Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon S3 Is bardzo rozjaśnione zdjecia

08 Cze 2011 10:25 1812 3
  • Poziom 8  
    Witam

Mam taki problem z aparatem CANON S3, w pewnym momencie zaczął robić bardzo rozjaśnione zdjęcia, praktycznie niewiele na nich widać, bez użycia lampy.
    Stało się to nagle, jedno zdjęcie było dobre następne już bardzo rozjaśnione, dodatkowo na niektórych pojawiają się poziome paski. Zdjęcia, które wcześniej wyszłyby całkiem ciemne bez lampy, teraz są takie, jakby były z lampą.
    Dodam jeszcze, że można nagrywać filmy i są OK, a zdjęcia do niczego.
    Nie wiem, czy to poważna usterka, i jaki byłby koszt jej naprawy?
    Czy to w ogóle opłaca się naprawiać, czy lepiej rozejrzeć się za nowym aparatem?

Z góry dziękuję za pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Standardowa usterka w modelach S2 IS oraz S3 IS. W pewnych określonych warunkach użytkowania następuje sklejenie listków migawki i przysłony. W tym konkretnym wypadku raczej przestała działać przysłona, migawka przy tej usterce z reguły zacina się w położeniu zamkniętym, co powoduje że aparat robi czarne zdjęcia. Po naprawie taki błąd w działaniu aparatu już nie występuje, odpukać nie miałem do tej pory reklamacji.
  • Poziom 8  
    Dzieki za odpowiedzi.
    Chciałam jeszcze dodać, że wyświetlacz pokazuje wszystko normalnie i zdjęcia nie są czarne, tylko właśnie bardzo jasne i trochę nieostre. Jesli to problem z przysłoną, to jaki może być koszt naprawy?
    Czy warto naprawiać w serwisie CANONa, aparat nie jest już na gwarancji , boję się , że mnie tam nieżle skasują.
    A może ktoś mógłby mi polecić sprawdzony serwis we Wroclawiu lub okolicach ???