Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przepływomierz Passat 1.9

leniuk 07 Jun 2011 14:28 8050 8
 • #1
  leniuk
  Level 13  
  Witam.
  Wystąpił mały problem z przepływomierzem- a dokładnie przestał działać bo zniknął montowanym na nim termistor. Czy ktoś może mi podać parametry tego termistora? Ma ktoś może opis wyprowadzeń tego przepływomierza?
  Przepływomierz Passat 1.9
 • #2
  trans-serwis
  Level 39  
  Jesteś pewien, że termistor tam był?
 • #3
  leniuk
  Level 13  
  Tego nie jestem pewien, miałbym pewność gdybym posiadał drugi taki moduł. Wiem że teoretycznie używa się mostka z platynowymi rezystorami, lecz przy obecnym poziomie elektroniki niema potrzeby budować układu w taki sposób i używać drogich elementów. Zamiast dwóch platynowych rezystorów wystarcza jeden i jakiś czujnik temperatury otoczenia. Jeżeli był by ktoś łaskaw podejść do swojego auta i wyciągnąć sam czujnik (nie trzeba nic zbytnio rozbierać - trzymają go tylko 2 śruby i uszczelka oring) i dokonać pomiaru wartości tego elementu w 2-3 temperaturach to by mi bardzo pomogło.
 • #4
  Sztomel
  Level 35  
  Nie doszukuj się czegoś czego tam być nie powinno. Zauważ, że wtyczka do przepływomierza ma jeden (pierwszy) pin wolny gdyż czujnik temperatury zasysanego powietrza G72 masz montowany w dolocie pomiędzy intercoolerem a kolektorem ssącym (zależnie od rocznika Passata jest albo odrębny albo zintegrowany z czujnikiem G71 ciśnienia doładowania) więc drugi w przepływce jest zbędny. Po czym stwierdzasz, że Twój przepływomierz przestał działać ?
 • #5
  leniuk
  Level 13  
  Na zdjęciach z allegro jest ten termistor założony. O uszkodzeniu przepływomierza świadczyło zwiększenie zużycia paliwa i odpowiedni błąd wskazywany przez komputer. Ma ktoś opis wyprowadzań przepływomierza?
 • #6
  trans-serwis
  Level 39  
  Który rok tego passata i jaki symbol silnika, że na allegro znalazłeś przepływkę do niego z termistorem.
 • #7
  Sztomel
  Level 35  
  Jeśli sterownik silnika zgłasza kod błędu dot. braku połączenia lub zwarcie na G70, którego nie da się skasować a po odpięciu od przepływki wtyczki na włączonym zapłonie i sprawdzenie pinów wg opisu nie będzie miało żadnych odchyłek a nadto w logu dynamicznym grupy 003 w sterowniku silnika wartość MAFactual będzie ciągle stała mimo zmiany obrotów silnika i czyszczenie styków przepływki nic nie zmieni to możesz ją wtedy wywalić na śmietnik :
  Przepływomierz Passat 1.9

  Tylko jedna prośba : kupując kolejną przepływkę nie szukaj tej z termistorem bo i tak nie masz we wtyczce pinu (nr 1) by sterownik odczytywał wartość temperatury zasysanego powietrza. Już raz Ci napisałem, że czujnik G72 masz nie w przepływce tylko w dolocie powietrza doładowanego.
 • #8
  leniuk
  Level 13  
  MAF przyjmował tylko 2 wartości według komputera. Na czym fizycznie polega awaria tego przepływomierza?
 • #9
  trans-serwis
  Level 39  
  Jaki masz symbol silnika?