Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Creative 5.1 Inspire T6100 jak zrobić z nich kino domowe?

Patrys167 07 Jun 2011 20:33 7853 10
 • #1
  Patrys167
  Level 9  
  Witam wszystkich. Posiadam zestaw 5.1 creative model taki jak w temacie. Chciałbym zapytać jak zrobić z nich kino domowe. Co należy kupić lub jak je przerobić, aby wszystko śmigało jak należy. Głośników wcześniej używałem pod komputerem, a teraz leżą i się kurzą więc postanowiłem wykorzystać je w inny sposób i właśnie tym postanowieniem jest przerobienie ich na zestaw kina domowego. Jeżeli ktoś się orientuje co należy zmienić lub dokupić to proszę o informacje. Pozdrawiam.
 • #2
  radek_4
  Level 15  
  Pod co zamierzasz je podłączyć pod telewizor, dvd czy dekoder?. Podaj najlepiej od razu modele.
 • #3
  Patrys167
  Level 9  
  Telewizor LG flatron LCD ale modelu nie wiem to jest nowoczesny telewizor jeżeli chodzi o DVD to Grundig ale modelu tez nie znam. W zasadzie to mało się znam na elektronice to zupełnie nie moja profesja. I może być to podłączone pod cokolwiek. Pod co najłatwiej o może tak powiem. Telewizor posiada HDMI 2x euro i cincze. A DVD no to jak każde 2x euro i cincze.

  Dodano po 1 [minuty]:

  A jezeli chodzi o dekoder to posiadam dekoder Cyfra + podstawowy nie HD.
 • #4
  radek_4
  Level 15  
  Prześlij zdjęcia telewizora, najlepiej tych złącz z tyłu i żeby było widać napisy.
 • #7
  Patrys167
  Level 9  
  A czy po podłączeniu takiej przejściówki będzie wszystko grało jako 5.1? Czy może będzie grała część głośników i nie będzie żadnego efektu kina domowego?
 • #8
  radek_4
  Level 15  
  Będą grały wszystkie głośniki, lecz nie będzie efektu 5.1 tylko stereo.
 • #9
  Sanowiak20
  Level 21  
  Dzięki takiej przejściówce uzyska się dźwięk na wszystkich głośnikach ale to nie będzie prawdziwy efekt kinowy (będzie to złudzenie surround).
  Aby uzyskać efekt jak w kinie domowym potrzebne jest DVD z wbudowanym dekoderem DD lub DTS i wyjściem na sześć kanałów z tyłu obudowy.
  Można tez podłączyć np. tuner satelitarny jeśli ma cyfrowe wyjście sygnału audio ale do tego trzeba nabyć dekoder zewnętrzny za ok. 200 zł.
 • #10
  sztorm
  Level 13  
  Witam...
  To i ja się podłącze do tematu.
  Posiadam TV/Monitor Samsung B2230HD, z możliwością odtwarzania multimediów z USB, obsługuje między innymi DD oraz DTS. Posiada optyczne wyjście sygnału dźwiękowego. Leży w piwnicy też zestaw Creative 5.1 - analogowy. Jak to spiąć, żeby uzyskać dźwięk przestrzenny 5.1. Z opisu TV wnioskuje, że dekoduje on dźwięk na swoim pokładzie i wysyła strumień na wyjście optyczne. Czy jest jakaś przejściówka z optyka na analog 5.1 ? Czy może potrzebny mi w ogóle zewnętrzny dekoder ? A może nie da się tego tak podłączyć ?

  Pozdrawiam...
 • #11
  Bogdan200012
  Level 11  
  Jak ma to być dźwięk przestrzenny to tylko zewnętrzny dekoder z wejściem optycznym.
  Jeśli mają grać wszystkie głośniki ale dźwięk będzie stereo to można zastosować przejściówkę logitech dostępną na znanym portalu aukcyjnym.