Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Kangoo 1.4 pasek rozrządu

writtlena 07 Cze 2011 23:00 6657 3
  • #1 07 Cze 2011 23:00
    writtlena
    Poziom 1  

Witam Wszystkich.
    Mam pytanie w imieniu taty, który jest średnio "skomputeryzowany", a pytanie brzmi tak - czy głowica, zawory ulegają zniszczeniu, gdy pęknie pasek rozrządu? Wydaje mi się, że mój tata coś próbuje koledze pomóc, któremu zepsuł się samochód. Obaj panowie próbują ustawić rozrząd w Kangoo.
    Ślicznie proszę o pomoc. :)

• Pomocny post
    #3 07 Cze 2011 23:52
    kurak50
    Poziom 2  

Hej. Niestety glowice trzeba sciagnac. Minimum dwa zawory sie skrzywily. Zaniedbanie rozrzadu to ciezki grzech kierowcy :)

• #4 09 Lip 2012 01:32
    andczar1703
    Poziom 10  

,,Zaniedbanie rozrządu to ciężki grzech kierowcy,, - zgadzam się w 100%.
    Jednak w moim przypadku było inaczej i bardzo pechowo. Zaniedbanie wymiany paska napędu alternatora w KANGOO 1,4. Potem wszystko potoczyło się lawinowo i bardzo szybko. Efekt końcowy - wszystkie zawory do wymiany ( wyraźnie odbite ślady kontaktu wszystkich zaworów na denkach wszystkich tłoków, jedne bardziej inne trochę mniej ).
    Po demontażu osłon rozrządu, oprócz zerwanego paska rozrządu wyciągnąłem jeszcze fragment właśnie paska wielorowkowego ( cały obwód ) napędu alternatora . Zwykły pasek klinowy nie dostałby się tam tak łatwo. oprócz tego zniknął mi też pasek wieloklinowy (wielorowkowy) napędzający pompę wspomagania kierownicy. Prawdopodobnie pasek alternatora wpadł pod pasek wspomagania i też został zerwany, a szczątki zostały pomiędzy kołami napędowymi tych pasków no i ten jeden nieszczęsny kawałek, który dostał się do komory rozrządu.
    Przy okazji: pasek rozrządu miał 54000 km.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME