Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic sa ht 500 zestaw 5.1 jak podłączyc do innego dvd

robo82 07 Cze 2011 23:23 2714 5
  • #1 07 Cze 2011 23:23
    robo82
    Poziom 7  

Witam.Mam zestaw głośników kina domowego Panasonic sa ht 500.(zestaw 5.1)
    Subwoofer aktywny tego zestawu łączy się z dvd poprzez specjalny kabel.
    Nazywa się on chyba wielopinowy.
    W subwooferze jest to mała prostokątna wtyczka o wymiarach ok 0,5 cm na ok 4cm.W pierwszym rzędzie jest 13 a w drugim 12 wejść.Jest to coś podobnego do euro złącza tylko mniejsze.
    Chce ten zestaw 5.1 podłączyć do dvd w którym mam 6 par czinczy czyli to dvd obsługuje zestaw 5.1.
    Z jednej strony w subwooferze mam takie dziwne wejście panasonika a z drugiej 6 par czinczy.
    Może mnie ktoś poratować jak to ze sobą połączyć.Podać jakiś schemat.
    Dvd to Wiwa hd 228u

0 5
  • #2 07 Cze 2011 23:34
    Pablo1964
    Moderator

Głośniki można podpiąć do zestawu kina domowego ale nie do odtwarzacza DVD. Żeby to zrobić, potrzebujesz wzmacniacza lub amplitunera. Poza tym głośniki od zintegrowanych zestawów KD nie są przeznaczone do stosowania z innym sprzętem - są to jednorazówki, których żywot się kończy wraz z jednostką macierzystą.

0
  • #3 08 Cze 2011 21:24
    robo82
    Poziom 7  

W takim razie to ten subwoofer aktywny mogę wyrzucić na śmietnik.Bo to do niego szły wszystkie głośniki a z niego dopiero do dvd.
    A w takim wypadku jak mam dvd i subwoofer aktywny to tez potrzebuje amplitunera lub wzmacniacza?
    Myślalem ze da się jakoś tą kostkę Panasonica przerobić by podpiąc inne dvd niż oryginał. Szkoda.

0
  • #4 08 Cze 2011 21:50
    Pablo1964
    Moderator

robo82 napisał:
    jak mam dvd i subwoofer aktywny to tez potrzebuje amplitunera lub wzmacniacza?

Dokładnie tak. Tylko nie wiem, czy ten subwoofer będzie pracował z innym wzmacniaczem.

0
  • #5 09 Cze 2011 23:06
    robo82
    Poziom 7  

To teraz muszę kupić amplituner i subwoofer.Tylko teraz jaki powinien być subwoofer aktywny czy pasywny?Który jest lepszy?

0
  • #6 09 Cze 2011 23:11
    Pablo1964
    Moderator

Taki, który będzie pasował do amplitunera. W nowoczesnym amplitunerze KD będzie to subwoofer aktywny.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo