonać pomiaru wartości tego elementu w 2-3 temperaturach to by mi bardzo pomogło.
    Sztomel
    Level 35  
    Nie doszukuj się czegoś czego tam być nie powinno. Zauważ, że wtyczka do przepływomierza ma jeden (pierwszy) pin wolny gdyż czujnik temperatury zasysanego powietrza G72 masz montowany w dolocie pomiędzy intercoolerem a kolektorem ssącym (zależnie od rocznika Passata jest albo odrębny albo zintegrowany z czujnikiem G71 ciśnienia doładowania) więc drugi w przepływce jest zbędny. Po czym stwierdzasz, że Twój przepływomierz przestał działać ?
    leniuk
    Level 13  
    Na zdjęciach z allegro jest ten termistor założony. O uszkodzeniu przepływomierza świadczyło zwiększenie zużycia paliwa i odpowiedni błąd wskazywany przez komputer. Ma ktoś opis wyprowadzań przepływomierza?
    trans-serwis
    Level 39  
    Który rok tego passata i jaki symbol silnika, że na allegro znalazłeś przepływkę do niego z termistorem.
    Sztomel
    Level 35  
    Jeśli sterownik silnika zgłasza kod błędu dot. braku połączenia lub zwarcie na G70, którego nie da się skasować a po odpięciu od przepływki wtyczki na włączonym zapłonie i sprawdzenie pinów wg opisu nie będzie miało żadnych odchyłek a nadto w logu dynamicznym grupy 003 w sterowniku silnika wartość MAFactual będzie ciągle stała mimo zmiany obrotów silnika i czyszczenie styków przepływki nic nie zmieni to możesz ją wtedy wywalić na śmietnik :

Tylko jedna prośba : kupując kolejną przepływkę nie szukaj tej z termistorem bo i tak nie masz we wtyczce pinu (nr 1) by sterownik odczytywał wartość temperatury zasysanego powietrza. Już raz Ci napisałem, że czujnik G72 masz nie w przepływce tylko w dolocie powietrza doładowanego.
    leniuk
    Level 13  
    MAF przyjmował tylko 2 wartości według komputera. Na czym fizycznie polega awaria tego przepływomierza?
    trans-serwis
    Level 39  
    Jaki masz symbol silnika?